Rastlinska smetana

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 1. jun 2004 11:24 | ogledi: 11.962 | odgovori: 25

Kakašne izkušnje imate z rastlinsko smetano za stepanje? Kako bi se obnesla za kremo, če bi skuhala čokolado in rastlinsko smetano in potem stepla.

LP,

Klavdija

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

1. jun 2004 11:35

Rastlinska smetana se za torte obnese veliko bolje kot navadna, saj se jo lepo stepe in tudi obdrži svojo čvrstost tudi več dni. Kuhala je sicer še nisem. Jaz jo stepem, vmes vmešam čokolado (kar Benko) in namažem na torto. Res pa njen okus rahlo spominja na "šlag peno". Iz tega razloga ji vmešam cca 1/4 do 1/3 prave smetane. Suzana

Trobec  

član od: 11.11.2003

sporočila: 42

1. jun 2004 13:14

Zivjo!!! Ja jst pa sem jo tudi že kuhala in se je obnsla, čeprav za kuhanje še vedno večktrat uporabim navadno smetano...no ampak je tudi rastlinska ok Lep pozdrav Nataša

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

1. jun 2004 14:09

Že nekaj časa se sprašujem, iz česa naredijo rastlinslo smetano? Mi kdo lahko to napiše?

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

1. jun 2004 14:24

Na strani od Pomurskih mlekarn sem našla ta stavek: Osnovna sestava rastlinske smetane je voda, posebej odbrana kvalitetna rastlinska maščoba, sladkor in naravni stabilizatorji. Kakšni pa so nadaljni postopki pa mi ni znano! Pozdrav, Maja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. jun 2004 21:25

Meni je ta smetana izvrstna napram ostalim. Jaz na 2,5 dcl smetane dam 10 dag čokolade. Čokolado in smetano navadno skuham zvečer in jo naslednji dan stepem in uporabim kot kremo za čokoladno torto. Do danes mi je vsak rekel, da boljše čokoladne kreme še ni jedel. lp Vesna Milek Recko

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. jun 2004 7:46

Kakšne so vaše izkušnje z rastlinsko smetano od Pomurskih mlekarn? Enkrat sem jo kupila za na kremšnite (vedno mešam polovica navadne, polovica rastlinske). Ni se naredila in predvidevam, da je bila kriva rastlinska smetana, ker je bila prava smetana preikušena. Si potem predstavljate katastrofo. Jajčna krema ni bila zadosti trda in povrhu še smetana, ki je bila tudi v stanju polzeče lave. Tiste kremšnite mi niso bile v čast. Od takrat naprej vedno kupujem italijansko rastlinsko smetano Ulala (ali nekaj podobnega, roza škatla). Včasim me zamika, da bi kupila od pomurskih, ker sem pristaš domače hrane, vendar nočem tvegati. Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 02. jun 2004 10:40:59

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

2. jun 2004 7:52

Jaz jo uporabljam samo kot dodatek k običajni smetani, da se le ta lepše "stepe" in ostane kompaktna dalj časa. Uporabljam pa ravno tako kot Mimika italijansko rastlinsko smetano smetano. Sicer pa mi rastlinska smetana ni všeč, ker je sladkana in ima nekako umeten okus. Alenka

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

2. jun 2004 8:10

Tudi meni rastlinska smetana ni všeč, uporabljam samo Alpsko smetano,ki se lepo stepe in ima poln okus. Kremo pa drugače delam enako kot Reca in res so vsi navdušeni! LP, Stanka

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

2. jun 2004 8:25

Po mojih izkušnjah je sicer prava sladka smetana po okusu neprimerljivo boljša od rastlinske, se pa slednja veliko bolje obnese pri pecivu, ravno zaradi svoje obstojnosti. Uvoženo rastlinsko smetano sem kupila samo enkrat (tisto v roza pakiranju), vendar mi ni všeč, je presladka. Zdaj vedno kupujem tisto iz Pomurskih mlekarn in imam z njo zelo dobre izkušnje, pa tudi presladka ni. Mimika, kako veš, da ni bila kriva "prava" smetana? Si jo en del stepla posebej, pa je bila OK? Prava sladka smetana je zelo občutljivo in hitro pokvarljivo živilo. LP Lenka

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

2. jun 2004 8:52

Tudi jaz imam same dobre izkušnje z modro rastlinsko smetano Pomurskih mlekarn.Uporabljam jo res samo za okraševanje tort, za nadeve pa mešam rastlinsko in ponavadi navadno-kar Mercatorjevo sladko smetano.Stepem vsako posebej in ju potem zmešam. Pri navadnih sladkih smetanah pa imam izkušnje,da če se enkrat lepo stepe ni rečeno,da se bo drugič tudi LP,Hali

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti