Kakšen žar izbrati

mhrastnik  

član od: 28.2.2014

sporočila: 16

tema odprta - 25. maj 2015 13:39 | ogledi: 12.508 | odgovori: 27

Zdravo, imam en problem. Sem zelo velik ljubitelj hrane z žara ampak je težava, da živim v bloku, kar pa mi strašno omejuje ta hobi. Pečem sicer lahko na balkonu, vendar žar na oglje ne pride v poštev saj bi bilo preveč dima in smradu za stanovalce nad nami.

Zaenkrat se mi zdi edina alternativa električni žar in sicer tak, kot je na drugi sliki http://www.flamula.si/zari/elektricni

Obstajajo še kakšne alternative. Razmišljam tudi o plinskem žaru, vendar bi mi ta zasedel kar precej več prostora. Živi kdo v bloku in rošitlja?

mhrastnik

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. maj 2015 14:33

V bloku se ne roštilja, to je pač cena življenja v bloku. Zakaj pa ne bi, tako kot smo v starih časih, roštiljal v naravi? Električni žar ali ponev - ni velike razlike, pravzaprav nobene.

Sonja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. maj 2015 15:31

Težko je vsak dan roštiljat v naravi. Če je ljubitelj žara, to ne pomeni, da mora biti v ta namen piknik?

Jaz pečem na konkretnem plinskem nekajkrat tedensko v sezoni. Imam pa kul sosede :)

Koliko se kadi je odvisno od količine maščobe na mesu, brez dima ne bo šlo.

Bolje kot električni žar ali ponev je sigurno litoželezni žar, Gorenc na primer. Čeprav je še vedno slab.

Commis débarrasseur

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

25. maj 2015 15:56

Mi imamo tudi električni okrogel žar, plošča se lepo odstrani...na eni strani je giza ravna, na drugi je rebrasta.Tega večino jaz uporabljam, ko želim recimo zelenjavo v predpripravi popečt na žaru in se odlično obnese..ali polento, pa kruh tudi.. pečem na rebrasti strani, ker mi je všeč videz samih črt, ki jih pusti rebrast žar.Plin ali elektrika pa mislim, da pri takem žaru ne igra vloge, ker je vedno gor plošča in se ne cedi kot pri oglju, kjer pečemo na mrežici.

V naravi pa lahko roštiljaš samo na svojem, oziroma na za to dolečenem prostoru..tempi passati, ko se je šlo kamor nam je pasalo in roštiljali.

Vrtejbenka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. maj 2015 17:03

Vrtejbenka je napisal/a:

Plin ali elektrika pa mislim, da pri takem žaru ne igra vloge, ker je vedno gor plošča in se ne cedi kot pri oglju, kjer pečemo na mrežici.

 


Vrtejbenka

Spet trapaš.

Cedi se ravno tako. In ni vedno plošča nad plinskimi gorilniki. Gorilci so tudi precej, precej močnejši in bolje segrejejo ploščo kot tista uboga spirala pod njo.

Commis débarrasseur

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

25. maj 2015 17:24

No,pa trapajmo še malo... glede na to, da bo pekel na balkonu ne vem kakšen močan gorilec ne bo imel, recimo take, kot smo jih vidli v Guči ali na Leskovački roštiljadi... klasičen, družinski ali plinski gorilnik ali električna spirala in gor plošča.. to si JAZ predstavljam na balkonu,v bloku.. sedaj pa, če ima velik balkon, oziroma teraso kot imamo mi, pa je taka zgodba lahko malo drugačna.. :)

Zzak1977..lepo te je brat vsako toliko.. samo z svojo večno negativnostjo postajaš že malo dolgočasen.. :))

Vrtejbenka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

25. maj 2015 18:01

Rešitev je Lotus grill. Fajn zadeva, lahko pečes v kuhni na mizi, in kljub temu , da je na oglje se ne kadi sploh :) malo pobrskaj po netu da vidiš zakaj gre je pa res, da je cena malo zasoljena ampak se splača , preverjeno . Za balkon je idealen :)

hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. maj 2015 18:11

Vrtejbenka je napisal/a:

No,pa trapajmo še malo... glede na to, da bo pekel na balkonu ne vem kakšen močan gorilec ne bo imel, recimo take, kot smo jih vidli v Guči ali na Leskovački roštiljadi... klasičen, družinski ali plinski gorilnik ali električna spirala in gor plošča.. to si JAZ predstavljam na balkonu,v bloku.. sedaj pa, če ima velik balkon, oziroma teraso kot imamo mi, pa je taka zgodba lahko malo drugačna.. :)

Zzak1977..lepo te je brat vsako toliko.. samo z svojo večno negativnostjo postajaš že malo dolgočasen.. :))



Vrtejbenka

Tvoje predstavljanje stvari brez kakršihkoli izkušenj meni veliko bolj najeda kot tebi moja negativnost.

Noro, da imate teraso!

 

@hedonist@ Lotus potemtakem deluje? Sem ga imel že dvakrat v roki, pa si ga nisem upal kupit, sem bil nejeveren. Bi ga rabil predvsem za kamp, da se ne matram z raznimi picopeki kot jih priporoča vrtejbenka :)

Commis débarrasseur

TP_Kuhar  

član od: 12.10.2011

sporočila: 108

25. maj 2015 18:22

Priporočam uporabo Cobb-a. Primeren za uporabo kjerkoli, pa naj bo to balkon, kuhinja, čoln ali piknik v naravi.  Sam sem zelo zadovoljen si njim :)

TP_Kuhar

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

25. maj 2015 18:36

zzak1977 je napisal/a:

Vrtejbenka je napisal/a:

No,pa trapajmo še malo... glede na to, da bo pekel na balkonu ne vem kakšen močan gorilec ne bo imel, recimo take, kot smo jih vidli v Guči ali na Leskovački roštiljadi... klasičen, družinski ali plinski gorilnik ali električna spirala in gor plošča.. to si JAZ predstavljam na balkonu,v bloku.. sedaj pa, če ima velik balkon, oziroma teraso kot imamo mi, pa je taka zgodba lahko malo drugačna.. :)

Zzak1977..lepo te je brat vsako toliko.. samo z svojo večno negativnostjo postajaš že malo dolgočasen.. :))



Vrtejbenka

Tvoje predstavljanje stvari brez kakršihkoli izkušenj meni veliko bolj najeda kot tebi moja negativnost.

Noro, da imate teraso!

 

@hedonist@ Lotus potemtakem deluje? Sem ga imel že dvakrat v roki, pa si ga nisem upal kupit, sem bil nejeveren. Bi ga rabil predvsem za kamp, da se ne matram z raznimi picopeki kot jih priporoča vrtejbenka :)



Commis débarrasseur

 

Pa kje sem napisala ,da nimam izkušenj?..jih imam Zzak1977...sem pač napisala ,da na elektični delam večinoma jaz in tudi zakaj..če imam za popečt samo zelenjavo recimo za zelenjavni pastičo, solato, prilogo, polento..pa magari samo kruh uporabim ta žar..električni na rebra..... mislim ,da so fotke v mojem albumu, da sem res nekaj naredila...nič drugega..

Bi prilimala fotke naših žarov, pa ne bom..da nauš biu fouš..

Drugač pa žar na zgornji sliki, če je tvoj je lep..samo....ehhh....

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti