Boheme kocke

neznan uporabnik
tema odprta - 22. jan 2001 17:12 | ogledi: 4.589 | odgovori: 12

Molim, zna li netko recept za Boheme kocke?

Anera

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

25. jan 2002 8:27

Testo: 60 dak moke 1 pecilni prašek 5 dak masti ali margarine 15 dak sladkorja v prahu 4 žlice kisle smetane 3 jajca 3-4 žlice kakaua KREMA: 1 dcl mleka 4 žlice moke 3 žlice jedilnega škroba(GUSTINA) 3 VANILI sladkorja 3 rumenjake 10 dak sladkorja v prahu 1 l mleka 20 dak margarine 3 beljaki 10 dak sladkorja 3-4 žlice vode ČOKOLADNA GLAZURA Moko premešamo s pecilnim praškom ,dodamo vse ostalo in omesimo voljno testo.(Lahko tudi v multipraktiku). Testo naj počiva 1/2 ure.Testo si razdelimo na 4-6 delov (odvisno od velikosti pekača).Testo razvaljemo na plošče in jih pečemo na hrbtni strani pekača. Za kremo vmešamo v 1 dcl mleka 4 žlice ostre moke in 3 žlice jedilnega škroba, vanili sladkorje ,rumenjake , sladkor v prahu -vse dobro zmiksamo in zakuhamo v 1 l vrelega mleka. V malo ohlajeno kremo vmešamo še na koščke narezano margarino .Posebej skuhamo 10 dak sladkorja s tremi ali štirimi žlicami vode in še vročega vlijemo v trd sneg 3 beljakov in še miksamo, potem pa dodamo ta sneg h kremi.S kremo namažemo testeno ploščo , gor damo naslednjo ploščo ,spet namažemo s kremo in nadaljujemo dokler imamo pač testene plošče .Glaziramo s čokoladno glazuro .Režemo naslednji dan. S pripravo peciva je res precej dela ,pa tudi poceni ni ,ampak .Poizkusite .Ne bo vam žal. MARTIKA Marta Vidovič

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

26. jan 2002 18:39

Hvala! Već sam dobila 2 recepta, ovaj je izgleda mi najbolji (razlika je u kremi) i svakako ću ga isprobati. Ako vas zanima, meni je ovaj čas najtraženiji kolač "Jaje na oko", pa ću napisati recept - uz malo muke i na slovenskom. Pozdrav. Anera Longin

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

27. jan 2002 20:20

Anera! Tudi mene bi zanimal recept za "jajce na oko". Pa ni se treba mučiti s slovenščino, saj mislim da večina tukaj razume recepte tudi v hrvaščini. Če pa kdo česa ne bo razumel, mu z veseljem prevedem. Zanima me pa še nekaj - ali morda imaš recept za rožato, dalmatinsko sladico. Zelo mi je všeč, pa bi jo rada tudi sama naredila. Hvala. Irena

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

28. jan 2002 3:59

Prosim za recept, za jajce na oko. LEP POZDRAV! MARTIKA Marta Vidovič

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

28. jan 2002 11:32

Irena! V knjigi Višnja Ogrizović "JUGOSLAVENI ZA STOLOM" sem našla recept za ROŽATO ali ROZATO. Sestavine: 1 l mleka, 8 jajc, 8 žlic sladkorja, 1 limona; za karamel: 2 žlici sladkorja, žličko ali dve ruma; po želji stepeno sladko smetano za okras. Najprej karameliziraj sladkor v modelu v katerem boš pripravila rožato ali v ponvici (če jo boš naredila v več manjših modelov): segrevaj suh sladkor pri nizki temperaturi in ko dobi lepo barvo, zalij z rumom in obračaj model, da bo ves premazan s karamelom. Stepi jajca s sladkorjem, dodaj naribano limonino lupinico (ni obvezno), V gosto svetlo maso postopoma vmešaj mleko in jo vlij v model. Pečico segrej na 200 stopinj C. Rožato lahko pečeš v modelu ali majhnih modelčkih (lahko uporabiš tudi skodelice za belo kavo), ki jih naložiš v večjo posodo, priliješ vodo, da bo segala preko polovice višine modelčkov in rožato spečeš v vodni kopeli. Mora se strditi kot puding in dobiti skorjico. Ponudi mlačno s stepeno sladko smetano. Rožate nisem delala še nikoli, sem jo samo prepisala. Upam, da ti bo uspela Lep pozdrav Katja Katja Musa Kopač

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

28. jan 2002 15:34

Katja! Najlepša hvala. Bom probala še ta vikend. Irena

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

28. jan 2002 21:56

JAJCA NA OKO Peći u većoj formi (št.40) Biskvit: 4 jajca, 13 dag sladkorja, 13 dag margarina, 13 dag moke, 1 pecilni prašek Nadev: 6 dl mleka, 2 pudinga od vanilije, 9 žlic sladkorja, 1 vanilin sladkor, 2 kisle smetane + kompot marelica, 3 bezbarvna obliva za tortu "Dr. Oetker" Zmešati žumanjke, sladkor, margarin, pa dodati naizmence moko prosijano s pecilnim praškom i sneg miksan od bjelanjaka. Peći na 180°C oko 25 minut. Pečen preliti z 1 dl soka iz kompota. Ohladiti. Marelice ocediti i sačuvati sok. U vrelom mleku skuhati pudinge sa sladkorjem. Ohladiti. Dodati kiselu smetanu. Namazati na biskvit. Složiti polovice marelica. Pripremiti prelive po naputku na vrečici i pažljivo sipati (najbolje preko jedne marelice) da se ne "uzburka" nadev. Pustiti da se stisne. Ova količina je potrebna (3 vrečice) da sva tri sloja budu iste debljine:biskvit, nadev i sloj sa marelicama i želeom. Držati na hladnom. Uf, opravičujem se na ovoj slovenščini, ali teško mi gre pisanje. Što se Rožate tiče, recept je dobar, samo još par savjeta: ja ne volim limunovu koricu u njoj jer mi ne gre s kremom od jaja, praviti je u manjim porculanskim kalupima (šalicama-dobre su one za bijelu kavu) radije nego u 1 komadu (brže je gotova i ljepša je za posluživanje), ne stavljati puno karamela da kasnije ne curi oko rožate kad se istrese i ne napuniti šalicu skroz do vrha, pustiti 1 cm prazno; u formu u koju se stave šalice usuti vrelu vodu da bude visine do pola šalice, staviti u vruću pećnicu (prvo je zagrijati na 220°pa kad se stavi unutra smanjiti na 180°) i peći točno 45 minuta (ako je u 1 komadu onda mora duže), izvaditi iz vode šalice i ohladiti. Kad se želi izvaditi, oštrim nožem okružiti rožatu unutar šalice (uokolo) i izvrnuti na tanjur (lako će ispasti). Ukrasiti šlagom. Dobar tek. Anera Longin

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

29. jan 2002 14:53

Eh, tek poslije sam vidjela još jednu stvar za Rožatu: ja u mlijeko stavim šećer, zagrijavam dok se ne otopi (ali ne smije provrijeti), pa u toplo mlijeko uspem umućena jajca (samo ne smije biti vrelo da se ne zgrušnjavaju). I još nešto za šalice od 2 dl (mjereno do vrha šalice) ova je doza za 12 šalica...a toliko ih ne stane u 1 formu u pećnicu (stane 6). Anera Longin

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

29. jan 2002 15:11

Anera! Najlepša hvala tudi tebi. Upam da bo rožata uspela. Irena

neznan uporabnik

31. jan 2002 15:17

Hojla, recept za Boheme kocke smo sedaj preizkusili. Vse skupaj zelo okusno, se posebej krema, a pojavil se je en problem: testo je bilo po dodatku vseh tekocih in suhih testavin se vedno zelo suho in nikakor voljno ali prozno. Ob dodatku se enega jajca in nekaj zlic kisle smetane se je stvar zmehcala, a se vedno je bilo bolj podobno testu za rezance kot biskvitnemu testu. Razdelili smo ga na 4 dele (pekac velikosti priblizno 23cm x 34cm) in sicer se je stvar dvignila (napihnila) ob peki, a so sloji se vedno zelo trdi in suhi. Po 24 urnem pocitku (po sestavi s kremo) se je vse skupaj rahlo zmehcalo, a je se vedno potrebno precej sile da se testena plosca prereze. Zanima me ce je to normalno oz. kaj smo naredili narobe?? Hvala! Marjan Trutschl

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti