Aparat za izdelavo domačega jogurta

nelunane  

član od: 30.4.2009

sporočila: 5

tema odprta - 30. jul 2009 1:12 | ogledi: 12.119 | odgovori: 6

Najprej vsem en lep pozdrav. Mene pa zanima samo ena stvar, kje bi lahko dobila aparat za izdelavo jogurta in seveda me zanima tudi če je ta jogurt sploh dober. Hvala za odgovore

nelunane

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. jul 2009 7:18

Svoje čase sem jogurt delala kar v termo posodi od Tupperwara. V lončke s pokrovčki (tudi od TW) sem razporedila približno dva cm kupljenega jogurta, prelila do vrha z mlekom, pokrila s pokrovčkom, lončke dala v termo posodo in jih prelila skoraj do vrha z vrelo vodo, zaprla termo posodo in pustila čez noč v hladilniku. Jogurt je bil dober, v bistvu kot kupljen. Dandanes pa se mi tega nekako več ne da počet :) Se mi zdi, da je izbira jogurtov tako pestra in cene ugodne.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

31. jul 2009 19:36

Tudi jaz sama delam jogurt:

1 l mleka 3,5 ali 1,6 (rata z obema variantama)

3 žlice navadnega jogurta

V mleko dobro zamešam jogurt, nalijem v steklen kozarec, pokrijem s pokrovom in postavim v pečico čez noč. Pečice nič ne segrevam. Naslednji dan postavim kozarec v hladilnik, da se jogurt dobro ohladi.

 

Tanja05

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

1. avg 2009 14:07

Aparat je dobra rešitev, ker ti avtomatsko ogreva na predvideno temperaturo in ni kompliciranja s pečico itd.

Meni so bili pa bolj všeč tisti z lončki, čeprav so dražji - imaš lepo porcijsko pripravljeno - čeprav je več pomivanja, ga pač opravi stroj

Tisti večji z eno posodo je pa super za večje količine, npr. za kake frapeje, drugače se je pa pri nas velikokrat postaral...

Nasja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. avg 2009 16:06

Jaz sem njega dni kar pogosto delala jogurt iz 2 litrov mleka naenkrat kar v velikem steklenem vrcu s pokrovom - mleko sem prevrela, ga ohladila na 40-45'C (toliko, da je lonec na otip še vroč, vendar ne opeče), zlila v frigoverko, dodala en lonček navadnega jogurta, zmešala, pokrila, ovila z veliko frotirko in postavila na leseno podlago (<- =izolacija) - jogurt je narejen v 6 urah. Tak jogurt je vedno uspel in se mi je zdel zelo dober, zlasti zato, ker nikoli ni bil prekisel za moj okus (za razliko od kupljenih). Tako narejen jogurt se pusti tudi lepo odcediti na krpi - rezultat je nekoliko podoben ricotti in je krasen za razne poletne sadne sladice. Tega sedaj ne pocnem vec iz banalnega razloga - frigoverka je previsoka za prostore med policami v mojem hladilniku, primernega nizjega piskra pa se nisem nasla; dobro, da sem naletela na to temo, da se ga bom spet spomnila malo iskat (ena od stevilnih nenujnih stvari, ki slejkoprej zbledijo v spominu, ce si clovek ne pise listkov...). lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti