Pektin- marmelada brez sladkorja

tat  

član od: 8.10.2002

sporočila: 10

tema odprta - 28. dec 2003 20:08 | ogledi: 58.059 | odgovori: 90

Ali ima kdo recept za pripravo marmelade brez sladkorja in umetnih sladil? Rada bi pripravila marmelado iz 100% sadnega deleža, kot so kupljene. Tam piše, da so narejene iz sadja, zgoščenega jabolčnega soka in pektina. Kje se to dvoje da kupiti oz. kako narediš zgoščeni sadni sok? Pektin bi rada brez konzervansov, ki je v želinu, če kdo ve, kje se ga dobi.

Hvala in lep pozdrav Tatjana

Tatjana

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

29. dec 2003 8:49

V trgovini poglej :sadni sladkor. Vesna Leben

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

29. dec 2003 13:05

Jaz sem letos uporabila želirni sladkor. Tam je sladkorju dodan pektin in citronska kislina. Brez drugih konzervansov.

tat  

član od: 8.10.2002

sporočila: 10

30. dec 2003 19:12

Hvala, ampak jaz želim narediti marmelado popolnoma brez dodanega sladkorja. Tatjana Sporočilo je spremenil(a) tat dne 30. dec 2003 19:13:13

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

5. jan 2004 8:06

Tudi jaz sem želela kupiti čist pektin, pa mi ga lani na žalost ni uspelo najti. Se bom pa letos bolj potrudila. Poglej predvsem v trgovine z zdravo prehrano (v Ljubljani so to - Kalček, Prema, Jablana,...) Irena

sladkosnedka na dieti  

član od: 28.12.2004

sporočila: 83

12. sep 2005 15:53

Ali bi se dalo skuhati marmelado samo iz sadja in želina? Rada bi naredila breskovo marmelado. sladkosnedka na dieti

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. sep 2005 16:59

Zelo malo vrst sadja je takih, da so dovolj sladke, da ne bi bilo treba za marmelado dodati prav nic sladkorja (recimo slive). Oziroma - da se, koliko je dobra in obstojna, je pa drugo vprasanje. Sladkor deluje namrec tudi kot konzervans. Zato se lahko dodaja kot sladilo bodisi povret jabolcni ali grozdni sok - enkrat sem delala z jabolcnim sokom, zdaj sem pa presla raje na kupljeno fruktozo, ker se po okusu prakticno nic ne pozna, ucinek je pa enak. Cisti pektin se baje dobi v kaki privatni lekarni; v zelirnem sladkorju je res, ampak je dodani sladkor povsem navaden pesni sladkor - v zelinu je pa dodan umetni konzervans, tako da taka marmelada tudi ni cisto "bio". Lep pozdrav Sonja

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

12. sep 2005 19:31

Mami mi je pravila, da neka njena znanka dela slivovo marmelado brez sladkorja in dodatkov. Po kakšnih 2 urah kuhanja je dala marmelado v vroče kozarce, na vrhu pa poravnala marmelado z žlico, ki jo je namakala v kis. To naj bi baje preprečilo, da je marmelada splesnila. Koliko je obstojna - ne vem - nisem še delala na tak način. stana

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

13. sep 2005 10:31

Tudi jaz delam slivovo marmelado brez sladkorja. Južno od kolpe ji pravijo PEKMEZ. Narediš jo pa tako, da slive opereš, razkoščičiš in zrežeš na četrtinke. To daš v pekač, malo poravnaš in pečeš v pečici na 180 stopinj C, cca 2 uri, oz. dokler zadeva ne postane mazava. Izpareti mora voda. Marmelado potem nadevaš v kozarce in pustiš, da se ohladi in da se po vrhu naredi skorjica. Le-ta preprečuje, da bi se marmelada pokvarila. Nato kozarce zapreš in shraniš v hladnem prostoru. Drži celo leto ali tudi dlje, če je prej ne zmanjka. Je pa zelo okusna. Tako sladko kisla. Moji domači jo obožujejo. lp Julija

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

23. maj 2007 14:48

Dragi moji!

 

Ali je kdo kjerkoli v Ljubljani našel PEKTIN - mene namreč v vseh trgovinah samo debelo pogledajo. Ponujajo mi sladilo ali pa želatino.

 

Vsaka informacija bo zelo dobrodošla!

 

Hvala

 

Neži 

If they don"t have chocolate in heaven, I"m not going!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. maj 2007 15:32

želin, Želicin, Gelfix vsebujejo v glavnem pektin (ob še kakem dodatku, kakor kateri). Kolikor poznam trg, čistega pektina ni v prodaji. če se motim, bom z veseljem sprejela to dejstvo in spremenila vedenje.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 23. maj 2007 15:34:49

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti