Zaposlitev v šolstvu

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

tema odprta - 7. jul 2008 19:06 | ogledi: 5.524 | odgovori: 13

Se opravičujem, ker odpiram nekulinarično temo, ampak ker ste pomagali že mnogim, upam, da boste tudi meni.

Zanima me, če se je možno zaposliti na dveh ali več šolah (osnovnih ali srednjih)

za nedoločen čas? Vem, da je možna zaposlitev na več šolah za samo določen čas, vendar si potem v negotovosti, kaj boš počel naslednje šolsko leto.

Že vnaprej sam vam zahvaljujem za odgovore!

Črna mamba

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. jul 2008 21:08

Moja sestra je tako delala, a kot si že omenila, za določen čas. Zakaj pa ne pokličeš na SVIZ in se pozanimaš?

Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. jul 2008 21:12

Po moje ne. Ker se običajno razpisuje delovno mesto, kar je pa čez okvire normativov za posameznega učitelja v tekočem šolskem letu (pa ni nujno, da bo tudi v prihodnjih letih) se lahko pokriva z zaposlitvijo za določen čas.

Morda je drugače na šolskih centrih, kjer je najbrž zaposlitvena strategija stvar celotenega centra, pa morda izgleda, da učiš na več šolah, če si v različnih enotah centra (ki so v nekaterih ozirih samostojne enote).

Ne morem si prestavljati, da bi šola razpisala 25% obremenitev za nedoločen čas. Nisem za tak primer še nikoli slišala.

Bi pa take reči morali vedeti na zavodh za zaposlovanje.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

8. jul 2008 7:17

mi smo imeli učiteljico oziroma pomočnico letos v prvem razredu za 50% ker bi si potem morala iskati službo za 4 ure drugje,smo za pomoč prosili občino in jo je le ta potem plačevala še ostalih 50% je pa gospa potem prevzela dopolnilni pouk in jutranje varstvo,vendar je bilo vse na eni šoli,ne na dveh,samo stroške so si razdelile občina in šola anaeva

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

8. jul 2008 7:33

Tudi jaz poznam primer, ko je neki učiteljici del (2 šolski uri) plačevala občina. Upam, da se bo že kaj našlo. Hvala za odgovore! Črna mamba

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

19. avg 2014 17:10

oj

Ker je tu odprta tema glede zaposlitev v šolstvu spada tudi vrtec seveda v javnem sektorju,me nekaj zanima glede prehrane v vrtcu za polovični delovni čas.

Ali je res da se za polovični delovni čas (4ure) ne dobi za prehrano.Veliko sem že brala na netu pa so odgovori zelo različni,zato sprašujem če kdo dela v vrtcu za polovični čas in mi s prve roke napiše kaj je s to prehrano.

hvala in lp

-pika

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

19. avg 2014 17:47

Zakaj delaš 4 ure? Če uveljavljaš tiste 4 ure zaradi uveljavljanja starševskega varstva, bolniške ali delne upokojitve, ti nadomestilo za prehrano 100% pripada. Drugače ne. 

Sweetness Bakery

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

19. avg 2014 18:12

Za 4 ure se dobi, za manj pa ne.

s0ncek*

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

19. avg 2014 18:52

No ravno to me bega spet dobila dva različna odgovora.

Delala bom za 4 ure ker je bil tak razpis ,da rabijo delavko za polovični delovni čas in to je vrtec v javnem sektorju.Seveda nisem pa na razgovoru vprašala,ker ko začneš vprašanja o denarju jih ne zanimaš več,saj tak  občutek  sem imela ,da bolje da sem tiho,vendar sem potem zasledila ,da pač malica ne pripada na polovični delovni čas  in sem se obrnila na vas,če katera v javnem sektorju dela po 4 ure.

lp

-pika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti