Poutine

fruza  

član od: 19.8.2012

sporočila: 108

tema odprta - 27. avg 2015 20:32 | ogledi: 4.841 | odgovori: 5

A kdo ve kako se reče temu siru ki je notri v POUTINE. Angleži mu rečejo cheese curds. To naj bi bili trdi delčki ki nastanejo pri kislem mleku. A kdo ve kje bi se dalo to dobit ?

fruza

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. avg 2015 20:49

V prevodu je to sirna gruda, se pravi to, kar nastane iz mleka, ko delamo sir, po dodatku mlečnega sirila. Tako rekoč zrna skute, bi rekla. Seveda je to le moja laična razlaga.

Pri kislem melku pa ne nastanejo nobeni trdi delčki.

rimljanka

fruza  

član od: 19.8.2012

sporočila: 108

27. avg 2015 21:12

Da, nastane pri kislem mleku piše na angleški wikipediji https://en.wikipedia.org/wiki/Cheese_curd, sem pa tudi brala, da imamo slovenci drugačen način delanja kislega mleka ko nekateri, pač nekateri hočejo, da se hitrej skisa in pol naj naj bi nastali ti cheese curdi.

fruza

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. avg 2015 21:21

No, nastane IZ kislega mleka, to že.

Če gre za kislo mleko, ki nastane zaradi delovanja mlečnokislinskih bakterij, potem nacionalnost pri tem nima vpliva. Lahko pa, seveda, mleko skisaš tudi s kisom ali mlečnim sirilom. V vseh treh primerih zakrknejo beljakovine v mleku in se izkosmičijo, le razlogi/povzročitelji zakrknjenja (koagulacije) so različni.

rimljanka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

28. avg 2015 8:06

poskusis ga lahko pripravit sama iz svezega mleka, po opisu bi pa rekla da je podoben hrvskemu skripavcu, tako da bi morda na kaki hr. trznici ga celo nasla.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. avg 2015 12:20

rebecca je napisal/a:

poskusis ga lahko pripravit sama iz svezega mleka, po opisu bi pa rekla da je podoben hrvskemu skripavcu, tako da bi morda na kaki hr. trznici ga celo nasla.



"Stressed is desserts spelled backwards!"

 

Škripavac, sir mojega otroštva. Teta ga je delala, pa tudi poltrde sire.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti