Praznična peka

msegov  

član od: 7.8.2010

sporočila: 493

tema odprta - 3. nov 2011 19:17 | ogledi: 45.615 | odgovori: 495

Pozdravček!

 

No pa smo zakorakali v november in polačasi počasi že diši po praznikih ... :)

Ker obožujem božične praznike in vso to vzdušje, ki je takrat v zraku, sem se odločila odpreti to temo. Počasi smo s kolegicami žđe začele razmišljati o darilih in letos bi rada prijateljem k darilom dodala tudi kakšno škatlico ali vrečico domačih piškotkov  ... Pa me zanima kaj boste vi pekle/i, kaj ste že preizkusili in je bilo dobro ... Kakršna koli ideja ... Zaenkrat imam v mislih kakšne rogljičke, kokosove poljubčke, razpokane piškote, domačega prijatelja, linške piškotke ...

 

Aja pa še to kdaj začnete peči da je potem okoli božiča/novega leta vse pripravljeno?

 

No pa začnimo z debato ... Pa da še malo bolj zadiši po praznikih!! :)

msegov

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

3. nov 2011 19:27

ppozdravljena..danes sem spekla piškotke za pokušino-iz lise čarovnije okusa..ponavadi kakšne nove piškotke prej probamo, če so dobri :)))

vsako leto naredim: čokoladno-orehove lunice,cimetove zvezdice in polžke. Ptem pa še vsaj 5 vrst ostalih piškotov.seznam sestavim takrat ko so nove božične revije na moji mizi.:))potem povlečem use zapiske, pa stare revije in začnem delat seznam

jaz ponavadi začnem pečt približno prvi teden adventa

 

tudi jaz komaj čakam da članice povejo svoje ideje in da se prilepi kakšna slikica :))

ta čas je meni najljubli-čas božične peke

ledenka_

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

4. nov 2011 7:54

Ponavadi se nekako ob tem času odpre vsako leto tema, ki je potem med "večno mladimi". Upam, da bo tudi letos tako...

EvaLuna

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. nov 2011 8:21

Saj je gori dala Loni link do nje.

lp

cervus

msegov  

član od: 7.8.2010

sporočila: 493

4. nov 2011 9:23

No sem vesela, da se vas je nekaj oglasilo ... Verjamem da bo tale tema bolj zaživela, ko bo tudi december bližje ...

Drugače pa ledenka tudi jaz čakam na revije, ki bodo punajele nove recepte za božično peko ... Komaj čakam, da jih nekaj nakupim in preizkusim kaj novega ... :)

 

Lp

msegov

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

4. nov 2011 9:55

Jaz bom letos pripravila (zaenkrat je to v načrtu) sledeče:

Če pa kje zasledim še kakšen lušten recept, se bo pa še kaj dodalo spisku

 

 

Sporočilo je spremenil(a) tunna dne 04.nov 2011 09:56

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. nov 2011 12:27

Imam železni repertoaar, sved aga bim letos malo dopolnila, po trenutnem navdihu. Sem improvozator in pika, vsako leto nekaj noveg ansatne.

V železi repertoar sodijo:

cimetove zvezdice (ki jih zgolj sušim, nič ne pečem), nebeški poljubčki, istarski cukarini, piškoti s kardamomom, rožno vodo in pistacijami (lanskoletni navdih, ki je požel odobravanje pri konzumentih), brizgani pipkoti (baje dobri, kot bi bili kpljeni v Mercatorju, hehe), nugatovi kolački, pa nekaj z marcipanom itd ...

 

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. nov 2011 14:58

Železni repertoar pri nas: keksi po osnovnem receptu Felicite Kalinšek, vsakokrat modificirani po trenutnem navdihu, torej še ne vem, kakšni bodo letos, vsakokrat pač nastane par novih različic. Obvezni repertoar so tudi sadni kruh, engadinska orehova torta, rumove kroglice in orehove gobice. Pa seveda potica za božični večer. Ostalo pa.... kar komu pride na misel, si pač ustvari, ostali pa aktivno sodelujemo potem, ko je treba stvaritve čimprej spraviti z mize; kaj morem, smo pač ješča družina.

Sonja

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

4. nov 2011 21:18

Tudi jaz že počasi razmišljam o praznični peki in kopičim zaloge oreškov, čokolade in podonbnih sladkosti. Letos bom prisiljena zaradi službenih obveznosti seznam skrajšati, ampak zaenkrat so v planu gumbki, polnjeni brusnični piškotki, polnjeni medenjaki, domači prijatelj, lešnikovo-čokoladne zvezdice, orehove piščali, mufini-jelenčki, pomarančne tortice, kakšni rogljički......se zna zgoditi, da še kaj dodam, kaj zamenjam, sploh če naletim na kak zanimiv nov recept.

Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti