Beljaki

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

tema odprta - 24. feb 2004 11:14 | ogledi: 6.571 | odgovori: 7

Te dni, ko smo na veliko pekli krofe nam je ostala zelo velika količina beljakov. Prosim, ce mi svetujete kaj lahko iz njih naredim- cimbolj enostavno in dobro za popapat. Nekoc sem delala domace prijatelje, pa mi nikakor niso uspeli tako dobro, kot tisti ki jih kupis v trgovini.

HVALA ZA NASVETE

polonca

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

24. feb 2004 11:29

Jaz bom naredila španske vetrce. Navadno jih naredim na treh pladnjih in jih sušim čez noč, pečico nastavim na vroč zrak pri cca 50 stopinjah. Posušene vetrce potem zaprem v hermetično posodo in lahko počakajo precej časa, če mi jih uspe skriti, sicer poidejo v nekah dneh. Na en beljak dam cca 7 dag sladkorja v prahu. Pazim pa, da sladkor res počasi vmešavam v trd sneg (pomagam si z velikim cedilom). Lahko pa v trd sneg dodaš nekaj kokosove moke in boš imela kokosove poljubčke. Nada

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

24. feb 2004 11:36

Jaz beljake kar ocvrem na malo olja kot jajca na mehko. Meni je ful všeč. Bom pa našla tudi recept za meringe( podobno kot španski vetrci) in še nekaj. Suzana

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

24. feb 2004 11:44

v bazi je odličen recept Beljakov kolač

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

24. feb 2004 11:57

Se en dober kolac: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2163 ali pa naredis snezne kepe (za omako skuhas redek vanilijev ali cokoladni puding), spanski veterci z razno raznimi dodatki (kokos, orehi, lesniki, datlji,....), samsnite, samrole, indijancki, pavlova... (recepti so v bazi). LP, R.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

24. feb 2004 13:48

Nekajkrat sem naredila beljakov kolač, ki je zelo hiter in nadvse dober. BELJAKOV KOLAČ Sestavine: 2,5 dl beljakov (okoli 6 beljakov) 2 dl sladkorja 2,5 dl moke ¾ pecilnega praška 1,5 dl narezanih orehov 1 dl kokosove moke 1 rebro naribane čokolade 1 limona 1 dl v rumu namočenih rozin cimet Priprava: Iz beljakov napravimo trd sneg, vtepemo sladkor z vanilijo, naribamo čokolado, limonino lupino in nazadnje zmešamo moko, pomešano s pecilnim praškom, orehi, cimetom in kokosom. Testo damo v namazan in pomokan šarkeljev model do ¾ ali v srnin hrbet. Vmes potresemo rozine. Pečemo od 25 do 35 minut v pečici, ogreti na 190C. Pečen kolač previdno obrnemo na desko ali krožnik in šele ohlajenega režemo.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. feb 2004 19:53

Če se navdušuješ za trše sladkarije, je v bazi recept "Snežakove stopinje". Malce spominja na melisnice, ki so jih včasih prodajali v slaščičarni. Je pa res, da ne moreš tega veliko pojesti, ker je grozno sladko (torej tudi ne moreš porabiti veliko beljakov). LP cervus

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

25. feb 2004 8:20

Cimetove zvezdice so tudi zelo dobre. Beljaki, mandlji, sladkor, cimet... Katja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti