Odpovedni rok

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 9. dec 2007 17:54 | ogledi: 2.153 | odgovori: 9

Samo nekaj me še zanima: imam 30 odpovednih dni. Torej, se sem štejejo samo delovni dnevi od pon. do petka ali vseh 7 dni v tednu?

nekateri mi pravijo da vseh 7, drugi da samo delovni, da se pač firme po svoje odločajo. Mi lahko poveste kaj je res?

hvala za pomoč

ariella

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

9. dec 2007 18:04

Štejejo se vsi dnevi! kača

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

9. dec 2007 18:14

Štejejo se vsi dnevi, sobote, nedelje, prazniki.... Pri nas smo vedno upoštevali odpovedni rok 1 mesec.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. dec 2007 18:47

ariella_3, nič se potem nisi javila zaradi Accessa? katka

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

9. dec 2007 19:08

katka lopatka, poglej ZS. ariella

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

10. dec 2007 16:41

je potrebno ob vsaki menjavi službe delati zdravniški pregled - da ti dajo potrdilo? je dovolj ustni dogovor , ali bi bilo potrebno podpisati, da smo sigurno zmenjeni da pridem delat? mož ima vedno ko menja službo ustni dogovor, mene pa vsi sprašujejo, če sem kaj podpisala. vem, da sem tečna, ampak prvič menjavam službo in želim biti o stvareh čimbolj obveščena. lahko mi pišete tudi na ZS zanimajo me vaše izkušnje, ker sem malo v skrbeh, da se ne bi vse izteklo tako kot smo se dogovorili , hvala ariella

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

10. dec 2007 17:11

Moja prijateljica, ki je letos decembra menjala službo ni delala ponovnega zdravniškega pregleda, so jo kar zaposlili. Je pa imela pisno zagotovilo, da začne s službo 1.12.2007, ker so jo morali čakati 3 tedne, se ji je zdelo, da bi bilo boljše, da ima na papirju to kar so ji obljubili. Ti pa zelo verjamem, da si v skrbeh, saj je danes zelo težko s službami. Adrijanam

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

10. dec 2007 17:45

Zdravniški pregled se opravi ob prvi zaposlitvi. V kolikor je od prekinitve dela preteklo več kot 6 mesecev, je potrebno zadevo ponovno opraviti, drugače pa ne. Vmes lahko menjaš več delodajalcev pa to ne vpliva na opravljanje zdravniškega pregleda, važna je le morebitna prekinitev dela.

Seveda so tu izvzeti pregledi za specifične poklice, kjer se morajo po zakonu in zaradi lastne varnosti opravlljati obdobno.

 

Zgoraj si vprašala glede odpovednega roka; 30 dni je najmanj, lahko se dogovoriš, da delodajalec postavi datum celo prej. Takrat ti sledi razrešnica oziroma podpisan sporazum o prekinitvi pogodbe o zaposlitvi in zaključena delovna knjižica.

 

Novi delodajalec ti mora 3 dni pred nastopom dela posredovati pogodbo, ki jo imaš torej 3 dni časa prebirati in kontrolirati. Šele takrat lahko podpišeš ali celo podaš pripombe.

Tudi če ti pogodbo da na dan nastopa dela (v kolikor sta se ustno dogovorila da bo to recimo 11. 12. 07) imaš ti tri dni časa, da jo v miru prebereš.

 

Če imaš v pogodbi zapisane naloge, ki jih booš opravljala, je v redu v kolikor pa ne, pa naj ti dajo sistemizacijo, kjer so delovna mesta navedena in vidiš, kaj ti še sledi.

 

Zdaj se ravno ne spomnim, kaj bi še napisala, vprašaj!

titta=

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

10. dec 2007 19:03

ADRIJANAM in titta, hvala vama obema, sta me kar precej pomirili, saj mi je bilo najbolj čudno glede zdravniškega pregleda, ker se vsem okrog zdi čudno,d a ga ne bom delala. upam,da ustni dogovor pa tudi nekaj velja in človek zgleda pošten, tako da res upam, da se bo tokrat tudi zame končalo vse dobro. ariella

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

10. dec 2007 19:16

Mogoče še kakšno opozorilo:

pazi na rok določen - nedoločen čas, kraj opravljanja dela, bruto znesek plače, število dni dopusta, morebitne klavzule v pogodbi o zaposlitvi.....

 

ponavadi ni glih panike, pa vendar, zakaj bi bilo nepotrebno letanje.....

titta=

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti