Izlet v neznano... pomoc prosim!

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

tema odprta - 15. jun 2011 14:39 | ogledi: 15.241 | odgovori: 31

 Mama moje  prijateljice gre v nedeljo, 19.6. na  enodnevni izlet v neznano

Udelezenci ne vedo kam, imajo pa moznost ugibati.Za majhno, simbolicno nagrado, ki je tudi presenecenje.  Ker domneva , da bodo sli v Slovenijo,  se je obrnila name.

Vse kar vedo je, da je ime tega kraja sestavljeno iz dveh besed, da je oddaljen cca 200km od startnega mesta  Duino,  Devin(Italija),  blizu Trsta

Po ogledu nekega centra v tem kraju (kjer nekaj izdelujejo, proizvajajo, oz.  ce napisem dobesedno: ogledali si bodo "centro di produzione",    bo kosilo z lokalnimi specialitetami in... lahko bodo tudi prepevali(????)  Je morda kje kaksen festival? Okolica je  eno samo zelenje...to ne pomaga prav dosti, ne?

 Po kosilu se gre  "navigare", torej na plovbo. Kraj ni ob morju, torej  pride v postev plovna reka ali jezero.

Verjetno kaksna manjsa ladjica za turiste? To je vse.

Pravi, da bodo verjetno  sli v Slovenijo,  ampak to nikjer ne pise, zato  ni  izkljucena tudi Hrvaska. Upam, da ne tudi Avstrija

Ali ima kdo kako idejo, kateri kraj (dve besedi)  cca 200 km od Devina naj bi to bil?

Sama sem pomislila le na Rogasko Slatino, in  ogled steklarne  ali Donata, ampak tam verjetno ni nobenega jezera ali plovne reke

Ne zamerite, ce se bo vprasnje komu zdelo malo cudasko, ampak mene  ta "uganka" tako muci, da je ze kar smesno.

Kam drugam naj se obrnem po ideje in pomoc, ce ne na Kulinariko?

 

Hvala !

 

lp lučka

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

15. jun 2011 14:55

Lučka, sam bi vzel šestilo v roke, ga zapičil v Devin in narisal krog s polmerom 200 km, v merilu seveda in videl, če se iz tega da kaj ugotoviti ...

Miroslav Vulović

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. jun 2011 15:02

Rogaška gotovo ni, tam ni jezera blizu, plovne reke tudi ne.

Cerkniško jezero?

Škofja Loka?

 

Maribor sicer  ima plovno reko, tudi ladjica pluje po Dravi, samo je dalje kot 200 km od kraja, od koder štartajo.

Mamamia

mamamia

Schnugg  

član od: 18.3.2010

sporočila: 53

15. jun 2011 15:09

 

Mislim, da ne bo to v Slo, prej v Avstriji.

 

Cerknisko jezero gotovo ne pride v postev.

 

Edino mogoce Skofja Loka in Bled.

 

To mora bit pa napeto za udelezence:) lepo naj se imejo, kjerkoli ze.

 

Schnugg

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

15. jun 2011 15:12

Jaz sem pa pomislila na Bled ali Bohinj, a to nista dve besedi...morda gre za Bohinjsko Bistrico? Zelenja je naokoli dosti, do Bohinjskega jezera je le par kilometrov....

Uf zdaj je pa še mene zintrigirala ta uganka ...morda je pa Bela Krajina - Kolpa, zelenje,..



saša

Sporočilo je spremenil(a) spagon dne 15. 2011 15:21

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

15. jun 2011 18:13

Baško jezero-Faaker See je edino jezero v Avstriji ki ima otok. Torej najbrž vozi ladjica. Na otoku je golf igrišče...torej zelenja dosti. Po Vrbskem jezeru - Wörther See pa vem, da vozi ladjica...zelenja je na pretek samo ne vem če je to 200 km oddaljeno. Lp, Saša

Mir in dobro!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. jun 2011 19:09

He, pinka, jaz sem pa pomislila na Laško (Pivovarna, ogled proizvodnje), poje se, ko se je kosilo lahko v vsaki gostilni, potem gredo v radeče ali Zidani most in se popeljejo s flosom po Savi. Zelenja na odmet, morda so ap res moji kraji. No, spodobilo bi se, da bi šli še v Rimske terme, so zdaj na italijanskem trgu zelo oglaševane, kolikor vem. V samih Rimskih Toplicah bi si bilo mogoče ogledati sirarno in ov čjerejo na kmetiji Aškerc. Vem, da so jagenjčke prodajali v okolico Trsta.

Me pa res firbec, kaj bo pravi odgovor.


rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 15. 2011 19:13

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

15. jun 2011 19:13

Venturini je napisal/a:

Baško jezero-Faaker See je edino jezero v Avstriji ki ima otok. Torej najbrž vozi ladjica. Na otoku je golf igrišče...torej zelenja dosti. Po Vrbskem jezeru - Wörther See pa vem, da vozi ladjica...zelenja je na pretek samo ne vem če je to 200 km oddaljeno. Lp, Saša



Mir in dobro!

Oba jezera sta oddaljena cca. 208 km

vida70

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

15. jun 2011 19:57

Hm koliko idej in destinacij.

 

Jaz sem pomislila na vožnjo po slivniškem jezeru,upam sicer ,da je tam še ladjica,potem pa ogled čokoladnice ,sicer vmes malo razdalje ampak oblilo zelenja.

 

kriznana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti