Rdeči ribez

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

tema odprta - 30. jul 2008 11:46 | ogledi: 7.162 | odgovori: 1

Dobila sem večjo količino rdečega ribeza. Nekaj sem ga skuhala v marmelado, rada pa bi dober recept za sok ali sirup. Ali ga ve redčite z vodo da ne želira? Ga mogoče pacate 24 ur, ali pa kuhate na sokovnik. Ne bi rada, da mi sirup zavre (hladno polnjenje).

lp

skrzolin  

član od: 15.7.2008

sporočila: 89

30. jul 2008 15:59

Zasledila sem recept za jagodni sirup, kjer pa v opombi piše, da ga lahko pripravimo tudi iz ribeza, s tem da po kuhanju dodamo 900ml vode. Količine pa so naslednje: -1,4kg jagod -sladkor -sok dveh limon Jagode očistimo in zmeljemo v multipraktiku. Kašo skozi gazo precedimo (in dobro ožmemo). Količino soka izmerimo in na vsakih 600ml dodamo 350g sladkorja. Sok in sladkor mešamo na šibki temperaturi toliko časa, da se sladkor stopi. Nato dodamo limonin sok. Odstavimo in 5 minut hladimo. Sirup nalijemo v sterilizirane steklenice do 3mm pod robom. Zapremo, označimo in hranimo v hladilniku. Količine zadostujejo za približno liter sirupa. skrzolin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti