Ostanki biskvita

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

tema odprta - 15. avg 2008 23:00 | ogledi: 7.997 | odgovori: 5

Vem, da sem že zelo pozna, pa vseeno je morda še kdo pokonci.....

Ostali so trakovi biskvita, svetujte, kaj iz njih narediti (rumove kroglice sem že naredila, ampak je tega preveč). Nesla bi pa jutri na 60 letnico.....torej, pomoč, prosim.

galja

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. avg 2008 23:15

Če meni ostane biskvit, ga navlažim z mešanico ruma in kave ter polijem s kuhanim čokoladnim pudingom. Ker moraš iz tega narediti torto, ti svetujem recept iz revije Dober tek, to je ta poletna višnjeva torta. Kremo naredi po svojem okusu, lahko kar kakšno bolj gosto. Pač, poskusi po takšen principu, kot je opisan spodaj: http://www.dobertek.com/revija.asp?ID=93 Jelenckova Sporočilo je spremenil(a) Jelenckova dne 15. avg 2008 23:47:51

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. avg 2008 23:44

A si res mislila na kuhan jogurt ali na puding? Jaz navadno kar zmešam skupaj biskvit in čokoladni puding, dam v model, najraje kako skledo z okroglim dnom, da pride bomba ven. Če pa uporabim sadni puding, zraven vmešam še na koščke narezano sadje. Njami. To so t. i. dirty cakes v ameriških kuharskih knjigah.

Loni Makaroni

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. avg 2008 23:48

Puding je ja. Sem popravila. Ah, je že pozna ura. Pa še iz dopusta sem,... Jelenckova

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

16. avg 2008 0:22

Jelenckova, Loni, hvala vama, bom naredila kar to bombo. Torto imam narejeno (tehta 8 kg), ja, prav ste prebrale, v obliki knjige, ne vem pa še, kako jo bom prevažala, upam, da ne bo na koncu ena sama polomija. galja

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

16. avg 2008 9:48

Upam, da nisem prepozna,če pa sem pa lahko uporabiš naslednjič. ARABSKA ROLADA (recept za biskvit ti ne bom pisala ker ge že imaš počenega ) Krema; 30 dag masla 10 dag jedilne čokolade 15 dag sladkorja v prahu 1 dcl ruma 2 celi jajci Postopek; Nad soparo stopimo maslo, čokolado in sladkor.Ko se ohladi, dodamo rum in stepeni jajci. S tem polijemo biskvitne kocke,narahlo in dibro premešamo, oblikujemo na peki papir v rolado, ki jo damo v hladilnik,da se dobro ohladi in strdi. Ohlajeno namažemo z marmelado (po okusu ) nato pa še s čokoladnim prelivom. Preliv; eneki del čokolade in masla (ali pa kupljen čokoladni preliv) mamazeljka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti