Lugolova raztopina

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

tema odprta - 16. mar 2015 20:54 | ogledi: 19.757 | odgovori: 26

Zanima me, če kdo uporablja lugolovo raztopino oz. ali je res tako zdravlna kot se oglašuje.

Hvala za vaše mnenje in lep pozdrav,

panga

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

16. mar 2015 22:04

ta link sem že prebrala in tudi tistega , ki je bil objavljen v Misteriju. In še druge. Mnenja so zelo razdeljena. V knjigi Vzemite zdravje v svoje roke jo avtorica zelo priporoča. Nisem pa še dobila kontakta z nekom, ki jo sam uživa . Ali je res tako učinkovita? Imam namreč precej težav z ščitnico in ravno zato jo najbolj priporočajo. lp, panga

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. mar 2015 22:33

Panga, praviš, da si že prebrala informacije o tej raztopini na povezavi Ljubljanskih lekarn. Pa si razumela, kar si brala? Ti je jasno, kakšna raztopina je to? Čemu služi? Za kaj se uporablja? Preberi še enkrat. Do konca. Verjemi, da farmacevti VEDO, kaj je v tej raztopini, saj so jo sami zmešali, in vedo tudi, kako deluje na človeka. Verjemi jim torej na besedo, saj se v celoti zavedajo svoje odgovornosti. Bodi torej pametna in prepusti zdravljenje svoje ščitnice tistim, ki vedo za kaj gre. Se pravi zdravnikom in farmacevtom. Uredništvo Misterija pač ne šteje v to kategorijo, ti pa tudi ne. Ker škoda, ki si jo lahko narediš, bo lahko veliko večja od tvojih sedanjih težav. Sonja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. mar 2015 9:36

Poznam tri ljudi, ki so tvegali. Poznam komentarje strokovnjakov. Vse prebrala. Nihče ni dal podpore, ampak ni ravno reprezentativni vzorec. Nihče od nas ni imel težav s ščitnico. F r i n a

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. mar 2015 14:56

frina je napisal/a:
Poznam tri ljudi, ki so tvegali. Poznam komentarje strokovnjakov. Vse prebrala. Nihče ni dal podpore, ampak ni ravno reprezentativni vzorec. Nihče od nas ni imel težav s ščitnico. F r i n a
In kaj so si pozdravili? to so verjetno trdili taki, ki jih je bilo ali sram priznati, da so padli na neke limanice ali pa jih je posdravilo tisto nekaj drugega (čas, zdravila itd.) Namreč, poznam take, ki trdijo to in so sami bleferji. :P Nedolgo mi je ena poskusila prodati neke čaje, ki me bodo ozdravili kajtivem vseh bolezni. Sem jo hitro utišala z vprašanjem, kake bolezni me po njenem mnenju težijo. A ne, kako znam biti žleht? Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. mar 2015 15:55

Saj, himalajska sol je pa menda zakon. Ni nepovezano s pomanjkanjem joda, sploh pri ljudeh, ki ne jedo/jedo malo morske hrane in ne živijo ob morju. rimljanka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. mar 2015 16:01

In če imaš topel (hormonsko aktiven) avtonomen gomolj v ščitnici, bo žejno pomalical ves jod, kar ga bo lahko dobil, naredil ogromno trijodtironina, dodatno zrasel in te porinil v tireotoksikozo, od česar se tudi umre, še dandanes. Ne hecajte se s ščitnico, zlasti tisti, ki imate že znano obolenje, in ne zanašajte se na izkušnje drugih, ki "imajo tudi težave s ščitnico", ker vam jo lahko zagode na različne načine celo pri istem obolenju v različnih fazah, ampak raje hodite redno na kontrole k svojemu zdravniku in/ali tirologu. lp, proxima

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

17. mar 2015 16:33

Ne hecajte se s ščitnico, zlasti tisti, ki imate že znano obolenje, in ne zanašajte se na izkušnje drugih, ki "imajo tudi težave s ščitnico", ker vam jo lahko zagode na različne načine celo pri istem obolenju v različnih fazah, ampak raje hodite redno na kontrole k svojemu zdravniku in/ali tirologu. Proxima, se popolnoma strinjam s tabo. Že veliko let se zdravim in mi niti slučajno ne pride na misel, da bi uporabljala kaj drugega, razen tablet, ki mi jih predpiše zdravnik. Vir: Lekarna Ljubljana Zaradi visoke vsebnosti joda ima uživanje Lugolove raztopine lahko resne zdravju škodljive posledice. Jod je nujno potreben element za pravilno delovanje ščitnice. V visokih odmerkih pri zdravih ljudeh pa moti njeno delovanje. Dnevna potreba po jodu je pri zdravih odraslih približno 200 mikrogramov. To količino joda običajno dobimo dnevno s hrano. Lugolova raztopina lahko povzroči tudi razjede na želodcu in požiralniku. Poleg tega so znane, čeprav bolj redke, tudi poškodbe dihal in ledvic. Zaradi zgoraj naštetih razlogov smo se odločili, da bomo v prihodnje Lugolovo raztopino izdajali zgolj po predpisu zdravnika in sicer na beli zdravniški recept. Hvala za razumevanje! Strokovna služba Lekarne Ljubljana Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 17. 2015 16:50

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

17. mar 2015 18:41

bila sem tik pred tem, da to raztopino nabavim. Samo še mnenje osebe, ki je to sprobala , sem želela slišati. Imam resne težave s ščitnico, skoraj mi ne dela več , čeprav redno jemljem zdravila. "tako lepo pišejo", da če uživaš Lugolovo raztopino, se ti močno izboljša počutje in popravi delovanje ščitnice. Zakaj se ta raztopina ne prodaja na veliko , je kriva farmacija in njeni zaslužki - obrazložitev. Sedaj bom obsojena, da sem naivno ženšče. Priznam. Sem se že videla, kako sem v formi. Naveličala sem se vseh teh zdravil, ki so posledica te moje bolezni. Visok pritisk - zdravilo, slabo počutje, včasih rahla depresija- zdravilo, ki ga ne jemljem, nemoč, aritmija - zdravilo... Zato poskušam po svoje pozdravit izvor vseh teh težav. Hvala za vaše odgovore in mnenja. lep pozdrav, panga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti