Riževi vaflji z jogurtom

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

tema odprta - 17. maj 2009 20:02 | ogledi: 7.744 | odgovori: 6

Zame je to nekaj najboljšega,a kdo ve kako jih naredijo?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. maj 2009 20:23

Poglej na deklaracijo sestavine; na teh, ki jih imam doma piše, da je obliv iz sladkorja, kakavovega masla, sirotke v prahu, jogurta v prahu (12%), polnomastnega mleka v prahu, citronske kisline in vanilije (prevedeno svobodno po meni, izdelek je bio, morda je običajnim dodano še kaj).

Na tvojem mestu bi jaz eksperimentirala.

Loni Makaroni

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

19. maj 2009 20:14

Bi se že lotila eksperimentiranja pa se ne znam,kakšna ideja......

moniq  

član od: 21.1.2008

sporočila: 32

20. maj 2009 13:10

Tudi jaz bi se lotila eksperimentiranja na to temo, če bi le vedela, kako začeti. Osnovno vprašanje, na katerega nimam odgovora je, kako spraviti riž v "napihnjeno" obliko. Ali je to kakšen poseben riž, kot je posebna tudi koruza za kokice, morda bi prišel v poštev ravno aparat za kokice,.... Po tej fazi bi pa eksperimentiranje že nekako šlo. A pozna kdo tu na Kulinariki koga iz Gorenjke - ko delajo riževo čokolado - kaj naredijo z rižem. Laboratorij je odprt.... moniq

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

20. maj 2009 13:19

Med zdravo prehrano dobiš riž 'napihnjen' brez dodatkov. Všasih jih imajo tudi pri ostalih kosmičih za zajtrk.......

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

20. maj 2009 21:32

Z riževimi vafji se nebi trudila,kupiš navadne ,samo ne vem kako bi naredila jogurtov preliv?

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

20. maj 2009 23:52

Kaj pa če poskusiš naredit nekaj takega kot je limonin preliv za piškote (limonin sok + sladkor), le da v tem primeru dodaš še vanilijo (se kupi kot pekovski dodatek v prahu) - edino jogurt v prahu bi morala še staknit, da bo pravi okus (z mlekom v prahu gotovo ne dosežeš enakega učinka...).

Mogoče bi pa dodala še limono v prahu (tudi pekovski dodatek) ter namesto lim. soka sladkor mešala kar z jogurtom...? Bojim se le, da bi morala v tem primeru dodati precej sladkorja, da se bo vse skupaj strdilo, tako da spet ne bo najbolj zdravo.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti