Vloženi pečeni malancani

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

tema odprta - 22. avg 2007 9:01 | ogledi: 11.405 | odgovori: 7

Zelo rada imam na žaru pečene malancane in bučke, ki jih potem samo s česnom in peteršiljem posujem in dam gor malo olivnega olja. Sedaj bi si pa nekaj podobnega shranila v kozarce za zimske dni.Če je kdo že kaj podobnega delal, se toplo priporočam.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. avg 2007 9:27

Naredi Pindžur. Recept je tudi v tej bazi, je pa receptov točno toliko, kot je gospodinj, ki ga delajo, tako da še malo po balkanskih kulinaričnih forumih pobrskaj. Vendelina jr.

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

22. avg 2007 9:45

Jaz sem bučke samo spekla na žaru in vložila v olivno olje. Za probo samo en kozarček. Mislim, da bi se na enak način obnesli tudi malancani. Pred uporabo potem samo dodaš česen in peteršilj. barbara

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

23. avg 2007 6:49

Malancani se prav dobro obnesejo vloženi v olivno olje.Pečene na žaru ali ponvvi še vroče naloži v kozarčke,prelij z olivnim oljem,tako da so pokriti in kozarčke zapri.Dovolj pečeni bodo zdržali čez zimo,če jih premalo pečeš,pa znajo zavret. ati zlati

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

23. avg 2007 10:02

Pa mora biti ravno olivno olje ali je lahko tudi npr. sončnično ali navadno? LP, Stanka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

23. avg 2007 10:42

Mene pa zanima, kako se naredijo bučke pa melancani na žaru. Sej ne da ne bi vedela, samo ne vem, kdaj naj zelenjavo posolim, ne bi rada da rata grenka. Hvala! Jelenckova

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

23. avg 2007 10:54

Pri nas uporabijo za vlaganje vedno olivno olje,kako je pa z sončničnim pa ne vem.Sam nisem ljubitelj teh reči in ti povem samo to kar vidim,ko malancane vlagamo.Zame bi bilo popolnoma vseeno kakšno olje bi uporabil.Bučke in malancane pri nas navadno rahlo začinimo z vegeto preden jih damo na roštilj,za vlaganje pa jih pečemo brez začimb,le malenkosto jih osolimo,včasih pa tudi ne. ati zlati

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. avg 2007 11:05

Jaz jih spečem na žaru, ko so pečeni jih obilno posujem s sesekljanim peteršiljem in česnom, solim in zalijem z olivnim oljem. Vse vložim v kozarec tako da zrak ne pride vmes in zaprem. Hranim pa v hladilniku, ker kleti še nimam. Enako delam z bučkami. Počaka do naslednje sezone, če prej ne pojemo. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti