Brezglutenska torta

Nikitamena  

član od: 29.1.2008

sporočila: 22

tema odprta - 21. dec 2009 17:02 | ogledi: 21.087 | odgovori: 20

Pozdravljeni!

Ali je mogoče že kdo pekel brezglutensko torto? V bistvu me zanima, če biskvit uspe tudi če v klasičnem receptu zamenjaš navadno moko za brezglutensko? MA že kdo izkušnje s tem?

Hvala za vsak odgovor:)

LP

Nika

Nikitamena

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

21. dec 2009 19:46

Hm, lahko poizkusiš s torto brez moke (kao montignacova varianta), nadev je seveda po želji. Čeprav je to nekakšna čokoladna omleta. Sicer pa poizkusi s to moko, lahko polovično porcijo. Če ne bo uspelo, pač porabiš za nevem, kroglice ali kaj takega, kjer rabiš piškotne drobtine.

strippy

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

21. dec 2009 19:47

Uh, rebecca, sem dolgo tipkal...

strippy

Nikitamena  

član od: 29.1.2008

sporočila: 22

21. dec 2009 20:23

O hvala :) Rada bi jo spekla za taščo za Božička. Razmišljam o nadevu: smetana+koščki čokolade+ mandarine. Upam da uspe ;) Nikitamena

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

21. dec 2009 22:08

Jaz sem jo tudi tasci spekla za rd. Pekla sem kar po tem receptu,moko sem pa imela Scharevo za slascice, http://www.schaer.com/en/gluten-free-products/mix-p http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Biskvit_za_tor Biskvit sem res zelo fejst navlazila,nadev pa anredila iz sladke smetane,navadnega jogurta in sadja-narezane breskve(+zelatina fix). Prilozim se sliko,ce jo najdem. [url=http://www.Slikomat.com/slika/4170546.htm][/url] LeINA

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

22. dec 2009 19:02

Ojla, naj ti povem, da že sedem let, odkar vemo, da ima naš sin celiakijo, pečem torte za pol žlate iz brezglutenske moke ali pa sploh brez moke. V bistvu torte v primerjavi z ostalim pecivom, poticami, štrudlji in kruhi še najbolj uspevajo. To pa zato, ker je v tortah sorazmerno malo moke in več jajc, sladkorja in ostalih sestavin. Čeprav z leti uspejo tudi potice, pite in ostala pekarija. Pečem pa sadne torte, orehove, čokoladne,.. v bistvu res kakršnekoli. Uporabljam v glavnem Schaar moko, občasno tudi Finax, našo od klasja le izjemoma, ker je "pretežka". Tako da kar pogumno in brez strahu. Aja, morda še to: namesto moke lahko uporabiš tudi Gustin, ki je v bistvu 100% koruzni škrob. Previdno pa s pudingi: do nedavna je bil Puding od Kolinske brezglutena, odkar pa so se prodali dr. Otkerju, pa vsebuje gluten. Je pa Podravkin še v redu. mojka

bozjakova  

član od: 7.12.2009

sporočila: 60

23. dec 2009 8:13

tudi jaz imam hcerko,ki je bila zelo dolgo alergicna na glutein. Nabavila sem knjigo zivljenje brez gluteina,v njej je ogromno receptov,za namaze,torte,peciva,kruh in ostale jedi.Povsod tudi pise kje se sestavine kupijo-brezglutenske,pa se preglednica je notri kaj vse vsebuje prekriti glutein. bozjakova

Nikitamena  

član od: 29.1.2008

sporočila: 22

23. dec 2009 8:24

Hvala za vse odgovore :D Danes bom spekla poskusno torto za nas (iz navadne moke), jutri pa brezglutensko. Poročam kako bo uspela ;) Nikitamena

bozjakova  

član od: 7.12.2009

sporočila: 60

23. dec 2009 8:32

Drzim pesti. bozjakova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti