Kako barvat in risat po torti?

kast  

član od: 12.8.2006

sporočila: 4

tema odprta - 30. jun 2008 13:11 | ogledi: 3.029 | odgovori: 6

Rabim en nasvet, ker se bliža RD mojega sina.

S kakšnimi barvami rišete na torto ne da bi se barva razlila po podlagi.

Sem probala že s tistimi, ki sem jih kupila v Šparu (prodajajo le ene) in sem risala na podlago iz smetane. Čez kakšno uro se je vse razlilo in bilo prava katastrofa. Tudi če kupim tiste za barvat smetano, se barve med seboj ralijejo in ne rata prav.

Kakšna podlaga mora bit? Čokoladna glazura? Kako pa naj rišem na smetano.

recimo kaj takega http://www.lincer.si/ot62.jpg bi rada, da mi uspe. kakšna podlaga je? Kako narediš, te barve, da pride lepa slika? Kje se dobi tista barva za obrobo in kako se naredi barva za barvat, da se ne ralije z obrobo?

hvala vsem za nasvete.

kast

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

30. jun 2008 14:45

Men se zdi, da gre kar ok s temi iz Schwarztau-a, samo moraš bolj na tanko pisat. Meni se je enkrat razlilo, ko sem predebelo pisala. Začetnica

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

30. jun 2008 15:53

Jaz veedno naredim obrobe iz čokolade, polja znotraj pa poljubno pobarvam oz zapolnim z obarvano smetano. Še nikoli mi ni rob prepuščal barve. Ninja24

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. jun 2008 16:03

Se mi zdi, da na tej sliki ni smetana podlaga ampak "hostija" ali tičino masa. Naj me katera popravi. Po tičino masi se da lepo pisat in risat. Barve so pa dobre tiste v tubicah ali pa tiste iz pekarne Vrhnika (samo so v enormnih količinah). Mimogrede, Kast, dobrodošla na kulinariki!!! Atina

kast  

član od: 12.8.2006

sporočila: 4

30. jun 2008 18:07

Atina, hvala za dobrodošlico. Po tičino maso bi mogla v LJ, a žal mi ta teden ne bo zneslo, tako da bom upoštevala nasvet Ninje24. Ali narediš čok. obrobe na podlago iz smetane? hvala kast

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

30. jun 2008 19:11

Kast, obris tistega karkoli hočeš narisati lahko narišeš direktno na zgornji biskvit ali pa ga prej premažeš s smetano in rišeš na smetano. Jaz v primeru, da brizgam obarvano smetano v polja z brizgalko z nastavkom (npr. nazadnje sem narisala tako medvedka, ker sem hotela učinek, da je kosmat in sem smetano nabrizgala z zvezdastim nastavkom) rišem kar na biskvit. Poleg tega je ta način lažji če se zmotiš, ker je lažje popraviti napako. Če praskaš čokolado s smetane se potem vidi in ni ravno najlepše. Ninja24

srcektorta  

član od: 13.5.2008

sporočila: 153

30. jun 2008 20:16

v vrhniški trgovini kupi barvo v spreyu in pošpricaj po torti. srcektorta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti