Cena svežih jurčkov

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

tema odprta - 6. jul 2009 18:11 | ogledi: 6.994 | odgovori: 5

Kakšna je cena svežih jurčkov? Kupila jih bom od sosede, pa nobena od naju ne ve, kakšne so cene na tržnici. Prosim pomoč.

LP, V.

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

6. jul 2009 18:46

Lizzie, hvala za sicer dober link, vendar jurčkov ne najdem na seznamu. Močno dvomim, da jih imajo na NM tržnici, pa še "od rok" mi je, ker imam službo izven centra. Google pa mi da dve leti star odgovor, pa še ta je ohlapen: če je jurčkov veliko, je cena od 10 do 15€, kadar je pomanjkanje, so od 20 pa celo do 40€...pol pa pogruntej, po čem so na vago.

LP, V.

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

6. jul 2009 18:50

Spomnim se edino lanske cene bili so po 20€za kilogram,letos pa bodo vrjetno nekoliko več.Po mojem mnenju bi ti jih soseda lahko prodala po nekoliko nižji ceni kot na tržnici.Prodajalci na tržnici morajo stojnico na kateri prodajajo plačati in pač si morajo ta denar povrniti. chappy

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

6. jul 2009 19:36

Chappy, hvala! S ceno 20€ sva se obe strinjali in jurčke že režem. Čudovito dišijo in mi hkrati nabijajo kar malo kompleksa- skoraj "v hosti" živim, pa sem za jurje nabirat popolnoma nesposobna. Mogoče pa zato, ker sem odraščala v mestu (dete asfalta). Jem jih pa rada; vsaj nekaj

LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti