Film

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

tema odprta - 3. mar 2008 15:29 | ogledi: 115.695 | odgovori: 643

Živijo!

Še ena nekulinarična ...

Včeraj sem gledala film Tudi konje ubijejo, mar ne? in nikakor mi ne gre in ne gre iz glave!

Meni je bolj grozen kot mnoge grozljivke, ker sem prebrala, da se je to v 20ih in 30ih res dogajalo...

Ubogi ljudje.

Si je tudi katera od vas ogledala to dramo? Kaj si mislite o tem?

macadamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. mar 2008 16:02

Če misliš tole klasiko http://www.imdb.com/title/tt0065088/ jasno, tale film spada itak med tistih 100, ki jih je treba videti in znati na pamet. Sicer so pa vsi dobri filmi narejeni po kolikor toliko resničnih podlagah in ta ni izjema. Če te je film ganil, je to čisto v redu. Pripoveduje o času velike gospodarske krize v ZDA, ki je sledila zlomu na borzi 1929 in temu še nekaj sušnih let s slabim kmetijstvom in ljudje so bili obubožani in so poskušali marsikaj, da bi preživeli. In žilvjenje je bilo grobo in robustno po vseh koncih - morda bi se morali tega zavedati ljudje, ki z eno romantičnostjo zrejo v "dobre stare čase" - dobrih starih časov namreč nikoli ni bilo. They shoot horses, don"t they? je pa znan tudi po silnih Pollackovih prijemih. Ena izmed njih je tudi to, da so morali igralci v resnici plesati po več ur skupaj, preden so šli snemat kader, da so bili potem v kadru realno izmučeni. Baje je to torturo najbolje prenesel Michael Sarrazine in potem ga je Fondova vprašala, kako to - in ji je razložil, da on itak bolj malo je in da ga to drži v kondiciji (ker smo ravno na Kulinariki). Temu principu je sledila še Jane Fonda, ki je v letih, ki so sledila, na temelju drugačne hrane in plesa promovirala aerobiko. Skratka, če hočeš še kaj od Jane Fonda, si oglej še film Klute - kjer dokazujejo, da so najbolj erotični prizori zelo oblečeni (prosim, poglej Donalada Sutherlanda in Jane v kadru, ko na tržnici kupujeta breskve - bolj seksi scene ni). Če pa hočeš kakšno socialno tematiko iz novejše zgodovine, potem bo Vera Drake z naskokom najboljša. Vse je na DVD. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. mar 2008 20:35

Ja, Vendy, Vera Drake je tudi prva liga. Pa Magdalenke, kaj praviš? Pa tudi Let nad kukavičjim gnezdom (kje je že to) bi bil še danes sila aktualen? Mamamia mamamia

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

3. mar 2008 21:23

Vera Drake in podobne drame so zakon! Si je katera ogledala film Zeitgest?

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. mar 2008 23:42

Kateri film ste si pa nazadnje pogledali? Ta vikend sem imela jaz na sporedu No country for old men in Eastern promises. Drugače pa komaj čakam na nove dele Losta (4. sezona), Prison break pa so v 14. delu tretje sezone zaključili...Še kak odvisnik? katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

4. mar 2008 0:03

Kako zaključili Prison break...??? Sem tudi ena od odvisnic, vendar poleg Lost-a in Prison break-a spremljam še Heroes. Heroes so zaradi štrajka scenaristov predčasno zaključili sredi sezone, vendar bodo nadaljevali v jeseni. Se bo to zgodilo tudi Prison break-u?

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. mar 2008 2:21

Ne ne, hotela sem reči, da se je sezona zaključila z 13. delom - se opravičujem ne s 14. , ko jih je ponavadi 22-23. Nič bat! katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

4. mar 2008 7:29

katka lopatka je napisal/a:
Kateri film ste si pa nazadnje pogledali? Ta vikend sem imela jaz na sporedu No country for old men in Eastern promises. Drugače pa komaj čakam na nove dele Losta (4. sezona), Prison break pa so v 14. delu tretje sezone zaključili...Še kak odvisnik? katka http://katka-lopatka.moj-album.com/
Poleg tega kar si naštela gledam še Razočarane gospodinje.... Drugače sem si pa nazadnje pogledala Gone baby gone od Bena Afflecka. Mam pa tud že par novih filmov (No country,....There will be blood, Juno,...) pobranih z interneta, samo si moram čas vzet! saš

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

4. mar 2008 7:40

katka lopatka je napisal/a:
Ne ne, hotela sem reči, da se je sezona zaključila z 13. delom - se opravičujem ne s 14. , ko jih je ponavadi 22-23. Nič bat! katka http://katka-lopatka.moj-album.com/
Jezus tukaj si me pa našla. Nevem kako sem lahko padla v to, totalno sem odvisna od Lost, Prison breaka in mirujoče celice. Tazadnjo sicer ne gledam vsega, ker je v nekaterih delih prehuda za moj želodec. Samo prosim ne povej kako se prison break konča!!!!!!! Začetnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. mar 2008 7:57

Jaz pa sem dobila Barfly po scenariju Charlesa Bukowskega in ga gledam. Včeraj nisem mogla zdržat do konca, sem šla kar spat. Danes nadaljujem...

 

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti