Kurkuma

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

tema odprta - 5. feb 2013 20:08 | ogledi: 25.733 | odgovori: 14

Imam vprašanje, če mogoče kdo ve na kakšne vse načine se uživa KURKUMA, da res deluje?

Veliko sem slišala o njej, veliko prebrala, sem jo tudi kupila ampak nekih receptov glede uživanja te začimbe ni...

V samo hrano je ne devam, ker ima preprosto preveč intenziven okus pa tudi barvo.

 

Hvala za bilokakšen nasvet

 

Lp

Darija50

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. feb 2013 20:18

Darija50 je napisal/a:

Imam vprašanje, če mogoče kdo ve na kakšne vse načine se uživa KURKUMA, da res deluje?

 

Kaj misliš s tem, da res deluje?

rimljanka

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

5. feb 2013 20:25

Darija50 je napisal/a:

Imam vprašanje, če mogoče kdo ve na kakšne vse načine se uživa KURKUMA, da res deluje?

Veliko sem slišala o njej, veliko prebrala, sem jo tudi kupila ampak nekih receptov glede uživanja te začimbe ni...

V samo hrano je ne devam, ker ima preprosto preveč intenziven okus pa tudi barvo.

 

Hvala za bilokakšen nasvet

 

Lp

 

Darija50

 

če kaj pomaga: http://www.bodieko.si/kurkuma-cudezna-zacimba-z-dal

anibas

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. feb 2013 21:12

S tem, 'da deluje', verjetno misliš na njene zdravilne učinkovine, ne?

Kurkumo dodaš na začetku kuhanja (ne posuješ z njo na koncu, kot pri nekaterih drugih začimbah).

Tole je citat od sarabande iz druge teme:

'Edina težava pri uživanju kurkume je ta, da je ob običajnem uživanju v malo črevesje ne pride dovolj, da bi se je dovolj absorbiralo in prešlo v kri. Da bi se tej težavi izognili, jo moramo uživati z maščobami, kot so hladno stiskana olja, kokosovo olje, ekološko maslo, ghee, surovo mleko ali skuta.'

tema je tule: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4433

 

Če se ti zdi, da ima preintenziven okus, si je morda dala preveč. Začni z manj, da se je navadiš, sčasoma te bo manj motila. Mi jo iz zdravstvenih razlogov podtikamo marsikam, celo v maso za palačinke .

tulka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. feb 2013 22:11

Indijskega curryja ali masale ni brez kurkume. Dodajam jo zelenjavnim jedem, tudi "po naše" narejenim, nekaj ščepcev, ne več. Dodajam jo rižu, če želim bolj izrazito rumeno barvo.

Mož vsako jutro poje žličko mešanih začimb (ingver, kurkuma, koriander, cimet, klinčki, timijan, bazilika, janež).

 

Res pa je, da jo uporabljam previdno, sicer da jedem malo trpek okus.

V sladicah je ne uporabljam.

mamamia

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

6. feb 2013 10:51

Super, tudi tokrat ste pe presenetili z obilico nasvetov HVALA!

Kar se tiče vprašanja če pomaga.. če ješ zdrav pomaga hehe, malo heca ampak mož vsak večer ali pa jutro popije sveže istisnjen sok ene pomaranče, v katerega pomeša čajno žlico kurkume in malo popra( ta nasvet je bil enkrat v odaji Ljubezen skozi želodec)

Naj omenim, da je bil pred kratkim na zdravniškem pregledu in ugotovili so, da ima porazen test jeter in malenkost povišan holesterol in , ker ga zdravnica ni hotela dati naprej na preiskave, ona je bila namreš mnenja, da je abstinent, pa še v življenju sploh ni bil pijan, niti ne pije hm.. je začel z uživanjem kurkume in stvari so se izboljšale...

 

Zdaj sem tudi sama začela z uživanjem kurkuma, iz razloga, ker naj bi ščitil zdrave celice pred rakavimi..

 

In ker mi ta način, s katerim mož uživa Kurkumo ne odgovarja, ker namreč preveč okusiš Kurkumo iščem nekaj drugega in med vsem tem, kar ste mi posredovale bom sigurno našla nekaj kar mi bo odgovarjalo!

 

Hvala!

Lp

Darija50

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

7. feb 2013 17:19

Ena moznost je tudi v obliki tablet,lahko jih nades pod imenom Tumeric,kar je isto kot kurkuma.

Drugace pa en predlog,ce jeste gobe z jajci,dodaj kurkumo gobam,ko jih prazis in nato jajce. Zelo okusno na gobe lahko potreses cajno zlico kurkume. Prav tako jo  dodas rizotam. Ko pripravljas meso dodaj kurkumo in vse ostale zacimbe,ki jih obicajno uporabljas,preden dodas riz. 

 

Pozdravcek!

 

 

 

daabul

kilca  

član od: 25.6.2010

sporočila: 34

7. feb 2013 20:55

Jaz ima rada zeleno lečo, ki ji dodam kurkumo.  V receptih gre poleg še kumina, vendar meni potem okus ne odgovarja. 

Ko se leča ohladi, dodam še nekaj olivnega olja.

Mmmmm...

kilca

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

7. feb 2013 21:17

kilca je napisal/a:

Jaz ima rada zeleno lečo, ki ji dodam kurkumo.  V receptih gre poleg še kumina, vendar meni potem okus ne odgovarja.

Skoraj sem prepričan, da je v receptu mišljen kumin, ne kumina.

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

8. feb 2013 10:13

Meni je kurkuma najboljša na krompirju pečenem v pečici. Dobi lepo rumeno barvo, pa še okusen je.

Lila Roza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti