Kokosove kocke

sjaj  

član od: 16.10.2007

sporočila: 47

tema odprta - 19. dec 2008 11:23 | ogledi: 4.971 | odgovori: 5

Malo prej sem se hvalila, kako dobrekokosove kocke ratajo po jadinem receptu, zdaj pa jih ne najdem ne pod čupavci, ne pod bitlesi, ne pod kokosovimi kockami. Ne vem, kakšno kombinacijo besed naj še vpišem. Prosim, če mi lahko katera pomaga, da si recept potem za vse večne čase shranim. Pa upam, da sem na pravem forumu. LP, sjaj

sjaj

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

19. dec 2008 11:51

rafaelo kocke? mislim vsaj LP, R.

sjaj  

član od: 16.10.2007

sporočila: 47

19. dec 2008 13:49

Stotavženkrat hvala mamamia, tele sem mislila. Tudi tebi hvala rebecca, grem koj gledat še rafaelote :) sjaj

radohova14  

član od: 13.3.2008

sporočila: 19

19. dec 2008 14:17

Mamamia opažam, da vi veliko veste. Sem že nekje vprašala pa ni noben opazil, da bi mi odgovoril. Glede janeživh kapic bi vas par stvari vprašala. Sem jih spekla so kar mehke in še kar lepe, le vaši slikici jih ne bi mogla primerjati. Videla sem, da je bilo nasliki kot nek beli led na vrhu oziroma neka bela glazura ali se mora s kakšn ostvarjo politi po vrhu, da so take bele kapice? Kadar boste imeli čas vas prosim za pomoč. LP radohova14

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. dec 2008 15:14

radohova14 je napisal/a:
Mamamia opažam, da vi veliko veste. Sem že nekje vprašala pa ni noben opazil, da bi mi odgovoril. Glede janeživh kapic bi vas par stvari vprašala. Sem jih spekla so kar mehke in še kar lepe, le vaši slikici jih ne bi mogla primerjati. Videla sem, da je bilo nasliki kot nek beli led na vrhu oziroma neka bela glazura ali se mora s kakšn ostvarjo politi po vrhu, da so take bele kapice? Kadar boste imeli čas vas prosim za pomoč. LP radohova14

 

Tele janeževe kapicie na sliki so idealne, a ni nujno, da vedno uspejo. Celo v knjigi, iz katere je recept (ena nemška knjiga o božični peki) piše, da ni nujno, da vselej ratajo kapice.

Na njih ni nikakršna glazura. Kapice nastanejo, ko se kolački potem, ko jih čez noč pustimo na sobni temperaturi, pečejo v pečici. V idelanih razmerah se zgornji del testa malce dvigne in nastane taka bela kapica, spodnji del pa je nekoliko rumen in krhek, kot običajen piškot. Od morda petih dosedanjih poskusov so mi kapice uspele dva krat (idealne so bile le prvič, drugič so sicer nastale kapice, a so bile malo postrani, kot da so malo preveč popile...), v preostalih primerih so se kupčki razlezli in so nastali taki hrustljavi piškoti z vinjem in okusom po janežu.

V čem je štos, ne vem. Morda v moki (delala sem in zostro in gladko, a se ne spomnim, kdaj je uspelo in kdaj ne), jajcih, načinu stepanja, lahko da tudi temperatura v sobi in kasneje v pečici naredita svoje.

 

To je vse, kar lahko napišem v pomoč. Podobne izkušnje imajo tudi druge članice Kulslo, tako da kaže, da je nekaj vedno predvsem "v zraku".

 

Lep pozdrav, Mamamia

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti