Torta po receptu skutinih kock

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 15. sep 2008 9:03 | ogledi: 7.020 | odgovori: 4

Kocke so mi tako všeč, da bom po receptu spekla skutino torto (se mi zdi da se ne bo razlikovala od ameriške cheese cake). Da ne bo tako nizka, bom uporabila dvojno maso, se pravi 1 kg skute. Kako dolgo naj pečem da se ne presuši in da bo postala čvrsta?

Hvala za pomoč![:)

alibaba

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. sep 2008 13:49

Poglej, tele kocke/rezine - saj je vseeno, "to čemur roža pravimo, dišalo prav tako lepo bi z imenom drugim..." (Shakespeare, Romeo in Julija) - so, kar se mene tiče, čisto izdelan koncept. Razmerje podlage iz testa in skutne mase je čisto pravšnje in ko pogledam fotke, je proporc med testom in kremo v skoraj "zlatem rezu" (razmerje skladnosti). V osnovi ne razumem, zakaj bi sesuvala nekaj, kar je že v obliki dovršeno? Dodatno dodajanje skute bo sladico naredilo konstrukcijsko neobvladljivo (stvar se bo ali posedala ali pa prevrgla) in nasitno, ker bo preveč skutne informacije...In sladica, ki ni v enem znosnem proprocu - to odvrača. Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. sep 2008 8:31

No, jaz bi pa ostala pri prvotnih količinah, samo pekla bi v okroglem modelu. Ti bo tudi višje ratalo. Atina

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

16. sep 2008 8:46

Bom najbrž res tako naredila. Da ne bo zmanjkalo (mi štirje zmažemo enojno količino v šusu, obiskov bo pa več) bom pa dve naredila. Kajti kombinacija iz recepta je res idealna. alibaba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti