Alge

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

tema odprta - 5. jan 2012 13:58 | ogledi: 12.766 | odgovori: 18

Ali so v vaši prehrani alge?

Zanima me, katere alge uporabljate, kako jih pripravite in kje jih kupujete.

Upam, da se ne bo vsul plaz negativnih sporočil od tistih, ki zagovarjate lokalno hrano.

 

rdkapica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. jan 2012 14:43

rdkapica, zakaj nam pa ti ne poveš, kako jih pripravljaš?

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. jan 2012 15:07

Alge uporabljam samo za suši.

Mož jih je v tabletah, neke zelene, pomagajo itak za vse, po sistemu če verjameš, pomaga.

Kaj pa je to - lokalna hrana? V danšnjem času totalne globalizacije?

Saj imamo Slovneci tudi morje in alge ... ma hecam se malo, danes je en tak čuden dan.

 

mamamia

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

5. jan 2012 15:25

V Istri so nekoč davno, še pred onesnaženjem, redno jedli alge. Jaz uporabljam kombu, ki jih skuham skupaj z žiti ali stročnicami, pa tudi dulce za posip po solatah in juhah. Res poredkoma pa wakame, če kuham juho samo iz morskih zadev.

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

5. jan 2012 16:15

Jaz sem tudi tablete jedla svoj čas. In so imele tako močan vonj, da sem si morala nos držat

Me pa vsak dan bolj mika, da jih preizkusim. Drugo kot za suši se ne bi spomnila...

yulchi

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

6. jan 2012 14:30

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

rdkapica, zakaj nam pa ti ne poveš, kako jih pripravljaš?

Vanja

 

Jih ne pripravljam, me pa mika, da bi jih dodala v prehrano. Problem pa je v tem, da ne vem, kako se stvari lotiti. Kako začeti? Komaj kakšne alge sem našla v trgovinah in presenetila me je visoka cena.

Še to, tablete me ne zanimajo.

Ne vem pa , kako je s prahom.

rdkapica

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

6. jan 2012 16:05

Jaz jem Algea, že nekaj let, kupim v lekarni. Priporočam.

zoja2

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

6. jan 2012 16:40

Ne vem sicer, kakšne vrste alg so pri nas dostopne, nikoli jih nisem uporabljala v kuhinji, predvidevam pa, da se jih da dobit v trgovinah z zdravo prehrano. In če jih prodajajo bi človek pričakoval, da jim je priložen tudi kakšen napotek kaj z njimi početi.

Pred leti sem imela v rokah knjigo Mičia Kušija, S prehrano proti raku in tam so bile alge pogosto omenjene. Mislim, da je bilo v knjigi tudi nekaj receptov in navodil kako jih pripraviti in podobno. Tako da, če je zanimanje močno, predlagam, da si izposodiš knjigo, skoraj prepričana sem, da se jo da, v knjižnici.

Je pa ironija. V knjigi je opisal to bolezen na različnih organih, vzroke za nastanek bolezni, prehrambeni režim, ki v kolikor ga upoštevamo, zagotavlja ozdravljenje. In menda, niti ne v kakšni pozni starosti, sam umrl za rakom.

zeta

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

6. jan 2012 23:06

Danes sem slučajno zavila v trgovino z zdravo prehrano, pa povprašala po algah. Imajo tablete, prah, kreme. Prah se lahko uporablja vsepovsod pri hrani. Kakšna omaka bi bila dobra iz njih.

yulchi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

7. jan 2012 8:54

Prav nič nimam proti algam in komur so všeč, naj si jih mirno privošči. Vendar pa imamo pri nas kolikor hočemo zdrave zelene hrane, ki raste po naših vrtovih, njivah, travnikih in gozdovih, za razliko od Japoncev, ki so si bili prisiljeni nekatere vire poiskati v morju. Tako da tudi, če jih ne jemo, lahko svoje telo oskrbimo s čisto vsem, kar potrebuje, zato ni potrebe, da jih iščemo z lučjo pri belem dnevu. Če je komu to v veselje, pa seveda lahko. 

Sonja

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

13. jan 2012 20:15

Ali so te trave slučajno regrat, kopriva, kamilica, bela omela, detelja, vijolica, čemaž, trpotec, lucerna, mak, rman? Te res rastejo v naravi, ostale pa moramo posejati in negovati, da jih lahko uporabljamo.

Za travo-travo pa še nisem slišala, da je zdravilna.

yulchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti