Sojin jogurt

zanna  

član od: 2.2.2011

sporočila: 22

tema odprta - 2. feb 2011 16:08 | ogledi: 10.909 | odgovori: 29

zdravo

zanima me ali je že katera poskusila doma narediti sojin jogurt ali rižev.

moj sine ne prenaša mleka in enostavno več ne vem kaj naj mu dam za malico. vsekakor bom vesela tudi kakšnega predloga kaj dat otroku za malico. sadja praktično že noče več, samo piškote pa tudi ne moreva jest.

lp

zanna

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

2. feb 2011 16:37

zanna je napisal/a:
zdravo

zanima me ali je že katera poskusila doma narediti sojin jogurt ali rižev.
moj sine ne prenaša mleka in enostavno več ne vem kaj naj mu dam za malico. vsekakor bom vesela tudi kakšnega predloga kaj dat otroku za malico. sadja praktično že noče več, samo piškote pa tudi ne moreva jest.

lp

zanna

Nisi napisala, zakaj ne prenaša mleka. Če je kriva laktozna intoleranca, lahko izbiraš med mlekom in mlečnimi izdelki brez laktoze.

Blanchy

zanna  

član od: 2.2.2011

sporočila: 22

2. feb 2011 17:13

alerigje ni imel nikoli dokazane. vedno, ko sva probala z mlečnimi izdelki se po enem tednu pojavijo hudi krči. zdaj mogoče ni prav alergija, ampak, da mu enostavno ne paše mleko. čeprav je jogurte zelo rad jedel, ko sva probavala. zanna

zanna  

član od: 2.2.2011

sporočila: 22

2. feb 2011 17:35

alerigje ni imel nikoli dokazane. vedno, ko sva probala z mlečnimi izdelki se po enem tednu pojavijo hudi krči. zdaj mogoče ni prav alergija, ampak, da mu enostavno ne paše mleko. čeprav je jogurte zelo rad jedel, ko sva probavala. zanna

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. feb 2011 18:23

Zanna, kaj pa če bi nam zaupala njegovo starost? Eno je. če je star 6 mesecev, drugo pa, če ima 16 let.

Vanja

zanna  

član od: 2.2.2011

sporočila: 22

2. feb 2011 18:49

ah ja točno. ma se mal pozabljiva, pa težko je tipkat, če ti nekdo po naročju skače. star je dobro leto in pol. zanna

zanna  

član od: 2.2.2011

sporočila: 22

2. feb 2011 19:04

ah ja točno. ma se mal pozabljiva, pa težko je tipkat, če ti nekdo po naročju skače. star je dobro leto in pol. zanna

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. feb 2011 23:36

zakaj pa more jesti ravno mlečno? lahko je kosmiče kuhane na vodi s sadjem in medom. ali pa sunnybiske na vodi z medom..

ali je alergičen na mleko ali ima laktozno intoleranco? ker če samo laktoze ne prenaša, se da rešiti s posebnim mlekom in pa encimi kot dodatki

www.mojalbum.com/naredilaana

zanna  

član od: 2.2.2011

sporočila: 22

3. feb 2011 7:07

na splošno mleka ne prenaša in konec. jaz mu ne znam nič takega pripravit za jest. pri nas doma smo vedno jedli veliko mlečnih stvari. zato sem zdaj čisto v temi. pa še bolj začetnik sem v kuhanju. ker potem, ko začneš sam enkrat kuhat šele vidiš kako enolično smo doma jedli, in predvsem ne zdravo. tako, da z majhnimi koraki zdaj grem proti bolj raznolikemu in zdravemu. tudi drugi družinski člani niso preveč navdušeni nad novostmi itd. zato jih počasi navajam na manj maščob pa več zelenjave. glede na to, da ko sem prišla v to hišo se je jedlo cvrto min. 4x na teden zdaj pa jemo max 1x na mesec, se mi zdi, da smo kar napredovali. že tako sem jezna kadar naredim crto meso in pomfri, moram za sina posebej skuhat. ker itak on tega še ne more jest. no v glavnem long story short vesela bom vsakega predloga. zanna

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

3. feb 2011 21:15

Zanna, a znaš narest sojino mleko? Vzameš rumeno sojo, reciva 10 dag. Namočiš čez noč, zjutraj splakneš, doliješ toliko vode, da je soja pokrita z njo in jo zmiksaš (kar s paličnim ali pa če maš blender). Dodaš toliko vode, kolikor imaš mešanice in zliješ v lonec, kjer boš to kuhala. Najboljša je jena (oni vrč za čaj) ali pa emajlirana posoda, v kateri drugi (inox) ne bo dober okus. Posoda mora bit visoka, ker zelooo kipi (kot mleko). No, to kuhaj ene 15 minut (mora vreti). Pa dodaj ščep soli. Precedi, tekočina je mleko, soja, ki ostane, se da pa krasno podelat  v narastek (dodaš jabolka, sladkor, jajca, rozine, par žlic moke, zmešaš, spečeš, njamsi). No, mleko maš lahko par dni v hladilniku, iz njega pa narediš jogurt tako ko iz mleka, al pa sir z dodatkom nigari soli (dobiš v trgovini z zdravo prehrano), skuto....

lesnik

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. feb 2011 21:30

zanna je napisal/a:
alerigje ni imel nikoli dokazane. vedno, ko sva probala z mlečnimi izdelki se po enem tednu pojavijo hudi krči.
zdaj mogoče ni prav alergija, ampak, da mu enostavno ne paše mleko. čeprav je jogurte zelo rad jedel, ko sva probavala.

zanna

Po enem tednu? Ali to pomeni:

a) en teden po zaužitju mlečnega izdelka ali

b) po enem tednu uživanja mlečnih izdelkov?

V prvem primeru krči ne morejo imeti dosti veze z mlekom. Pri alergiji in netoleranci se reakcija pokaže najkasneje v nekaj urah.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti