Čiščenje usnjene jakne

belaxx  

član od: 6.12.2007

sporočila: 6

tema odprta - 6. dec 2007 18:46 | ogledi: 15.920 | odgovori: 16

Imam svetlo usnjeno jakno, ki sem jo umazala z novimi jeans hlačami. Na robu je modra, saj hlače niso bile prej oprane. Ker je usnje precej občutljivo, me zanima, če mi kdo ve svetovati, na kakšen način naj se lotim čiščenja, da ne bom naredila še večje škode.

Hvala za pomoč!

lp

Belaxx

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

6. dec 2007 18:55

za čiščenje zagotovo obstaja kakšno čistilo če pa ga ne najdeš pa poskusi z mlekom za odstranjevanje ličil, je nežno in učinkovito. bi pripomnila še nekaj glede tega da si nosila neoprane hlače. tale moj nasvet je zgolj dobronameren in ničesar slabega ne mislim. delam v trgovini z oblačili in pri nas se menja veliko robe, veliko stvari se proda, vsak dan pride roba. robo dobimo v škatlah in zapakirano v folijo in za to je lepo poskrbljeno. vendar ko pomislim kje so vsa ta oblačila bila preden so prišla do nas, kolikokrat so bila na tleh ali vsaj v prahu in koliko ljudi jih je poskusilo pred mano se mi gabi sama misel na to da bi jih oblekla preden jo operem. preden sem delala v tej trgovini sem tudi sama kaj kupila in kar oblekla. sedaj pa vidim da je res malce bolje počakati in oprati stvar preden jo damo nase. in ni samo v naši trgovini tako, da roba ni direkt iz pralnega stroja, sestra dela v drugi trgovini in je enako. saj ne rečem da so stvari umazane, rečem samo to, da je zagotovo bolje da jih prej operete. nektarina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. dec 2007 13:24

Jaz bi šla na tvojem mestu kar do take čistilnice, ki čisti usnjena oblačila. Ni, da bi človek čaral po svetlem usnju. Drugače pa sta svetlo usnje in temna oblačila iz naravnih materialov zelo nevarna kombinacija, ki se slabo konča za usnje. Velja za jakne, torbice, čevlje in velja tudi za sedežne garniture. Vendelina jr.

belaxx  

član od: 6.12.2007

sporočila: 6

17. dec 2007 11:57

Kje pa je kakšna čistilnica za usnjena oblačila, ki jo lahko priporočite? Seveda je zaželjeno, da je kje v naši bližini. Smo iz Škofje Loke. Bela

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. dec 2007 13:29

Ne vem, belaxx, kaj si pa s tem mislila??? Lepo se sprehodi po Škofji Loki, poglej, kje so čistilnice in katere imajo napis, da čistijo usnje - in če to ne bo pisalo na vratih, stopi v prvo čistilnico, vprašaj, katera čistilnica čisti usnje in ti bodo - verjela ali ne - to tudi povedali. Staromodno - vprašaš človeka, ne mašine - pa deluje. Pa kam gre vendar današnja komunikacija, da se stalno na netu nekoga drugega naproša/ali pa se mu naroča, da poišče kakšen info, ki bi ga bilo mnogo enostavneje dobiti zgolj in samo z izrekom vprašanja. Vendelina jr.

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

17. dec 2007 14:14

Na zs sem ti pustila sporočilo.

 

 

barbara9

belaxx  

član od: 6.12.2007

sporočila: 6

18. dec 2007 11:42

Vendelina jr. prosim, ne pametuj. Čistilnice v Škofji Loki dobro poznam in vem, da jim ne bi dala v čiščenje ali pranje niti bombažne majice. Želela sem nasvet in če mi ga ne moreš posredovati, te prosim, da mi ne soliš pameti. Hvala barbara9! belaxx

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. dec 2007 12:04

Dej mal umir hormone, okej.... Vendelina jr.

hamza  

član od: 10.1.2008

sporočila: 16

17. jan 2008 12:32

gobica norwex...samo z vodo hamza

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

17. jan 2008 12:51

Morda Renapur? jaz imam negovalno kremo, obstaja pa tudi čistilo, ki bi si ga morala tudi jaz umisliti. Sicer pa je verjetno res najbolje, da jakno neseš v čistilnico. Če ne drugače, pobrskaj po internetu ali po telefonskem imeniku (rumene strani za tisti kraj, ki ti je dovolj blizu).

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

17. jan 2008 18:22

V Ljubljani na Cankarjevem nabrežju čistijo in barvajo usnje pokliči na tel: 01 25 21 386 ponedeljek:8h do18h četrtek torek, sredo: 8h do 16h petek 8h do 14h pa veliko sreče Milži

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti