Brezglutenski krofi

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

tema odprta - 16. feb 2014 17:26 | ogledi: 5.524 | odgovori: 4

Iz brezglutenske moke sem naredila že mnogokaj dobrega, krofi pa mi ne gredo od rok. Po pravici povedano, sem jih delala le enkrat, bili so kot betonske kroglice. Obup.

In sedaj imam "tremo" pred njimi. Mi jo lahko pomagate razbiti s kakšnim receptom, dodatnim nasvetom?

Nočem, da je hči tudi letos za pusta edina v družini brez krofov!

LP, Oaza

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

16. feb 2014 20:13

Zaenkrat vem samo to, da iz riževe moke ne ratajo :) Se jih še nisem lotila (tudi navadnih še nisem nikdar delala), tašča, sicer mojstrica v peki, ima tudi rešpekt pred njimi. Enkrat se bom udeležila tečaja peke brezglutenskih krofov (pa peljala taščo sabo) - včasih ga vpredpustnem času organizira katera od podružnic Slovenskega združenja za celiakijo.

vida-lara  

član od: 30.11.2009

sporočila: 101

16. feb 2014 20:53

Ampak škoda, da je samo v MB, če bi bilo v KR, bi jest bla taprva udeleženka tega tečaja :) 

vida-lara

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

16. feb 2014 23:24

Vida-lara, organizacija tečajev je po regijah, zato dvomim, da je res samo v MB (lani vem, da ga je imela tudi celjska podružnica). Vprašaj v tvoji podružnici: http://drustvo-celiakija.si/podruznice/goren.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti