Kruhomat in marmelada

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

tema odprta - 24. sep 2004 18:28 | ogledi: 9.015 | odgovori: 11

Živio !

Imam aparat az peko kruha, vendar nima programa za kuhanje marmelade, zato bi vas prosila, če lahko kdo napiše kako deluje ta program ( ciklusi), da bi lahlko poiskala podobnega na mojem aparatu in poiskusila z pripravo marmelade.

Ali je že kdo delal marmelado? Tudi na drugem programu? Kakšen je postopek?

Zelo vesela bom vseh nasvetov, še najbolj pa vseh receptov v zvezi z kruhomatom in idej za uporabo le tega!!

Lep dan,

Rožica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. sep 2004 22:48

Če tega programa nimaš, potem v tvojem aparatu ne moreš kuhati marmelade. Kar se pa tiče nasvetov je bilo pa tukaj že ogromno govora. Poišči si na forumu. lp Vesna Vesna Milek Recko

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

25. sep 2004 0:48

Jaz sem imela tak program,ampak sem raje uporabljala klasičen način priprave marmelade.Če imaš dobro posodo z ravnim dnom ne boš imela problemov( imam litoželezno ponev s črnim emajlom).Kar se pa kruha tiče,se je pa meni najbolj obnesel hitri program.Verjetno pa je to odvisno tudi od aparata in vrste moke,ki jo uporabiš.Jaz delam polnozrnate variante in mi program za polnozrnati kruh ni dal tako dobre rezultate,kot hitri program.Uporabim 25o g moke iz celega pšeničnega zrna ali pirinega zrnja, 250 g pa bele oz. polbele, pol kocke kvasa,10 g soli, cca.400 g vode in razna semena, začimbe oz. kar ti pade na pamet.Zdaj se privajam na nov aparat in po treh poizkusih kaže da bo tudi hitri program zmagal.Na začetku moraš malo eksperimentirat.Veliko sreče ti želim. Aki

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

25. sep 2004 9:58

Hvala Vesna ideja je res enkratna, se opravičujem da se je nisem sama prej spomnila! Aki tudi jaz veliko uporabljam hitri program, predvsem zaradi krajšega časa, mi pa na normal kruh čisto dobro uspe. Pečem pa predbsem belega, ker ostale jem samo jaz. Velikokrat pa kupim mešanico v Avstriji (imajo različne okuse) dodaš ji samo vodo in vrečko kvasa, je zelo praktično, pa še kruh je dober. Všeč je tudi ostalim v sorodstvu tako, da moram navadno jaz priskrbet moko, ker sem doma blizu meje in jo poslat v "osrčje slovenije". Nisem pa še zasledila te moke v Sloveniji. Sem kar vesela da mi jo je znanka iz Nemčije dala 1kg, ko sam občudovala njen sončnični kruh, od takrat naprej jo tudi sama uporabljam. Lp, Rožica

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

25. sep 2004 11:42

Rožica koliko pa stane kilogram te moke? Aki

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

25. sep 2004 13:17

Trenutno ne vem točne cene, je pa tam nekje od 0,75 do 1,5 eura. Če želiš ti sporočim, ko bom šla po nakupih. Načrtujem, da bo to v kratkem, vsekakor pa ne prej da dobim avto iz servisa. Lp, in veliko uspehov pri peki, ter še več užitkov pri pospravljanju dobrot!!! Rožica

binka  

član od: 26.7.2004

sporočila: 16

27. sep 2004 19:54

Meni pa marmelada narejena po receptu, ki je priložen aparatu (Clatronic) pride preveč kisla in mi sploh ni všeč. Ali ima kdo še kakšen recept za marmelado, ki jo pripraviš v kruhomatu? Jaz sem delala po sledečem receptu: 900g sadja 500g sladkorja za vlaganje "2:1" kislina za vlaganje 1 EL Ker se mi je že med kuhanjem zdela prekisla, sem dodala še nekaj navadnega sladkorja, ampak ni nič pomagalo. Lp binka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. sep 2004 20:32

Meni noben recept iz priloženih navodil ni po volji, sploh mi je pa škoda aparata za marmelado. Se na štedilniku veliko lepše skuha. lp Vesna Vesna Milek Recko

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

27. sep 2004 20:32

Rožica ali mi lahko poveš kako se moka imenuje¨? lp goga

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

29. sep 2004 9:44

Živjo! Goga, moka nima posebnega imena, na vrečki piše SCHNELL UND GUT ; Backmishung fur...., stane pa natanko 1,49 eura. Kupujem jo v Intersparu. Jaz imam zbranih nekaj receptov, vendar jih sama še nisem preizkusila, pa jih bom, ker bom verjetno zamenjala aparat, včeraj sem ga videla v Sparu za samo 11000,00sit, je kar poceni. A ne? Trenutno ne vem katere znamke je, da bi vas lahko vprašala če je dober. 1. recept DŽEM 500 g sadja 250 g želirni sladkor 1 merilna žlica limoninega soka. Opozorilo: Sadju odstrani koščice in nareži na drobne koščke. Ostanke stopljenega sladkorja lahko s stranic posod odstraniš samo z gumijasto lopatico. 2. recept POMARANČNI DŽEM 400 g pomaranče olupljene 100 g limone olupljene 250 g želirni sladkor BOROVNIČEVA MARMELADA 1.5kg borovnic 200 gr sladkorja (po želji) sok od pol limone malo limonine lupine Lp, Rožica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. sep 2010 20:14

Pravkar kuham že tretjo rundo slivove marmelade v kruhomatu.  Kar po receptu, kot za klasično marmelado, le meša mi jo robotek.  Dodala sem samo polovično količino gelfixa in glavnino sladkorja šele 15 minut pred koncem programa - tisti priokus, če se sladkor kuha celo uro in več mi namreč ni všeč. Ko se mi je zdelo, da je še preredka, sem enostavno ponovila pol ciklusa. Ne glede na recepte sem posodico napolnila do 2/3. 4 kilce izkoščičenih sliv se je mimogrede spremenilo v marmelado. Rezultat: vse štima

Za manjše količine priporočam.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti