Ideje za darila domače izdelave

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 10. okt 2012 8:40 | ogledi: 23.555 | odgovori: 122

...da so le kolikor tolikor izvirne in ne preveč zahtevne za izdelavo.

Do božiča je sicer še daleč, ampak tu so še osebna praznovanja in če kaj, potem ne maram kupljenih daril.

Ima kdo kak nasvet, kaj lahko naredim iz tanjšega debla in vej breze, ki je motila soseda in smo jo zaradi ljubega miru posekali?

Nekje sem videla okvir za slike, čisto preposto zvezan, z vrbo, se mi zdi. Ampak kako dati noter šipo, mi pa ni jasno. Morda tudi brez stekla, pa poslikam steno? Tudi to sem že videla, mi je bilo všeč, ampak moj ni ravno navdušena nad tovrstnimi eksperimenti... To je zame, za prijatelje bi rada kaj bolj uporabnega.

Skratka, kakršnekoli ideje, tudi če niso vezane na brezo, lahko napišete sem ... jih bom res vesela. Imam

precej prijateljev in še več žlahte, letos bodo, upam, vsi dobili unikate. . O umetniški vrednosti pa morda kdaj drugič.

murnik

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

10. okt 2012 8:49

Če imaš na voljo deblo oz veje debeline 10-20 cm, ga lahko narežeš na nekje 10-20 cm dolge kose. Spoden del mora bit obvezno raven, da stvar stoji. Na zgornji strani pa izdolbete luknjo v katero se da stekleno posodo in že imaš vazo za sveže cvetje. Ali pa ne daš notri stekla in to vazo napolneš s suhim cvetjem.

Deblo premera nekje 10 cm narežete na cm ali dva debele kose in imate podstavke za kozarce in skodelice. Če je deblo premera 25-35 cm, narežete na nekje 2-3 cm debele kose in imate pogrinjke ali pa podstavke za lonce na mizi. Takšen kos lahko tudi uporabiš kot okvir za sliko, ne le drobnih vej.

OlivaB

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

10. okt 2012 11:45

Idej zelo veliko,sicer nobena v povezavi z brezo ;)

-narediš domače likerj

-narediš domače marmelade

-spečeš lepo zbirko piškotov

-podariš suho sadje

-super so tudi tisti"piškoti iz kozarca" recepti oziroma navodila so nekje na kulinariki

-narediš različne kise ali olja

-domači čaji

-mogoče narediš  šampon,milo,kopel,kremo,...

 

Priporočam ti knjigo

Iva Dolenc in Karmen Gostinčar:Darila

Izšla je pri kmečkem glasu,kupiš pa jo lahko tudi na poštah :)

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

10. okt 2012 12:18

anaeva je napisal/a:

Idej zelo veliko,sicer nobena v povezavi z brezo ;)

-narediš domače likerj

-narediš domače marmelade

-spečeš lepo zbirko piškotov

-podariš suho sadje

-super so tudi tisti"piškoti iz kozarca" recepti oziroma navodila so nekje na kulinariki

-narediš različne kise ali olja

-domači čaji

-mogoče narediš  šampon,milo,kopel,kremo,...

 

lp



anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

In potem je polna hiša tega kiča, ne veš več kje si kaj dobil, od koga, predvsem pa kdaj, sporen ti je rok in izvor teh stvari, ki na koncu končajo pri naslednjem dariloprejemalcu ali smeteh...

Mislim da je Vendelina že nekajkrat lepo pisala na to temo.

 

Brezo lahko podariš nekomu s kaminom :)

Commis débarrasseur

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. okt 2012 12:24

Jaz se pa ne strinjam. Anaeva je napisala same uporabljive stvari, če se jih ne da uporabit, je prejemnik "spresrana rit". Drugače menim za 1000 in 1 porcelanasto zadevo, medvedka oz. takozvane lovilce prahu.

 

Aja mi mamo kamin - od kod si kozamurnik?  

Začetnica

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

10. okt 2012 12:41

zzak1977 je napisal/a:

In potem je polna hiša tega kiča,

 sporen ti je rok in izvor teh stvari, ki na koncu končajo pri naslednjem dariloprejemalcu ali smeteh...

Marmelada, piškoti, suho sadje, domači likerji  ... to bi naj bil kič?? Pa sporen rok in izvor, ko dobiš od sorodnikov, prijateljev, ki jih zelo dobro poznaš??

No, potem sem jaz pojedla in spila že kar nekaj kiča!

 

Mayisa

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. okt 2012 12:56

Mayisa. je napisal/a:

No, potem sem jaz pojedla in spila že kar nekaj kiča!
Mayisa

 

Ergo: ti si kičasta.

Začetnica

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

10. okt 2012 13:16

Ja, ker zraven so vedno neke "lepe" flaške, kozarčki, pentljice, po možnosti kakšno seno, veje, škatuljice... ponavadi tudi kvaliteta teh proizvodov šepa, vsaj po mojih izkušnjah. Pa še kakšne sezonske traparije kot je čemaž, kamorkoli prideš ali kdorkoli pride na obisk prinese kak novi umotvor iz tega zelenega nebodigatreba.

Če si ga bom zaželel, si ga bom šel nabrat.

 

Commis débarrasseur

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

10. okt 2012 13:21

zzak1977 je napisal/a:

 

 

 

 

Brezo lahko podariš nekomu s kaminom :)



Commis débarrasseur

 

 

Zzak1977..tudi mi imamo kamin pa dva šporgeta....

Vrtejbenka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

10. okt 2012 13:22

Blagor vam...

Commis débarrasseur

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

10. okt 2012 13:26

zzak1977,kaj pa če imaš ti napačne darilodajalce

 

Jaz sem vedno veliko vesela domačih zvarkov, in glede na situacijo v državi najverjetneje nisem samo jaz tega mnenja .Tudi zaradi tega,ker vem da je to nekdo naredil doma in ni iz Kitajske.

 

In me pa res zanimajo tvoje zamisli o darilih za prijatelje ob decembrskih praznikh.Ali pa mogoče prideš praznih rok voščit Srečnega in zdravga?

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti