Kroji za šivanje

MIŠEL  

član od: 28.3.2009

sporočila: 65

tema odprta - 9. okt 2009 19:37 | ogledi: 24.591 | odgovori: 45

Pozdravljeni !

Zanima me če ima kdo kakšne kroje za šivanje imam blago pa nimam krojev in bi rada malo šivala .

lp

MIŠEL

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

10. okt 2009 5:09

Kaj pa bi rada šivala? Ker kolikor je meni znano (smo imeli in imamo več šivilj v sorodstvu) se ne šiva kar tako. Sicer pa šalo na stran. Dobi se več revij s kroji (različne izdaje Burde). Tudi v vsaki bolje založeni trgovini z metražo prodajajo Burdine kroje za različne izdelke - hlače, bluze, srajce, otroška oblačila.... Ne vem če se še dobi, ampak pred leti so izdajali več različnih izdaj Burde, mislim da dvakrat letno in sicer za dojenčke, majhne otroke, šolarje, mlade, močnejše postave..... Malo poglej in pobrskaj po kakšni dobro založeni trafiki in mislim da se bo kaj našlo. Sicer pa obstajajo tudi krojni in šiviljski tečaji, kjer se naučiš krojenja po svojih merah s pomočjo nekih šablon in tudi samega šivanja. Ker šivanje ni tako enostavno, kot si kdo misli (vem, ker izhajam iz take družine, sama pa sem šivala le za otroke, dokler so bili manjši, zase ma zelo malo, ker vem da ni tako enostavno, če nisi ravno po jusu). Sicer pa nič ni nemogoče - veliko korajže, vztrajnosti in veselja ob delu pa lep pozdrav. tedyka

MIŠEL  

član od: 28.3.2009

sporočila: 65

10. okt 2009 11:31

šivala bi hlače skratka vse kar je možno šivat sem hodila na tekstilno vendar sem vse kroje nekje izgubila ko sem se selila grozno zdaj bi mi prišli fajn prav MIŠEL

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

10. okt 2009 11:36

Mišel, brez skrbi. Reskiraj in kupi eno Burdo, tako kot ti je že tedyka svetovala. V njej so najbolj preverjeni kroji, ki skoraj zanesljivo uspejo. In morda boš kakšen kroj malo po svoje predelala, pa bo.

Ker če ti bo kakšna članica pošiljala svoje kroje, ti verjetno itak ne bodo pasali :) V Burdi pa izbereš željeno velikost in je to to.

jasna

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

10. okt 2009 15:43

Burdo imajo tudi v nekaterih knjižnicah. Misim, da se jo da celo izposoditi na dom. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

10. okt 2009 22:10

mambica je napisal/a:
Burdo imajo tudi v nekaterih knjižnicah. Misim, da se jo da celo izposoditi na dom. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^
To sem imela tudi jaz v mislih... v naši knjižnici, si jih lahko izposodiš za domov. katjushka

previdna  

član od: 17.6.2007

sporočila: 14

10. okt 2009 23:06

Ljuba MIŠEL.če je že zelo dolgo od konca šolanja ti je oproščeno;pa vendar me malo jezi da nekdo ki je hodil na tekstilno ne zna sam narisat krojev.Se splača malo potrudit in pobrskat po spominu.To ti povem iz lastnih izkušenj,ker sem sama tudi končala tekstilno pa ne šivam redno in ni zadeve ki je nebi sama narisala in skrojila.Po pravici je lažje za kasnejše modeliranje saj burdinih krojev ne gre tako enostavno prekrojevat.To mi pa lahko vrjameš. V bistvu ti želim veliko uspeha pa vseeno malce razmisli in poskusi sama. Lep pozdrav Natalija previdna

fast  

član od: 6.2.2010

sporočila: 27

21. feb 2010 23:06

Ima kdo kakšne krojne pole za moške stvari (jeans,hlače,srajce,jakne...), ki jih ne rabi, ali če me usmerite, kje jih prodajajo v Ljubljani ali Kranj, ker v Burdi so pretežno ženske stvari, vsaj v tej zadnji. Hvala fast

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

22. feb 2010 15:30

fest obstajajo burde za moške pravtako kot za otroke ,dojenčke in ženske. malo moraš povprašati v kakšni trgovini kjer prodajajo blago. jaz vem za trg. CECILIJA V ŠK.LOKI tam jih imajo oz . jo naročijo. jaz vedno naredim tako. pa lp urska79

Kuharca:)  

član od: 22.2.2010

sporočila: 17

22. feb 2010 15:42

Pa tud v knjižnicah dobiš kakšno tako knjigo (PRIMER) ABC ŠIVANJA! :) KUHARCA Kuharca:)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti