100% slivova marmelada brez dodanega sladkorja

MAJA77  

član od: 19.8.2008

sporočila: 5

tema odprta - 29. feb 2012 10:17 | ogledi: 22.702 | odgovori: 12

Pozdravljeni,

mene pa zanima, če kdo ve, kje je možen nakup 100% slivove marmelade (povsem brez dodanega sladkorja (fruktoze, sladil itd). Vem, da prodajajo pekmez (ki se ga dela tudi samo iz sliv), a je ta oslajen. Sem pregledala veliko trgovin, a take marmelade nisem našla (samo drugih okusov). Že vnaprej se zahvaljujem za kakšno informacijo.

 

Lep pozdrav,

             Maja

MAJA77

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. feb 2012 10:57

Sem jo tudi že iskala, pa brez uspeha. Pekmez je navadna marmelada, pravo ime za pripravek, kot ga iščeš, je povidl. Vendar zaenkrt kaže, da ga bomo morali še naprej kuhati sami. 

Sonja

SlavicaJ  

član od: 24.4.2011

sporočila: 158

29. feb 2012 11:31

To sem pa vesela, če obstajajo marmelade popolnoma brez vseh vrst dodanih sladkorjev. Hvala zelo mi bo prišlo prav tudi meni, ker je res treba veliko iznajdljivosti,ko se pripravljajo sladice BREZ sladkorjev.

SlavicaJ

MAJA77  

član od: 19.8.2008

sporočila: 5

29. feb 2012 13:28

Hvala za odgovor. Nekateri sicer imenujejo pekmez tudi tole brez sladkorja- tukaj je en recept, kako ga pripravlja ena od uporabnic kulinarike.net: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2392.

No, če bo kdo zasledil možnost nakupa, bi bila vesela, če bi delil z nami.

 

Lp, Maja

MAJA77

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. feb 2012 14:49

Maja77, že dolgo nazaj sem tako marmelado našla v Intersparu v Qlandiji v Kranju. Bila je povsem brez dodanega sladkorja. Če se prav spomnim, je bila kar med marmeladami, ne na kakšnih policah z zdravo prehrano.

tulka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. feb 2012 15:00

limnol je napisal/a:

Sem jo tudi že iskala, pa brez uspeha. Pekmez je navadna marmelada, pravo ime za pripravek, kot ga iščeš, je povidl. Vendar zaenkrt kaže, da ga bomo morali še naprej kuhati sami. 



Sonja

Po povidl morate čez šengen, v Samobor.

lp

cervus

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

29. feb 2012 17:22

limnol je napisal/a:

Pekmez je navadna marmelada /.../

Ni res; je pa res, da tisto, kar Podravka pri nas prodaja kot pekmez, je (skoraj) navadna marmelada 

 

 

MAJA77  

član od: 19.8.2008

sporočila: 5

29. feb 2012 17:36

tulka je napisal/a:

Maja77, že dolgo nazaj sem tako marmelado našla v Intersparu v Qlandiji v Kranju. Bila je povsem brez dodanega sladkorja. Če se prav spomnim, je bila kar med marmeladami, ne na kakšnih policah z zdravo prehrano.



tulka

 

Tulka, hvala za informacijo- se bom pozanimala (sem gledala samo v enem manjšem Sparu).

 

Lp, Maja

MAJA77

MAJA77  

član od: 19.8.2008

sporočila: 5

9. mar 2012 17:05

Pozdrav vsem,

 

informacija za tiste, ki vas zanimajo marmelade brez dodanega sladkorja (ali sladil)- po dolgotrajnem iskanju, le našla :). V ponudbi imajo v Živa Centru (tudi prodaja preko spleta) različnih okusov; v ponudbi pa imajo tudi raznovrstne marmelade/džeme, ki imajo dodan zgoščen jabolčni sok ali z agavinim sirupom (te verzije se sicer dobijo v različnih trgovinah z zdravo prehrano).  V Sparu take marmelade ne uvažajo več. Sicer pa je slivova marmelada (pa mogoče še kakšna) brez dod.sladkorja dostopna tudi v Mamaterri (v Kamniku), pa pri ekokmetiji Šlibar (Tržič)- a gredo zaloge proti koncu.

 

Lp, Maja

MAJA77

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. mar 2012 14:09

Če res ne vztrajaš pri slivovi, potem marmelade s 100% sadnim deležem dobiš v vseh večjih mercatorjih in intersparih; za tuš ne vem, ker tja ne hodim, v leclercu pa jih zadnje čase nisem videla. 100% sadni delež pomeni, da so sladkane s sadnim sirupom.  Meni so najbolj všeč mercatorjeve, prodajajo jih kot "100% sadni namaz" ali nekaj takega. Obstajajo marelični, jagodni in iz gozdnih sadežev. Par centimetrov daleč so zraven na policah Menz&Gasserjeve marmelade, prav tako s 100% sadnim deležem (marelice, jagode, višnje,verjetno še kaj). V  Intersparu sem nazadnje marmelado brez dodanega sladkorja kupovala pred kakimi 14 dnevi; sicer je možno, ampak vseeno dvomim, da so v tako kratkem času dokončno izginile s polic. 

Sonja

MAJA77  

član od: 19.8.2008

sporočila: 5

10. mar 2012 17:19

Pozdravljeni,

 

no, na slivovo marmelado (samo slive- brez nikakršnih dodatkov) sem slučajno naletela tudi danes v Kalčku (BTC).

 

Sonja, poznam marmelade, ki jih vi omenjate. Jaz sem iskala prav slivovo brez dodatkov (in to je tako težko najti).

 

Lp, Maja

MAJA77

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti