Pasterizator

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

tema odprta - 2. avg 2007 13:42 | ogledi: 21.367 | odgovori: 13

V Merkurju imajo akcijo za tole stvar Pasterizator, PETRA, Eko 620, v katerega gre 14 kozarcev v dveh nivojih. Ker za to delo uporabljam kar pečico, me zanima, če ima kdo to stvar in kako deluje. Naliješ noter vodo ali kako? Oziroma se ga sploh splača kupiti?

Lp

juhica

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

5. avg 2007 8:31

Kaj res nima nihče kaj podobnega? No ja,si bo vsaj moja denarnica oddahnila. lp juhica

Andika68  

član od: 16.12.2008

sporočila: 99

23. feb 2011 20:34

Obnavljam tole temo. Tudi jaz bi si letos rada kupila pasterizator, pa me zanima vaše mnenje o njem. Ste zadovoljne? Koliko kozarcev gre v njega, ali se da pasterizirat tudi sadni sok v steklenici? Lp Andreja Andika68

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

23. feb 2011 21:30

Ta pasterizator imam že par let in mi zelo dobro služi. Stvar deluje zelo preprosto. ima nastavitev za čas in temparaturo. Priložene so tabele koliko časa je potrebno za pasterizacijo določene zelenjave in sadja. Če delam kompot sadje naložim v kozarce dodam sladkor in zalijem z vodo ter pokrijem z pokrovom. V pasterizator dam en nivo kozarcev (caa 8 kom) nalijem vodo vključim čas in stopinje in stvar je zaključena . V navodilih piše, da lahko vkuhavaš v dveh nivojih. Tudi steklenice lahko plasterliziraš v njem. martina

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

23. feb 2011 22:02

Tak pasterizator uporabljam že vrsto let. Preverjeno je tudi pasteriziranje v dveh nivojih. Edina njegova pomankljivost je ta, da ga uporabljam le par mesecev letno, ves preostali čas pa ni v funkciji in zavzema veliko prostora v shrambi. Ko imam za pasterizirati le par kozarcev ozimnice, pa še vedno delam v loncu na štedilniku s krpo na dnu. Lp Noemi

krka  

član od: 6.5.2007

sporočila: 24

25. feb 2011 9:06

Moja mama ga je dobila za darilo, sama si ga sigurno ne bi kupila. Uporabljava ga predvsem za vlaganje sadja. Velika prednost je to, da ga naložiš, nastaviš čas in temperaturo in si prost. Midve ponavadi zvečer vklopiva, greva spat, zjutraj preveriva, če so vsi kozarci prijeli. Kozarce naložimo v dva nivoja, voda v pasterizatorju mora segati do 3/4 višine najvišjega kozarca (je že daleč od poletja:), ampak mislim, da me spomin ne vara). krka

Andika68  

član od: 16.12.2008

sporočila: 99

28. feb 2011 11:15

Hvala vsem za odgovore. Ste me prepričale. Letos si ga bom kupila, ker vlagam kar precej stvari. Pa še jabolčni sok v steklenicah bom probala pasterizirat. Domače je le domače. Hvala še enkrat in lep dan Andika68

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. feb 2011 11:22

Lani sem ga kupila v Lidlu, spodaj ima pipico za odlitje vode, lahko se uporablja tudi kot velik lonec za čaj, recimo. Res se obnese, še posebej, ker lahko delamo kjerkoli, recimo zunaj hiše, poleti, ko je vroče, se prileže.

rimljanka

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

27. avg 2014 11:56

Razmišljam o nakupu pasterizatorja s pipico za segrevanje jabolčnega soka na določeno temperaturo, da bi ga potem nalivala naravnost v steklenice in te obrnila na glavo - kot marmelado. Kaj mislite, bi to šlo? Ali naj uporabim kar navaden lonec in zajemalko, pa prihranim sto evrov?

simona

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

27. avg 2014 12:37

Pasterizator je super in midva ne bi hotela več biti brez njega.

rrr

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

27. avg 2014 13:00

Razmišljam o nakupu pasterizatorja s pipico za segrevanje jabolčnega soka na določeno temperaturo, da bi ga potem nalivala naravnost v steklenice in te obrnila na glavo - kot marmelado. Kaj mislite, bi to šlo? Ali naj uporabim kar navaden lonec in zajemalko, pa prihranim sto evrov?

simona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti