Hrenovke

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

tema odprta - 31. jul 2004 13:05 | ogledi: 2.973 | odgovori: 3

Ne vem kakšna je razlika med hrenavko in safalado. V Dober teku - žar sem zasledila na isti strani govor o hrenavkah in safaladah. Na oko se mi zdijo namreč enake. Torej...........

Lumpica

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

31. jul 2004 18:06

Hojla! Po mojem je razlika v debelini, morda tudi v strukturi mase v ovitku, po okusu pa so mi enake. No za vsak slučaj sem malo pobrskal po netu, da najdem razliko in našel kar precej člankov o razliki med hrenovkami in safaladami. Vsi članki imajo precej podobne asociacije na razne podobne stvari - tudi "žive". lahko jih prenerete tudi sami, veliko raznih člankov in strani je. Predvsem zanimiv članek je na tej strani: http://www.mladina.si/tednik/200237/clanek/kanibald Vendar opozarjam, da je članek za branje v času popoldneva kislih kumar, a samo za dobre želodce. Pa brez zamere, tudi malo heca mora biti v soboto popoldan. LP vsem, Ažo-koh PS Po pravici povem, tudi mene zanima prava razlika, zato sem tudi iskal po netu.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

1. avg 2004 9:21

Matjaž tisto o pridnem gostilničarju nam je pa že dedek pripovedoval. In ker so tiste čase hodili pač sezonsko delat je pač povedal, da so se določene gostilne izogibali, ker tam popotniki ki so sami velikokrat izginejo v neznano. Sploh pa se je o tej zadevi omenjalo neko še sedaj obstoječo gostilno v Ljubljani. Pri nas smo pa ravnokar pojedli hrenavke. Gremo v hribe in sem se odločila za malo močnejši zajtrk. Lumpica

Redkvica  

član od: 10.3.2004

sporočila: 11

1. avg 2004 10:15

Takole ena "na uč" razlika je v tem, da je pač treba hrenovke še zavreti, safalada pa je že pripravljena za rezanje, a ne. Redkvica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti