Kje najdm dobr slovenski jogurt

Jaka Hudej  

član od: 4.1.2013

sporočila: 1

tema odprta - 4. jan 2013 19:30 | ogledi: 11.063 | odgovori: 23

Iščem res dobr, domač, slovenski, tekoči jogurt. Naj bi obstajale kmetije, ki ga proizvajajo, samo se v ljublani žal o temu ne ve veliko. Hvala za vaše informacije.

Jaka Hudej

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

4. jan 2013 19:50

Sadni vrt Mengeš ima prodajo bio jogurtov.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

4. jan 2013 19:53

lahko ti priporočim smo tisto, kar je meni osebno dobro:  Kmetija - sirarna Bogataj: med potjo v naše hribe se tam ustavljam, Gorenja vas, Poljanska dolina, drugače pa imaš prodajna mesta tudi v Ljubljani:

tržnica Ljubljana v BTC

tržnica Ljubljana v Kosezah

Jaka, upam, da ti bo moja informacija dobrodošla, uživaj in lep pozdrav

babka1951

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. jan 2013 19:54

Jaka,

zakaj si ga pa ne narediš sam? Mleko iz mlekomata, vanj zamešaš žlico kakega dobrega kupljenega jogurta, malo pogreješ, naliješ v kozarce in par dni počakaš. Nastal bo trd, da ga lahko režeš, ampak če ga pretreseš, bo tekoč. 

 

Drugače pa poglej tukaj : http://www.kgz-ptuj.si/datoteke/MLECNI-IZDEL

 

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. jan 2013 22:35

jaz vzamem tudi na mlekomatih samo navadenga. Do sedaj sem na vseh sadnih iz kmetij, ki sem jih poskusila, prebrala da so narejeni z aromami oz koncentrati. Škoda. 

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. jan 2013 8:27

bannanna je napisal/a:

jaz vzamem tudi na mlekomatih samo navadenga. Do sedaj sem na vseh sadnih iz kmetij, ki sem jih poskusila, prebrala da so narejeni z aromami oz koncentrati. Škoda. 

Na mlekomatih prodajajo samo mleko, in limol je napisala, da naj si iz takega mleka naredi Jaka jogurt sam.

rimljanka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. jan 2013 8:57

joj pa bi res morala napisati mlecni avtomat da bi razumeli. To je tista vitrina z jogurti in siri

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

5. jan 2013 10:11

Bannana jaz sem se pa že spraševala, kako to, da še nisem opazila mlekomatov z jogurti .

Sicer pa jaz prisegam na Podjedove jogurte, čeprav tekočih še nisem poskusila. Tekoči so pa s kmetije Pustotnik in so tudi zelo dobri.  oboje se preverjeno dobi na tržnici v Kosezah, podjedove sem pa opazila tudi v več manjših pekarnah po Ljubljani, med drugim v babičini pekarni na Dunajski nasproti gospodarskega razstavišča in celo v Merkurju v Vižmarjih sem jih že kupila na stojnici pri kmetu.

 

glede arom pa: zdi se mi, da jih Podjedovi sadni nimajo , vsaj tisti v lončkih ne. žal pa trenutno nimam nobenega v hladilniku, da bi preverila. Bom sporočila, ko nabavim novo zalogo.

motovilčica

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

5. jan 2013 12:55

kmetija konda in kmetija kenda imata neverjetno dobre jogurte - ena ima iz kravjega ena pa iz ovcjega mleka. Pa pol kilska pakiranja in z veliko koscki svezega sadja - meni so to najboljsi jogurti od vseh! Jaz jih kupim v DG pa njihovi siri so tudi odlicni. 

Rakuncek

Longeta  

član od: 6.3.2007

sporočila: 40

5. jan 2013 13:06

Meni pa so najbolj všeč jogurti, ki jih kupujem na tržnici v Grosupljem - tržnica tam je samo ob sobotah, nahaja pa se zraven avtobusne in železniške postaje, nasproti Pupe, parkiraš čisto zraven stojnic. Iz Ljubljane do tam po avtocesti res ni daleč.

Longeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti