Marmelada in naravni jabolčni sok

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

tema odprta - 25. okt 2007 11:08 | ogledi: 8.743 | odgovori: 6

V knjigi Čar marmelad se med sestavinami pogosto pojavlja naravni jabolčni sok.

Npr. recept za grozdni džem: 1 kg belega grozdja, 800 g sladkorja in 2 dl naravnega jabolčnega soka – to so vse sestavine. med pripravo se ne doda nobenih želirnih sredstev ali pektina …

Ugibam in sklepam, da je funkcija tega naravnega jabolčnega soka ta, da želira.

Ali ima kdo originalno knjigo? Kaj so v slovenski izdaji prevajali v " naravni jabolčni sok".

Kaj je mišljeno z naravnim jabolčnim sokom? Kje se ga dobi oziroma, kako se pride do tega soka?

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

25. okt 2007 11:26

Jaz sem delala enkrat eno marmelado iz te knjige, pa mislim, da sem to kar izpustila. Sem dala tisti želim, ne vem točno, kako se imenuje. Jelenckova

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

25. okt 2007 11:33

1 kg kiselkastih jabolk (renete, kosmači...) operemo, obrišemo, jih prerežemo na pol, odstranimo peščišče in narežemo na kockice. Damo v lonec, dolijemo 1 liter hladne vode, zavremo in kuhamo cca 8 min. Koščki naj ne bodo pretrdi in ne razkuhani. Ohladimo. Manjšo količino kuhanih jabolk damo v gazo in stisnemo sok. Ponavljamo, dokler ne porabimo vseh jabolk. Tako imamo naraven jabolčni sok za dodajanje sadju z malo pektina. Če se ti pa mudi, pa lahko dodaš kupljen jabolčni sok, venar ne tistega, ki je narejen iz koncentrata. Jaz ga ponavadi kupujem pri Hoferju. Je zelo dober. regina

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

25. okt 2007 12:48

regina je napisal/a:
kupljen jabolčni sok, venar ne tistega, ki je narejen iz koncentrata. Jaz ga ponavadi kupujem pri Hoferju. Je zelo dober.
Ali imaš kakšno sliko tega soka? Prosim za kakšen namig, kje ga najdem? Ali ga imajo vedno v ponudbi?

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

25. okt 2007 12:59

Mi doma kuhamo v sokovniku stisnjen jabolčni sok brez oddatkov do vretja in potem flaširamo. mišika

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

25. okt 2007 13:01

Za želiranje marmelade, pa se lahko doda ribez, je naravni žele. Vendar kuham džeme in marmelade vedno samo z dodatkom sladkorja. mišika

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

26. okt 2007 13:11

rdkapica, nimam slike, bom pa napisala, kako zgleda embalaža: sok je v tetrapaku 1l, narisana so jabolka, napis pa je "Apfelsaft - naturtrieb, direktgeprest. Ni dodanega sladkorja, imajo pa enak sok tudi iz hrušk. Jaz običajno sokov sploh ne kupujem, ker jih pripravljam doma. Če pa že, potem pijemo tega. Lep pozdrav! regina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti