Peka in okraševanje torte - tajming

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

tema odprta - 28. jan 2013 12:58 | ogledi: 11.574 | odgovori: 31

Spekla bom torto v obliki pikapolonice. Zamislila sem si jo narediti takole:

v okroglem pekaču za torte bom spekla en bel in en temen biskvit po receptu za biskvit, ki nikoli ne pade dol. Okroglo stekleno posodo za solato bom obložila s prozorno folijo in obložila s plastmi biskvita, ki jih bom primerno  obrezala,biskvit bom navlažila in namazala s kremo,  na vrh pride cel biskvitni oblat. Vse skupaj bom dala v hladilnik in zvrnjeno premazala z masleno kremo in okrasila z rdečo tičino in črnimi pikami. Glavo bom naredila z ostankov biskvitnih obrezkov in tudi oblekla v črno tičino.

Prosim za nasvet, kdaj je kateri korak najbolje narediti, torto potrebujem v nedeljo popoldan. Biskvit bom spekla recimo v petek večer (ali vsoboto dopoldan). Kdaj pa se torta maže z masleno kremo? In kdaj okrasi s tičino?

Krema bi najbrž morala biti kakšna kompaktna, ne smetanasta, da se bo torta lepo "zvrnila" iz sklede in "stala skupaj", kajne? Imate kak dober recept za tako kremo?

Takšne torte nisem še delala, tudi s tičino maso nisem še nikoli krasil a tort, zato bo vsak nasvet dobrodošel.

 

Lep kuharski pozdrav!

pekoča paprika

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. jan 2013 14:52

Torto speci v soboto dopoldne, ko se biskviti ohladijo, naredi kremo od jagodne hersheys torte, namazi z masleno kremo zjutraj, hladi se se v hladilniku, da bo maslena podlaga lepa in se ne bo pacala, nadaljuj s ticino maso.  Pa je.

za kremo za ziher vzami nekaj zelatinastega, lahko tudi jogurtovo,

biskvit za oblo oblikuj v trikotnike, ki se polagajo tako da imajo vrh na zgornjem polu poloble In bazo spodaj na robu torte.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jan 2013 10:09

48 ur pred končnim udarcem na gong, ergo, petek dopoldan.

Vendelina jr.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. jan 2013 10:30

poglej v bazi torto pikapolonica, pa pomarancno sarloto (ali pa sadno sarloto)

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

29. jan 2013 12:16

speči toliko prej da ti nadevana odleži (v skledi) vsaj 12 ur še bolj 24 ur, če boš imela čas jo dokončaj v nedeljo dopoldan, v nasprotnem v soboto...ko jo premažem z masleno kremo jo pustim vsaj kakšno 1 do 2 v hladilniku da se malo strdi in potem tičino gor

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

29. jan 2013 13:17

Sama vedno v takih primerih v petek zvečer pečem biskvit, pustim da se čez noč ohladi, zjutraj naredim kremo, sestavim torto in spet pustim, da čez noč strdi, malo prepojijo okusi, v nedeljo zjutraj pa krasim (maslena kremoa + tičino, oziroma krašenje s smetano)

Če je stiska s časom potem biskvit in kremo delam v istem dnevu.

Roncolino

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

29. jan 2013 15:35

Tudi jaz bi pekla v petek.

JJ

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. jan 2013 17:44

Zakaj ne bi pekla v soboto dopoldan? saj tanek biskvit kot za šatloto, je ohlajen v pol ure. Na marmorni plošči še prej. Že v soboto dopoldne potem lahko naredi kremo in je do večera trda, kaj šele da se trdi čez noč do nedelje. Torte s smetano so meni najboljše čimbolj sveže. Biskvit se čez noč odlično napoji. Edino manevrskega prostora, če gre kaj narobe nimaš (oz še vedno imaš)  Še posebej če uporabiš neznane recepte. 

moj nalrt bi bil: 

Sobota: zjutraj biskvit, dopoldne krema, ki se trdi do nedelje

Nedelja: premažeš z masleno kremo, 1 uro hlajenja, pofenaš malo, pa tičino masa preko. 

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

30. jan 2013 8:53

Jaz normalno delam tako, da pečem biskvit v petek zvečer. Ob sobotah dopoldan imam opravke, tako, da popoldan  sestavim torto (biskvit + krema), jo namažem z masleno kremo ter hladim vsaj 2 uri v hladilniku. Pozno popoldan oziroma zvečer prekrivanje s tičino maso in okraševanje z okraski.

V nedeljo zjutraj še enkrat pregled in mogoči popravki, potem pa samo še hlajenje, pa bi moralo bit. 

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

30. jan 2013 11:27

Nazadnje sem torto za soboto popoldne naredila v petek popoldne (to je bilo prejšnji teden), jedla pa sem jo v nedeljo (1 torta in dve praznovanji-v soboto in nedeljo), pa je bila odlična! Naredila sem torto nutello od šjorce in jo obogatila še z gozdnimi sadeži. Bila je čisto dovolj sveža.

JJ

pek multipraktik  

član od: 31.1.2013

sporočila: 20

31. jan 2013 16:25

glede na obliko torte bi jaz biskvit pekel v vok-u je lepo okrogel spekel bi ga ali v petek ali soboto zjutraj torto bi pa sestavil zvečer da se prepoji saj se le tako okusi odlično prepletejo le tako je torta torta in ne nek namočen biskvit okrasi se lahko pa tudi v nedeljo je bolj svež izgled

pek multipraktik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti