Omaka iz jogurta za ...

Tiaja  

član od: 4.10.2006

sporočila: 66

tema odprta - 6. sep 2007 12:42 | ogledi: 21.667 | odgovori: 7

JOj, joj, ne spomnim se kje sem zadnjič brskala .. In sem videla recept za nek preliv ali omako, ki se v bistvu uporablja za kebab.. Ne bom delala kebaba, marveč lepinje. A ima katera kakšno idejo, kakšna je ta omakica.. Ali pa morda kakšen drug recept za kakšno fino omako,ki bi pasala zraven lepinje..

Hvala vam vnaprej..

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. sep 2007 12:43

tzatziki? samo ne znam recepta, mogoče ti gugl pomaga ;) bannanna

Tiaja  

član od: 4.10.2006

sporočila: 66

6. sep 2007 13:54

Hvala vama, vendar to ni tzatziki..:(( Nekaj kar paše k pleskavicam oz. lepinjam.. Hvala vseeno http://tanny.moj-album.com/

Tiaja  

član od: 4.10.2006

sporočila: 66

6. sep 2007 14:08

Hm.. bo nekaj takega, samo ta tajska začimba mi ne ¨paše¨zraven.. Kako oz. kakšne omakce pa ve dajete npr. v lepinje? Kako jih pripravite? Jaz mam lepinje že pečene, pa ne vem, kaj bi dala not.. Navadna pleskavica, al čevapi al kaj? Dajte mi še malo pomagat...Hvala http://tanny.moj-album.com/

tajkec  

član od: 7.3.2005

sporočila: 55

6. sep 2007 14:19

živjo Tale Tajska začimba sigurno paše, večkrat sem že postregla z to omakco in vsi so bili navdušeni. Drugače pa podobna omakca: 2 lončka polnomastnega jogurta čim več drobno sesekljanega česna sol Vse skupaj premešaj in daj na mokro prekuhano kuhinjsko krpo in v cedilo, spodaj postavi posodo kamor bo voda odtekala, in v hladilnik. Najbolje čez noč ampak tudi 4 ure so vredu. Jogurt pride tako bolj močan.... Ali pa, kar sem jedla na Baščaršiji : Čebula pomešana z čimbolj mastno kislo smetano, temu so rekli MILELUK lp T tajkec Sporočilo je spremenil(a) tajkec dne 06. sep 2007 14:20:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti