Pretvoriti želim ameriški recept

Kamikaze  

član od: 21.11.2012

sporočila: 10

tema odprta - 21. nov 2012 18:48 | ogledi: 9.107 | odgovori: 15

Zdravo,

 

torej ukvarjam se z dvema receptoma za ameriške brownije in muffine.

Prvi, za muffine se glasi - moje mere so zraven v gramih:

1 1/2 cups all purpose flour – 170g

2/3 cup sugar – 150g

1 1/2 teaspoons baking powder

1/4 teaspoon salt

1 cup mashed ripe bananas (about 2 large)

1 large egg

1/2 cup unsalted butter, melted – 115g

1/4 cup milk – 50mL

3/4 cup semisweet chocolate chips 

 

drugi, za brownije je pa (od Marthe Stewart):

6 tablespoons unsalted butter, plus more for pan

6 ounces coarsely chopped good-quality semisweet chocolate

1/4 cup unsweetened cocoa powder (not Dutch-process)

3/4 cup all-purpose flour

1/4 teaspoon baking powder

1/4 teaspoon salt

1 cup sugar

2 large eggs

2 teaspoons pure vanilla extract

 

Zdej, imam en velik problem. Jaz sem gledala po veliko različnih spletnih straneh, pa poskusla sem pretvarjat cupse v grame in tako naprej, ampak problem je, ker na vsaki spletni strani piše drugače... Skrbi me, da bo na koncu vse tako pomešano da bo zanič.

Zato me zanima, če bi mi kdo od vas lahko dal res uno pravo mero, ker po straneh se gibljejo od 110+, vsaka različno in res ne vem. Ali pa če kdo od vas ve, koliko približno je ta cup, ker to je očitno neka originalna mera, ki velja neglede na stvar katero daš noter - sladkor,moko.... a je to 2dl, ali je več, manj? pa še, koliko gramov je recimo teaspoon, in koliko tablespoon?

 

Najlepša hvala, lp

Kamikaze

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. nov 2012 18:55

Če klikneš na tisto vetrnico poleg srčka zgoraj desno, si lahko vse preračunaš. Ena skodelica je tam nekje četrt litra, malo več ali manj, ampak četrt litra tudi ni vedno enako po masi (saj veš - suha pa vlažna moka, grob in fin sladkor.....), tako da je tole seveda nekako na približno. Pa saj tudi jajca niso enako velika, je tudi dobro po občutku dati kdaj eno več ali manj, glede na ostale sestavine in glede na velikost. 

Sicer je pa zelo malo receptov, ki bi se jih bilo treba do grama natančno držati, za muffine in brownije pa še sploh ne. 

Sonja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

21. nov 2012 19:00

O tem je bilo sicer že ogromno zapisanega, pa vseeno. Cup je 240ml. Volumen velja seveda za vse sestavine enak, teža je pa različna. Ker 240ml kokic pač nima iste teže, kot 240ml žebljev.

Zdaj za tekočine verjetno ne bo težav, kar se pa ostalih sestavin tiče, si pa poglej na tej strani. Pojdi pod ingredients, pa boš videla za vsako sestavino kako in kaj velja.

 

http://www.joyofbaking.com/BasicIngredients.html

 



Vesnuska

Sporočilo je spremenil(a) Vesnuska dne 21.nov 2012 19:01

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

21. nov 2012 19:08

Pa še to, recept za brownije imaš dosti boljši na tej strani od Vanje. Če si bolj za tuje recepte pa poišči na netu recept: Pierre Herme, Moist and nutty Brownies.

 Ker ta recept ima malo preveč moke in premalo jajc. Pa pecilnega za nič na svetu ne dajaj v brownije(pravzaprav pokvari skoraj vsako pecivo, ampak to je že druga zgodba).

 

Vesnuska

Kamikaze  

član od: 21.11.2012

sporočila: 10

21. nov 2012 19:33

A pa so ti od Pierra Hermeja dovolj sladki? A kdo ve? Ker sem primerjala od Vanje pa te, pa se mi zdi da pridejo njeni veliko slajši, imajo še kakav, več čokolade...

Kamikaze

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. nov 2012 20:06

Kamikaze,

nihče razen tebe ne ve, kaj je zate "dovolj" sladko.... kar je enim komaj zadosti, je drugim veliko preveč. Poskusi, ni druge. 

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. nov 2012 20:41

1 žlička je 5 ml, 1 žlica je 15ml.

Martini recepti so hit or miss, jaz po njej že doldo ne pečem ničesar več. Raje poišči recept za brownije kje drugje, ker s pecilnim se ne delajo.

 

 

Vanja

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

21. nov 2012 21:48

Herme je še vedno teknil, tako da z njim ni za zgrešit. Edino kar bi ga naredilo še bolj apetitlih bi bilo to, da bi se razen v Pariz, Dubai in Tokyjo naselil še kam, pa kak € več viška bi človek potreboval...

Viva Meier

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

21. nov 2012 22:12

Ja k nam baje pride takoj za Starbucksom :D

Vesnuska

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. nov 2012 5:50

Vesnuška, v Seattlu se videla mikice z napisom: Friends don't let friends drink Starbucks coffee. 

 

Hermejev recept za brownije ima čisto preveč moke in premalo jajc, zato jih po njegovem še nisem in ne bom delala. Tako kot on, tudi jaz dodam velike količine pekanov ali orehov v maso. 

Razen če naletim na boljši recept, kot je moj objavljen na KS, bom brownije še naprej pekla tako, kot sem jih do sedaj. Postopek je zelo enostaven. 

Hermejeva knjiga (pravzaprav jo je napisala Dorri Greenspan) je sicer fenomenalna, postopki so opisani zelo komplicirano, a precizno in doslej mi je vse uspelo v nulo. Pravočasno sem opazila eno napačno pretvorbo v grame, tako da mi je seveda tudi tista nutelina pita uspela, kot se šika. 

 

Kamikaze,

1 skodelica moke je 135g, torej je 1,5 skodelice cirka 200g.



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 22.nov 2012 05:53

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

22. nov 2012 9:10

najenostavnejse je ce si nabavis merilne skodelice/zlice:

http://www.eurotrade.si/merilni-loncki_p-1479.html?so

http://www.eurotrade.si/merilne-zlicke_p-1478.html?so

http://www.barbarella.si/shop/MERILNE-Skodelice-15-0-1

http://www.barbarella.si/shop/MERILNE-zlicke-15-0-149.

http://trgovina.mercator.si/tehnika/dom-in-ambient/kuhinj

drugace pa si kar prav preracunala, sploh pa so muffini taki simpaticni recepti, ki niso zelo obcutljivi na majhne razlike v kolicinah sestavin in ni nic narobe malo vec ali manj moke/sladkorja/....

 

"A US cup (240mL) of flour is about 125 grams

Do remember, though, that the weight of flour can vary due to humidity and the type of flour used, as well as whether the flour is settled or sifted.
When scooped, the flour can slightly get compacted and you'll read up to 137 g per cup.

A US cup is 236.58 ml by volume, exactly." (wiki.answers.com)

 

Jaz bi recept preracunala takole:

1 1/2 cups all purpose flour – 180g

2/3 cup sugar – 130g (jaz vzamem za 1c=200g sladkorja in ne 250)

1 1/2 teaspoons baking powder -6 g

1/4 teaspoon salt

1 cup mashed ripe bananas (about 2 large)

1 large egg

1/2 cup unsalted butter, melted – 115g

1/4 cup milk – 60mL!

3/4 cup semisweet chocolate chips - 100-150 g

 

Najboljsi browniji so mi pa nastali enkrat po pomoti, ko sem se zmotila pri racunanju - vse kolicine sem zmanjsala razen sladkorja, in bili so za umret dobri  Drugace bi pa jaz uporabila tole pretvorbo:

6 tablespoons unsalted butter, plus more for pan - 90g

6 ounces coarsely chopped good-quality semisweet chocolate- 170g

1/4 cup unsweetened cocoa powder (not Dutch-process) - 25g (=4 velike rezane zlice)

3/4 cup all-purpose flour - 90g

1/4 teaspoon baking powder - 1g

1/4 teaspoon salt - 1g

1 cup sugar - 200g

2 large eggs

2 teaspoons pure vanilla extract

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti