Doma narejen deodorant

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

tema odprta - 17. apr 2015 18:11 | ogledi: 35.079 | odgovori: 99

Ali mogoče katera dela sama deodoratnt? Kot sem prebrala, je lahko narejen iz sode in kokosovega olja z dodanim kakšnim eteričnim oljem. Jaz sem včeraj prevrela sodo, dodala limono in eterično olje čajevca, pa sem nalila kar v prazen kozarček s kroglico. Če katera ve še kakšen enostaven in uporaben način.

 

Hvala in lp

zoja2

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. apr 2015 14:50

Opozorilo: Branje občutljivim odsvetujem

Okej, vsak ima svoje veselje in če ima kdo veselje do laboratorija v domači izvedbi, ne gre človeku tega veselja jemati.

Ampak vseeno, kakšen blazen smisel pa to ima, če oseba ni posebej doma v kemiji - ker če bi bila, ne bi spraševala tukaj? Ker kar tako nekaj variti, mešati in kaj-pa-vem kaj še početi samo za to, da se po n-tič dokaže, kaj vse ženska dela za dom in sama, začenši z doma narejenimi darili (in potem še fotkanje in objavljanje teh vizualnih grozljivk na netu), pa z domačimi reciklirungami bioloških odpadkov, pa potem doma narejenimi pralnimi sredstvi in sedaj še deodoranti.... Resno, pa kaj bi pa rade dokazale? Da ste vseobsegajoče gospodinje, ki ne znajo nehati?  

Naše babice so delale milo ne zaradi tega, da bi dokazale, da znajo, temveč zato, ker se pralnih sredstev ni dalo kupiti.  In z dišavami je podobno. Ker resno, zakaj tako hudičevo silite nazaj v 19. stoletje s hipergospodinjskimi - a ni že dovolj, da vas družbeni tok potiska tja nazaj? Oziroma, a se vam zdi normalno, da morebiti slabše napredujete in ste manj plačane kot vaši sodelavci ... ali pa nimate časa o tem razmišljati, ker ste polno zaposlene z domačimi žajfami? A se vam zdi normalno, da delate v službi, letate po otroke itd itd in razlagate, da vam partner "pomaga" (resno, a kdo rabi assistenta v življenju ali je bila ideja v partnerstvu). Namesto, da bi se postavile zase v 21. stoletju in pričakoval enako obravnavo doma in v službi, bile občutljive nad vsako neenakopravnostjo in bile zgled svojim hčerkam, rinete v raster prababic in mešate žajfe. Jojme življenja, kjer je kuhinja edina dimenzija vsega.

 in konec koncev, a se vam zdi ne-nomralno, da bi preprosto samo guštale in včasih ne počele nič? Ker ni treba non-stop nekaj gospodinjiti (ker za to se itak ne bo nobeden zahvalil) in pričakovati zahvale za to.

Drugače je pa nakup deodoranta bistveno cenejša zadeva kot nakup vseh sestavin, opreme in stroškov energije za takšno cmarjenje.

 

Aja, če pa še ni zadosti, lahko vedno preberete Suskindov Parfum. Zdaj sem sicer že malo žleht, pa vendar.

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. apr 2015 15:36

Lennyka je napisal/a:

1.

¼ skodelice koruznega škroba
¼ skodelice sode bikarbone
10-20 kapljic eteričnega olja čajevca ali sivke
2+ žlici kokosovega olja ali karitejevega masla (lahko dodate tudi več)

 

Koruzni škrob in sodo bikarbono v posodi zmešamo in dodamo delno stopljeno kokoso ali karitejevo maslo, ki smo mu dodali eterična olja.

Vse skupaj dobro pregnetemo, da dobimo kompaktno zmes. To zmes nato spravimo v prazno posodico od deodoranta ali kozmetični lonček.

Z uporabo kakšen dan ali dva še počakamo, da se zmes ustali.

 

2. 

3 žlice karitejevega masla
3 žlice sode bikarbone
2 žlici koruznega škroba
2 žlici kakavovega masla
2 kapljici olja, ki ga iztisnete iz gela vitamina E
eterično olje po želji

Najprej zmešajte vse sestavine, razen olja. Nato dodajte olje, premešajte, prelijte v pripravljeno embalažo ter postavite v hladilinik, kjer imejte deodorant shranjen dokler ga ne porabite.

 



Lennyka

 

In ti to resno, da bi si jaz to pod pazduho namazala? 

 

In še to me zanima. kakšen je pa to gel vitamina E? 

mamamia

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

18. apr 2015 15:51

Mamamia, jaz sem pomislila isto 

Invisible for black and white, verjetno tudi ni 

Vesnuska

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

18. apr 2015 17:01

Jaz pa rada Vendelino.jr berem....

Vrtejbenka

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

18. apr 2015 17:04

Vrtejbenka je napisal/a:

Jaz pa rada Vendelino.jr berem....



Vrtejbenka

 

Enako.

andreja m

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. apr 2015 17:15

Vendelina jr. je napisal/a:

Opozorilo: Branje občutljivim odsvetujem

A se vam zdi normalno, da delate v službi, letate po otroke itd itd in razlagate, da vam partner "pomaga" (resno, a kdo rabi assistenta v življenju ali je bila ideja v partnerstvu).  

Vendelina jr.

 

Resno sem mislila, da sem edina, ki dobi pikice, ko se ženske hvalijo, kako možje oz. očetje njihovih otrok "pomagajo" pri otrocih. 

 

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. apr 2015 17:24

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Vendelina jr. je napisal/a:

Opozorilo: Branje občutljivim odsvetujem

A se vam zdi normalno, da delate v službi, letate po otroke itd itd in razlagate, da vam partner "pomaga" (resno, a kdo rabi assistenta v življenju ali je bila ideja v partnerstvu).  

Vendelina jr.

 

Resno sem mislila, da sem edina, ki dobi pikice, ko se ženske hvalijo, kako možje oz. očetje njihovih otrok "pomagajo" pri otrocih. 

 

 



Vanja

 

Ali pa izjave v stilu: Sem ti to naredil. Sem ti to pomagal. Ma kaj tebi (mislim meni), nam si to naredil in sebi!

 

Morda pa majo čas, ker možje šomagajo pri otrocih, potem delat domače deodorante? 

mamamia

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

18. apr 2015 17:29

mamamia je napisal/a:

 

Morda pa majo čas, ker možje šomagajo pri otrocih, potem delat domače deodorante? 



mamamia

 

Mamamia,  .

SMARTY1

kuhinja.slo  

član od: 26.6.2010

sporočila: 108

18. apr 2015 17:41

Pozdravljene, bom pa še jaz nekaj povedal kot moški. 

Čeprav imam 64 let, nikoli ne rečem ti bom kaj pomagal. V roke vzamem sesalec in od jogija naprej. Vzamem likalnik in grem likat. Vzamem kuhlo in grem kuhat. Vzamet metlo in pometem celi hodnik v bloku, ker me moti svinjarija.

To, da mora partner partnerju povedat - daj mi malo pomagaj - to je za mene idiotski in skrajno nemoralno. Danes ni več tako, da bi doma lahko rekli, to je žensko, to pa moško delo.

Se pa popolnoma strinjam z Vandelino jr., mamamio in drugimi, enako mislečimi. 

Res pa je, da je tudi to super, če ona kaj dela, jaz pa sedim. Ha, kaj pravite? 

Lp 

kuhinja.slo

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

18. apr 2015 17:54

Kuhinja.slo, simpatično in iskreno ,

sploh tale stavek  :

 

 

kuhinja.slo je napisal/a:

 

Res pa je, da je tudi to super, če ona kaj dela, jaz pa sedim. Ha, kaj pravite? 

Lp 



kuhinja.slo

SMARTY1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti