Čokoladni preliv za torto, rezine ...

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

tema odprta - 1. jun 2012 20:36 | ogledi: 85.224 | odgovori: 18

Kupila sem rezino torte s čokoladnim prelivom, ki je bil precej temen in ne trd, čeprav je bila torta v hladilniku. Preliv je mazav, vendar ne tekoč. Taki prelivi so tudi na raznih rezinah .... pa me zanima, če katera ve, kako se to naredi? Preliv je tudi zelo okusen. Pregledala sem en kup receptov, ampak nobeden ni podoben temu. Zeloooo rada bi ga sama pripravila.

Hvala vam za ideje, recepte ...

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. jun 2012 20:41

ganache je eden takih. čokolada in smetana v pravem razmerju http://www.kulinarika.net/recepti/17221/sladice/ganache lahko ga toplega polivaš ali ohlajenega mažeš. da bi bil tudi v hladilniku mehak, daš malo več smetane, ampak še vedno pa ni lomljiv, tudi če je s temi razmerji + pomaga vroč nož. Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 01. 2012 20:42

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

1. jun 2012 20:45

Sladka smetana in temna čokolada. V razmerju 1:1. Jaz dam ponavadi na torto velikosti 26cm  1,5 dcl smetane, v kateri stopim 15 dag čokolade. Strdi se ravno prav - tako da se lepo reže in se nič ne lomi.

saša

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

1. jun 2012 21:51

100g temne čokolade, 50 ml mleka, 30g masla,10g sladkorja.

Ali pa ganache... 

Čeprav dvomim, da v slaščičarnah delajo tako, bi znalo biti predrago zanje... :D

 

Vesnuska

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

2. jun 2012 13:55

spagon je napisal/a:

Sladka smetana in temna čokolada. V razmerju 1:1. Jaz dam ponavadi na torto velikosti 26cm  1,5 dcl smetane, v kateri stopim 15 dag čokolade. Strdi se ravno prav - tako da se lepo reže in se nič ne lomi.



saša

Čuj pa se to strdi, ali je kot krema?

 

polalonca

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

2. jun 2012 14:23

Ja, se strdi. Jaz ponavadi oblijem s prelivom ko je torta še v obroču. Potem jo pustim čez noč v hladilniku in naslednji dan odstranim obroč. Obliv je trd, a se pri rezanju ne lomi. Sicer pa ima veliko Vendelininih receptov tak obliv. Lahko pogledaš kako izgleda npr. tule, ko je v oblivu 2 dcl smetane in 20 dag čokolade.

saša

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

2. jun 2012 18:16

Sedaj imam eno rezino torte v hladilniku (kupljene) in ta obliv se sploh ne strdi. Ko vzamem torto iz hladilnika, je obliv še vedno zelo mehek, vendar se ne razliva in ne paca. Je pa zelo okusen. Saj ne vem, če slaščičarji delajo sami te oblive. Verjetno se dobijo že pripravljeni.

Bom pa poskusila čokoladi dodati več smetane, da se v hladilniku ne bi vse vskupaj strdilo.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. jun 2012 19:20

Sabrina, več ali manj smetane ne bo bistveno zmehčalo obliva. Trd je zaradi čokolade in je treba zmehčati slednjo. Finta je v alkoholu. Zato dajemo malo ruma v maso. Večino alkohola itak izhlapi, tisto kar pa ostane, pa ravno toliko, da zmehča čokolado.

So ta obliv jedli tudi otroci, pa ni bilo hudega. Ker je ostalo manj alkohola v sladici kot pa se ga dobi, ko se razkuži rana.

Vendelina jr.

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

3. jun 2012 13:35

Vendelina jr. hvala za podatek, da alkohol zmehča čokolado. Ko bom spet imela malo več časa za peko, bom poskusila pripraviti obliv na tak način.

Hvala vsem za odgovore.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti