Pomlad je tu!

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

tema odprta - 29. mar 2014 12:08 | ogledi: 26.422 | odgovori: 80

Za vas sicer ne vem, ampak v meni dnevi, kot je tale, zbujajo takšen grozotno dober občutek, da ga ne znam opisati. Hodim okol bajtice in vidim, da (citiram) ".....vse brsti, kipi in klije, vstaja k novemu življenju..." (konec citata).Kosmatinci cvetejo, divja češnja se bo čez dva, tri dni razpočila, trepetlika je cvetela že pred enim mesecem in zdaj njene kosmate mačice najdem vsepovsod, jerebiki imata že polno sivih brstov, lipovka oz. španski bezeg ima nastavljena štiri socvetja, medtem ko sem prej tri leta obupovala, misleč, da ne bo nikoli cvetel.

Prvi listki ameriškega slamnika so prikukali iz zemlje, klinčki imajo nove, srebrnkasto - zelene poganjke, ena sorta pušpana tako cveti, da je okoli nje cel roj čebel, dišečnik se je pa komaj zbudil in njegovi listki so skoraj mikroskopski. Jordanska meta in melisa počasi poganjata, pehtrana pa ni nikjer - se bojim, da je prišel preč.

Sicer si pišem dnevnik, v katerem vsako leto zabeležim, kdaj je kaj začelo poganjati, ampak se mi zdi, da bi bilo še bolj zanimivo, če bi se tule zbrali podatki iz vse Slovenije. In bi potem lahko brali nazaj in primerjali leto z onimi prejšnjimi.

Sem brskala po forumih, če taka tema že obstaja, pa nisem našla ničesar (moj vrt, tristo kosmatih, kaj se v tem času nabira) so sicer podobne, enake pa ne. Če pa najdete drugo, enako temo, me pa preusmerite nanjo, prosim. Zdaj bom pa nehala nakladat.

lp

 

 

 

cervus

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

29. mar 2014 12:43

A res moraš? Jaz pa okoli bloka opazujem beton, asfalt in deročo se mularijo :(

Commis débarrasseur

Mygrace

sporočila: 6506

29. mar 2014 12:56

Uuuu, zanimiva tema  

Morda ne bi bili odvec se podatki o vremenu, vsaj priblizno.

 

Pri nas in okoli nas tudi ena lepa pomlad... aha, tudi priblizna lokacija ne bi bila odvec... ne morem pa napisati, kaj vse brsti, cveti in se bohoti, ker ne poznam vsega po imenu.

 

Skratka, hvala za lep "filmcek" 

Mygrace

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

29. mar 2014 13:09

Oooooooooo, sploh nisem mogla verjet svojim učkam, pa sem šla še enrkat brat in še enkrat avtorja preverit...evo, fiziki so postali romantični . Da vidimo zdaj, če se še ežoj oglasi. Potem bo jasno, da to v njihovi vasi razsaja, hahhaaa.

Malo se hecam .

Ker imam takšno delo, da sem bila zadnji mesec bolj ali manj za pisalno mizo cele dni, so mi včeraj zjutraj na poti v službo v oči padle cvetoče magnolije, breskov nasad v cvetju, češnje cvetijo, noro diši po svežem...vse je zeleno. No, da se ptiči derejo na vso moč, sem tudi skozi odprto okno v službi slišala, ker je zraven gozd.

zzak, ti se kar preseli v naše mesto (KK). Če si v službi v LJ, boš morda na delovnem mestu prej, kot iz enega konca na drugi prestolnice. Trije moji bližnji sosedje se dnevno vozijo v LJ v službo.

Ognjič

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

29. mar 2014 13:46

Jaz pa pred blokom vonjam, čudovito cvetoče češnje,ja beton je tudi, pa otroci so postali živahnejši na dvorišču.Na mojem balkonu pa,kukajo sadike paprike iz zemlje,pa rukola.Pa obilo

dari

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

29. mar 2014 14:53

Res, kako popoln dan je danes in kot prerojena hodim v tem sončnem, cvetočem, brstečem okolju doma, ne pa spet v podrti hosti. Uživam na polno in čebelice brenčijo

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. mar 2014 15:25

Sigurno na goriškem že tudi mandlji cvetijo. Prejšnji teden sta bili naši forziciji tudi en sam rumen cvet, pa narcise tudi, magnolije. Da o sosedovih sploh ne govorim. Jutri grem spet preverit, ne verjamem Ognjičku!

Saj so vsi letni časi lepi, a pomlad je res nekaj posebnega.

 

naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. mar 2014 15:35

zzak1977 je napisal/a:

A res moraš? Jaz pa okoli bloka opazujem beton, asfalt in deročo se mularijo :(



Commis débarrasseur

Na prvi avtobus (al pa v avto), pa ven iz mesta, v hosto, vsaj za kako urco, tolk si pa že lahko odtrgaš prostega časa!

lp

P.s. Ognjička, po srcu sem še vedno to, kar sem bila v prvo. To drugo je boj za obstanek!

 

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. mar 2014 15:36

Razcvtela se je magnolija, čebula in česen sta ven prilezla, tudi redkvica, šnitlah je pa menda še od lani zelen ...

 

mamamia

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

29. mar 2014 16:14

Pa glavni znanilci pomladi, mešalci za beton, so tudi že nekaj tednov prisotni ...

Drejček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti