Sejanje paprike in paradižnika?

anitae  

član od: 21.8.2004

sporočila: 114

tema odprta - 20. jan 2008 13:15 | ogledi: 25.002 | odgovori: 38

Zanima me kdaj ju sejete in kak način imate,da vam vedno vzklije seme.Meni namreč ni uspelo vedno.Lp iz sončnega Prekmurja.

Anita

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

20. jan 2008 13:51

Jaz semena vedno položim na navlažen papirnat robček in skrbim, da je ves čas vlažno, potem pa s pinceto previdno prenesem vzklila semena v lončke z zemljo. Tako ni treba pikirati in sadike so zelo močne. lesnik

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

20. jan 2008 14:00

Jaz sem jih enkrat posadila v plastične lončke, po 3 ali 2 semena naenkrat, pa na topel prostor na svetlobo. Naredila sem pa tako, da sem dala zemljo v lonček, nato semena in čez samo malo zemlje. Niso pognali vsi, večina pa. Joj, sem bila ponosna, da sem vzgojila paradajzeke pa paprike. Jelenckova

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

20. jan 2008 14:22

Vedno mi je uspelo. Sem dajala po eno sadiko v lonček, da se niso korenine zapletle. Kmalu bo potrebno pričeti z vzgojo paradižnikov. Pa smo spet na začetku. Super! ham-njam

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

20. jan 2008 14:26

Aja, pozabila sem napisati, da sem potem vsako sadiko posadila v svoj lonček, razen papriko sem po 2 se mi zdi. Sem že malo pozabila. Jelenckova

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

20. jan 2008 15:59

Lesnik, a semena potem, ko začnejo kaliti kaj spiraš? Po kako dolgem času pa jih daš v zemljo? Drugače pa je najbolj verodostojni naslov za vsa vprašanja okoli rastlin draga Rimljanka. Ne le, da je zakladnica znanja, ima tudi veliko izkušenj. Meni je lansko leto razložila najbolj osnovne stvari, prav butasta vprašanja sem ji zastavila. Rezultat- toliko zelenjave, da nisem vedela kam z njo. fresh

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

20. jan 2008 16:00

No, pa sem pozabila bistvo napisati. Ogromno je o paradižniku napisanega na www.rastline.com Člani tudi radi in pridno pomagajo. fresh

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

20. jan 2008 17:49

fresh. Imam občutek, da si izvedela razno-razne skrivnosti. Res me zanima kaj? Bi sedaj poučila nas? ham-njam

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

20. jan 2008 18:59

Ena mš, nobenih skrivnosti, vsaj ne v smeri škropljenja paradižnika z mlekom, itd. Veš, meni ni bilo jasno niti to, kdaj naj redčim in kako naj redčim. Še najlažje bo, če zastaviš kakšno konkretno vprašanje, poleg tega pa obnoviš osnovno znanje o rastlinah. fresh

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

20. jan 2008 20:04

Fresh, semena prenesem brez spiranja v zemljo takoj, ko je kalček dobro viden. Na ta način si vsako leto pridelam papriko, paradižnik, feferone...Imam njivo in bi me predrago prišlo, če bi morala vse kupit, sem imela po 40 paradižnikov in paprike lani, letos načrtujem še malo več, ker imamo precej prijateljev, ki imajo zelo radi domačo zelenjavo, stanujejo pa v bloku, tako da pol stalamo okrog Lani sem sejala sredi februarja, sadike sem imela na zastekljenem, neogrevanem balkonu in so bile krasne. Verjetno že veste, kako narediš, da rastline enakomerno rastejo (problem gojitve ob oknu je obrnjenost rastline samo v eno smer in razpotegnjenost). Kartonasto ploščo oblečemo v alu folijo in jo zataknemo za rastline (če razumete, pride šipa - rastline - alu folija). Preverjeno deluje, ker se svetloba odbija od folije in jo rastline dobijo še v "hrbet". Še boljš bi šlo z ogledalom, če ma katera možnost. lesnik

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

20. jan 2008 20:58

Zanimivi in uporabni predlogi. fresh, hočeš še tukaj malce bolj podrobno razložiti to škropljenje paradižnika z mlekom katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti