Aparat za jogurt

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

tema odprta - 16. okt 2007 23:26 | ogledi: 21.753 | odgovori: 26

Za darilo sem dobila aparat za delanje jogurta, vendar je brez deklaracije oziroma navodil.

Mi lahko da kdo kakšen nasvet, koliko časa mora biti vklopljen in podobne stvari?

Znamka Tefal, če kaj pomaga.

Hvala vam.

seherezada

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

17. okt 2007 8:14

V vsak kozarček toplega mleka (45 stopinj) damo po eno žličko navadnega jogurta, zapremo kozarčke in jih grejemo v aparatu 3 ure pri 42 stopinjah. Če ima aparat nižjo temperaturo, pač čas ustrezno podaljašamo. lesnik

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

17. okt 2007 8:31

Kako je lahko aparat brez navodil oz. deklaracije? Si dobila rabljenega? Mene že to razjezi, če navodil ni v slovenščini, čeprav znam angleško in italijansko. Jelenckova

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

17. okt 2007 9:26

Čao, mene pa zanima, če je takšen jogurt iz aparata potem podoben jogurtu ali kislemu mleku? Namreč tudi mene že dalj časa mika ta aparat.... Lep pozdravček, S.

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

17. okt 2007 10:17

Anomis podoben jogurt dobiš,enakega pa ne.Doma narejeni jogurt je navadno manj kisel in precej milejšega okusa.Najboljši je narejen iz nepasteriziranega domačega mleka.Mi smo puščali avtomat vklopljen kar čez noč in ni bilo nič narobe.Sadje in ostale dodatke lahko dodajaš že pred kisanjem,lahko pa tudi po njem. ati zlati

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

17. okt 2007 11:01

Poglej si recept za zdraviln jogurt na int.strani Ivan Maršič, zeliščar iz Škofljice. ann

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

17. okt 2007 22:26

Hvala vam. Ko sem nekajkrat probala improvizirat, sem tudi pustila vklopljenega čez noč, a ker mi okus ni bil najbolj pravi, sem mislila, da je pač krivo to, da je vklopljen predolgo. Ali obstaja kak poseben recept ali je to to? seherezada

limetka  

član od: 14.12.2006

sporočila: 59

18. okt 2007 8:16

Tudi sama sem pred kakšnim letom kupila novi strojček za izdelavo jogurta in ko sem nesla na informacije potrdit deklaracijo ni bilo notri ničesar, razen navodil v tujih jezikih. Seveda sem takoj zahtevala navodila v slovenščini (zato sem tudi kupila aparat v Sloveniji), pravtako tudi garancijski list. Opravičili so se in čez dan - dva je bilo vse dostavljeno na moj naslov... no sem se morala malo "skašljat". Moj aparat je SEVERIN in tukaj ti pošiljam kratka (zgoščena navodila). Za pripravo jogurta je potrebna ustrezna količina mleka in svež navadni jogurt (brez dodatka sadja ali sadnega soka). Namesto svežega jogurta lahko uporabite tudi gojeno kulturo jogurta v obliki jogurtovega prahu, ki ga lahko kupite (me prav zanima KJE?). Načeloma lahko uporabite katerokoli mleko, najprimernejše je homogenizirano mleko. Vsako drugo morate za kratek čas segreti na približno 90 stopinj in ga ponovno ohladidti. PRIPRAVA V vsak kozarec dajte 1-2 čajni žlički naravnega svežega jogurta. Čas za pripravo 5-6 ur, če ima mleko temperaturo približno 30 stopinj, če uporabite mleko iz hladilnika, se čas priprave podaljša na 8-9 ur. Mleko razdelite v kozarce in ga dobro premešajte z jogurtovo kašo. Med zorenjem aparate ne premikajte. Tople kozarce vzamite iz aparata in jih ohladite v hladilniku. limetka

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

18. okt 2007 9:08

moj aparat je tudi Severin. Jogurt je trd, narejen v 3 urah, zelo zelo dobrega okusa-boljši od kupljenega-in nič bolj nežen kot kupljen. Narejen iz prevretega nehomogeniziranega mleka Planika ter jogurta Pomurskih mlekarn.

as76  

član od: 15.10.2006

sporočila: 45

18. okt 2007 9:55

Kako pa na to vpliva , če je jogurt tik pred iztekom roka? as76

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. okt 2007 10:08

Na kaj, as76? Na kislost jogurta ali na to, kako hitro se bo melko s takom jogurtom ceplejno, v jogurt spremenilo?

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti