Krema za torto

power3  

član od: 30.10.2006

sporočila: 13

tema odprta - 7. nov 2008 16:01 | ogledi: 8.431 | odgovori: 10

Pozdravljeni!

Zanima me, če veste, kje bi lahko kupil kakšne okusne kreme za torte (okolica Ljubljane). Zelo rada bi dobila beneško kremo - krema s koščki čokolade, a je ne nikjer ne najdem. Hvala za odgovor. LP Jana

power3

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

28. jan 2009 7:03

Jaz bi pa prosila za recepte ali ideje za kremo brez mlečnih izdelkov (mleko, maslo, smetana, kisla smetana,skuta,...).

Pomislila sem, da bi lahko maslo zamenjala s kokosovim maslom, pa s slednim nimam nikakršnih izkušenj.

 

 

marelica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

28. jan 2009 14:17

Lahko uporabiš sojino smetano. Mogoče se da tudi puding skuhati s sojinim mlekom? Ena možnost je tudi npr. marmelada. matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. jan 2009 14:30

Ali pa skuhaš puding s sadnim sokom, v to potem vmešaš koščke sadja, ki se skladajo s sokom  (recimo odcediš višnje iz kompota - s tekočino skuhaš puding, v to, ko se začne strjevati, vmešaš višnje).  Enako z brskvami, marelicami, jagodami (uporabiš jagodni puding). Za čvrsto kremo lahko vmešaš še malo želatine.

 

Ali pa po recpetih za masleno kremo namesto masla uporabiš margarino in dodaš čokolado, kavo, kakav, da dobiš kremo z določenim okusom (lahko dodaš tudi rumenjak, če sme biti ena od sestavin).

 

Mamamia

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. jan 2009 14:32

power3 je napisal/a:
Pozdravljeni!Zanima me, če veste, kje bi lahko kupil kakšne okusne kreme za torte (okolica Ljubljane). Zelo rada bi dobila beneško kremo - krema s koščki čokolade, a je ne nikjer ne najdem. Hvala za odgovor. LP Janapower3

 

Mislim, da sem nekje videla kremo s koščki čokolade, med tistimi že pripravljenimi zadevami, pod imenom straciatella (ne vem, ali sem prav napisala). Po moje INterspar ali Leclerc, Mercator, skratka večji marketi. Mamamia

mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

28. jan 2009 14:44

Marelica Kako je z rastlinsko smetano? Je ta OK? Sicer meni padeta na pamet poleg marmelade se na soku kuhan puding, samo ti verjetno ne isces tega. Spomnim se, da sem videla na internetu ze recepte za kreme iz posebne vrste tofuja, ki pride kot skuta, ampak nimam pojma ce se pri nas to dobi. LP, R.

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

28. jan 2009 14:55

Ko sem bila jaz na "brezmlečni dieti", sem kreme za piškote in torte delala tako, da sem kupila sojino mleko (vanilijevo ali čokoladno), potem pa vanj zakuhala malo gustina ali pa bebi gresa (zdroba). Dodaš lahko še malo sladkorja ali sladila, v čokoladno naribaš ali namečeš koščke grenke čokolade ... s0ncek*

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

28. jan 2009 21:10

mamamia je napisal/a:
Ali pa skuhaš puding s sadnim sokom, v to potem vmešaš koščke sadja, ki se skladajo s sokom  (recimo odcediš višnje iz kompota - s tekočino skuhaš puding, v to, ko se začne strjevati, vmešaš višnje).  Enako z brskvami, marelicami, jagodami (uporabiš jagodni puding). Za čvrsto kremo lahko vmešaš še malo želatine.mamamia

Ja tako naredim ponavadi sadno kremo, vanjo pa vmešam še stepeno smetano.

mamamia je napisal/a:
Ali pa po recpetih za masleno kremo namesto masla uporabiš margarino in dodaš čokolado, kavo, kakav, da dobiš kremo z določenim okusom (lahko dodaš tudi rumenjak, če sme biti ena od sestavin).mamamia

Ma kaj ko je maslo boljšega okusa .

Na rastlinsko smetano sem po pravici povedano čisto pozabila. Bomo probal'.

Hvala vam za ideje in nasvete, če ima še katera kakšnega se ga ne bom branila.

 

marelica

Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 28. jan 2009 21:11:57

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jan 2009 11:06

mamamia je napisal/a:
Ali pa po recpetih za masleno kremo namesto masla uporabiš margarino in dodaš čokolado, kavo, kakav, da dobiš kremo z določenim okusom (lahko dodaš tudi rumenjak, če sme biti ena od sestavin).mamamia

Ma kaj ko je maslo boljšega okus

 

Jaz margarine sploh ne uporabljam, ampak če je sila, ker ne sme biti mleko ...

 

Na rastlinsko smetano se pa jaz tudi nisem niti spomnila. Na srečo pri nas ni omejitev glede zdravstvenih težav.

 

Mamamia

mamamia

inges  

član od: 29.1.2009

sporočila: 3

29. jan 2009 21:53

dragi prijatli rabla bi sliko in recept za torto vnukeca in vnukinjo 6 let hvala lepa za vase odgovore in nasvete moj e-mail : ingrid.skrivanek@telemach.net inges

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

29. jan 2009 22:04

Inges, napiši kaj več, da ti bomo vedeli pomagat. Bi rada sadno ali čokoladno, okroglo torto ali kakšno drugo obliko? Boš okrasila s smetano, tičino, čokolado ali slikico s hostijo?

stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti