Pita z marmelado

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

tema odprta - 5. jan 2008 7:38 | ogledi: 7.909 | odgovori: 22

Ne morem se spomniti pod katerim imenom bi poiskala recept za pito, ki se namaže z marmelado zgoraj pa se da mreža iz testa. Testo je piškotno z maslom. Če katera ve bi bila zelo vesela.

jade

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. jan 2008 8:11

Jade, pri nas po novem mrzlo testo naribamo na velike luknice strgalnika direktno na marmelado (ali karkoli na piti), pride bolj enakomerno (pri mreži ima en košček samo testo, drugi več marmelade), pa že izgled je zelo lep. Včasih pa mama kar natrga koščke in jih nameče po nadevu. rimljanka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. jan 2008 8:30

če narežeš na vogalčke, pa ima vsak enako količino testa in marmelade katka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. jan 2008 8:32

 Hvala. Madona sem brihtna, marmeladna pita kaj pa drugega. 

Rimljanka kako delaš testo?

jade

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

5. jan 2008 8:42

Imam zelo rada pite vseh vrst in jih tudi rada delam. Obvezno naredim obod (višina je odvisna od nadeva), potem nadev poravnam in obvezna je mreža, ki je moje najljubše delo, preden dam pito v peč. Seveda je bolj praktično in manj zamudno, če testo kar naribamo, kot naredi rimljanka (pa tudi jaz včasih). Ne maram pa pit, ki imajo "pokrov" iz testa in mi tudi niso lepe.

lep, čeprav oblačen dan želim vsem. 

emily

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. jan 2008 9:13

emily je napisal/a:

Imam zelo rada pite vseh vrst in jih tudi rada delam. Obvezno naredim obod (višina je odvisna od nadeva), potem nadev poravnam in obvezna je mreža, ki je moje najljubše delo, preden dam pito v peč. Seveda je bolj praktično in manj zamudno, če testo kar naribamo, kot naredi rimljanka (pa tudi jaz včasih). Ne maram pa pit, ki imajo "pokrov" iz testa in mi tudi niso lepe.

lep, čeprav oblačen dan želim vsem.

emily

Nima zveze z pito ( razen v toliko, da mi novoletnih sladkarij začenja primanjkovati pa se danes morda  tudi jaz odločim da eno spečem ):

emily, hvala, da nam želiš oblačen dan, izpolnilo se ti bo. 

ežoj

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

5. jan 2008 9:53

hoj! kaj pa tiste "ameriške! pite, ki se kar na krožniku spečejo in imako čezinčez pokrov ( z zarezami za uhajanje pare), a jih kdo zna delat ? GOSPAKATJA

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

5. jan 2008 10:22

ežoj, pri nas se je že izpolnilo, predvidevam, da tudi pri vas. Nisi me prav razumel, želela sem lep dan, kljub temu, da je deževen.

pa lep pozdrav 

emily

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

5. jan 2008 10:36

Jaz bom pa danes naredila slano pito za kosilo, sem dobila recept v reviji Pri nas doma. Je pa sirova s slanino, lahko uporabiš pa tudi šunko. Jelenckova

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. jan 2008 10:59

Joj sem ravno pred kratkim gledala film Waitress , v katerem dela punca take ameriške pite....za dol past, kaj vse je dajala v nadev, bila je prava mojstrica in njene pite so bile daleč naokoli znane, potem je zmagala tudi na tekmovanju in odprla svojo restavracijo s pitami. Samo naredila je mrežo navrhu, pita ni bila zaprta. Na testo je recimo kar vlila tekočo čokolado, vmešala jagode...ena verianta je bila z marshmallowsi... Moram si boolj natančno še enkrat pogledat, ker me je navdušilo. Priporočam ogled. katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti