Predbožični izlet

petra.petra  

član od: 6.12.2006

sporočila: 34

tema odprta - 10. okt 2015 15:11 | ogledi: 12.295 | odgovori: 10

Pozdravljeni.

 

Tisti, ki ste že bili na kakšnem enodnevnem predbožičnem izletu, kam bi mi svetovali iti? Dunaj, Gradec, kam drugam in kaj vam je bilo všeč? 

 

LP

petra.petra

Leikolinko  

član od: 13.5.2014

sporočila: 87

11. okt 2015 7:49

Pozdravljena!

 

Svetujem ti da se odpraviš v Prago saj je res čudovito mesto v božičnem času.

 

Lp

Leikolinko

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. okt 2015 8:40

Če nisi iz Ljubljane - potem pojdi v Ljubljano. Splača se investirati v spoznavanje lastne domovine, ker je polna lepih mestec in v božičnem času marsikje znajo poskebeti za vzdušje (ne moreš si predstavljati, koliko Ljubljančanov še v življenju ni videlo Ptuja).

Zagreb nasploh ni slab, pa ga Slovenci odločno preslabo poznamo. Varaždin je skriti draguljček.

Drugače je pa odvisno predvsem od tvojega proračuna - javni prevoz traja, letalo pa stane - ampak v enem dnevu prav daleč ne moreš, če hočeš še kaj imeti od enodnevnega izleta.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 11.okt 2015 19:19

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

11. okt 2015 18:51

Bila v Pragi, na Dunaju, v Salzburgu; Najbolj všeč mi je bila Praga!

Lakica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. okt 2015 19:39

Odvisno od tega, kje živiš in kakšne so tvoje preference. Decembrski sejmi v centralni Evropi so špica, ampak špica, če nisi iz tega konca ali pa če hisi iz mesta. Če si iz mesta, potem je hoja v sosednjo prestolnico gledat štante v sosdenji prestolnici (in se zraven spotikati ob vse ostale, ki se drenjajo) rahlo omejen užitek. Presežek nastane, če tak izlet povežeš še s kakšnim ogledom kulturne prireditve - kar pomeni, da je treba prespati in se vračati naslednji dan.

Meni enodnevne bližnje luksuze v decembru in januarju predstavljajo naslednji podvigi

- pešakiranje po lokaciji proge Trst-Poreč in se to konča na kakšnem istrskem kmečkem turizmu

- savnanje in masaže kjerkoli v SV Sloveniji

- petkovo kosilo na Miramarju

it's just me...



Vendelina jr.

Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 12.okt 2015 19:40

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

13. okt 2015 12:53

Predbozicni Salzburg, definitivno. Navkljub guzvi in masovnem turizmu na vsakem koraku ... priporocam.

Bila lani decembra prvic in se mi je celotna atmosfera in vse skupaj jako dopadlo. Staro mestno jedro za uzivanje v arhitekturi in v shoppingu, trgovine z  Mozartovimi kroglicami na vsakem koraku, Mozartova rojstna hisa sicer samo v mimohodu ampak vseeno, znamenita pivovarna Stiegl Bräu - tukaj se splaca iti na kosilo, dobis telecji dunajc velikosti manjsega tepiha, za piko na i pa kavica na terasi hotela Stein z cudovitim pogledom na Salzburg.

 

svenska

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

15. okt 2015 13:32

Tudi moj glas gre za Salzburg ali Prago...Praga je vedno čudovita,Salzburg z svojim božičnim sejmom, itd. pa prav čaroben.

Seveda obvezno v Ljubljano, gledat lučke ali pa Zagreb, tudi zelo čudovit.

patty

mileni  

član od: 28.2.2007

sporočila: 22

15. okt 2015 13:41

Povsod je lepo doma je najlepše!

mileni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. okt 2015 13:46

mileni je napisal/a:
Povsod je lepo doma je najlepše!

Če nisi izkusil nič od "povsod", dvomim, da ti je to jasno.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. okt 2015 15:40

Ja no, to je seveda res. Jaz se na enodnevni izlet v Prago ali Salzburg že ne bi podala, ker je odločno predaleč. Nekako mi ne gre skupaj računica, da je v enodnevnem izletu več vožnje kot izleta. Za tiste "odhod iz Ljubljane ob 2.00 zjutraj, prihod v poznih nočnih ali zgodnjih jutranjih urah" sem pa že odločno preveč komot, konec koncev je naslednji dan treba tudi še kaj narediti. Če pa ni treba nič narediti, je pa veliko bolj pametno biti tudi drugi dan na izletu in vsaj kaj imeti od njega. 

Sonja

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

15. okt 2015 16:55

Limnol, tudi jaz se pri svojih letih strinjam s tabo. Zame je lahko cilj enodnevnega izleta do največ 150 do 200 km stran od izhodišča, če gremo z avtom. Kdor je iz drugega konca Slovenije, se mu splača obiskati Ljubljano (dopoldne npr. živalski vrt, grad, sprehod po Rožniku ali Golovcu, v popoldanskih in večernih urah pa obisk božično-novoletnega sejma ..., tudi kulinarična ponudba ni slaba). Ker sem iz Ljubljane in imam božično-novoletnega direndaja dovolj, bi odšel dlje od pompa, kuhanega vina in prerivanja ob štantih. Predlagam dve destinaciji diagonalno nasprotni. Prva je v SV Sloveniji, kjer lahko človek preživi mesec dni dopusta, pa si še ne bi ogledal vsega. Na kopanje v eno od termalnih kopališč (od Banovcev, Lendave, Moravcev do ..., ma jih je čuda) do obiska zanimivih muzejev v številnih gradovih (Lendava, Murska Sobota, Grad ...), številnih organiziranih sprehajalnih poti in kulinarične ponudbe. Čisto nasproti je naša obala, ki prav tako ponuja kopalne bazene v hotelih in številne sprehajalne poti, na primer od Strunjana do Izole zgoraj nad klifi, ravno prav dolge, da si v Izoli primerno lačen. Decembrskega morskega zraka, nabitega s soljo in spomini na poletje ne bi zamenjal za nič na svetu. Vsaj ne tisti dan.

lp

booris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti