Depilacija nog

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

tema odprta - 6. jul 2007 12:05 | ogledi: 30.206 | odgovori: 93

Ženske,dajte mi povedat,s čim si depilirate noge,da je rezultat malce trajnejši,saj drugače si jih je treba vsak drug dan briti.Ali je kaj boljšega na trgu,da dlake počasneje rastejo?

romi1

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

6. jul 2007 12:16

če imam čas in voljo, potem uporabim kar lističe s hladnim voskom. navadno kar tiste od balee (dm-ova znamka) so poceni, pa še učinkoviti, res pa je, da dlačice ne smejo biti prekratke, če želiš, da jih odtrgajo s korenino in je tako tudi učinek boljši in daljši. ob redni uporabi teh lističev dlačice postanejo redkejše in mehkejše, vendar pri meni do redne uporabe ne pride redno. ko se mi kdaj mudi, pa nimam veselja za puljenje, pa želim obleči krilo asap se zmeraj zatečem k britvici. in tako gre daljši in boljši učinek po gobe...:) hruškabanana

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

6. jul 2007 12:28

Jaz imam epilator, drži 14 dni, sam boli ko hudič, na začetku vsaj, pa za to si je treba vzet cajt, ni kar 1 2 3 kot z britvico. Tistih depilacijskih krem in podobnega ne bi proporočala, je zelo škodljivo-sama kemija. Jelenckova

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

6. jul 2007 12:34

Jaz uporabljam epilator. Od začetka se je bilo potrebno malce navadit na bolečino, zdaj, po dveh letih uporabe pa so dlake že veliko mehkejše, pa tudi rastejo počasneje in so bolj prozorne. Tako je tudi, kadar imam "strnišče", na videz vse gladko, čeprav je noga na otip malo hrapava. Po naravi sem precej "obdarjena" z dlakami, ampak tale moja mašinca me rešuje. Vedeti pa je treba, da z britjem izničimo vse učinke, zato svetujem izključno puljenje dlak, ko enkrat začnemo. Je pa odvisno, kakšen prag bolečine imaš. Moja mami se raje brije, kot prenaša bolečino. Mene skoraj ne boli več. Aja, če bi pa rada, da prej mine, lahko obiščeš tudi kozmetičarko, ki te bo obdelala z vročim voskom in trakovi, vendar je zame cena preveč zasoljena. Jaz se hodim depilirat samo "tam spodaj". Dejstvo pa je, da ko začneš s puljenjem, ene dlake zrastejo kasneje kot druge in imaš že zato občutek, da jih je manj. sčasoma pa korenine oslabijo in so res dlake mehkejše in redkejše. Jaz torej priporočam depilacijo nog z mašinco, pod pazduhami pa se še vedno brijem. Srečno v boju z dlakami. RadaJem

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. jul 2007 13:00

Z epilatorjem. Saj ne boli, no ja čisto malo ampak ni hudo. Preden si prvič "epiliraš" noge si jih najprej obrij potem pa drugi dan in potem par dni vsak dan puli z epilatorjem. Manj boli, ker ven populi manj dlačič, oz. samo tiste, ki ven pogledajo. Če so dlake predolge bolj boli. Tako naredim jaz. Drži pa kar dolgo in imam občutek, da sedaj počasneje rastejo in, da so redkejše. jade

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

6. jul 2007 13:59

Jaz bom pa takole rekla: eno leto sem vsak mesec hodila na voskanje. Dlačice mi zelo hitro rastejo, še zlasti, ker mi jih je vosek le potrgal. Tako noge nikakor in nikoli niso bile gladke niti 14 dni. Pa še cel kup popokanih žilic imam zaradi tega. Z depilacijskimi kremami se ne upam igrat - enkrat me je po Veet peni na rokah vse peklo, na nogah pa sploh nisem nikoli poskušala s tem. Kupila sem že tudi Veet topli vosek. Ni isto kot v salonu. Packarija, pa še učinek ni nič posebnega. Je vseeno bolje, če ti listič z noge potegne nekdo drug. No, potem sem kupila epilator (Phillipsov Satinelle Ice). Hja, boli. Do kolen se še lahko, ampak po stegnih pa ne. Res je, da si moraš vzeti čas. Slaba stran je, da se dlake vraščajo. To pa srbi pa še grdo igleda, plus na otip ni gladko. Na splošno z epilatorjem nisem najbolj zadovoljna. Tako da ... jaz se najraje kar pobrijem. Res je, da moram to početi vsak dan, če želim biti res perfect, sicer vsak drugi dan. Zdi se mi, da imam po britju najbolj gladke noge pa še korenin se ne vidi (če se epiliram, imam črne pikice, ker imam tako prozorno kožo).

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jul 2007 15:13

Ladies, tale zgodba je hecna. Bila sem frišno na svojem, epilady mučilna priprava se je pokvarila in ročno sem kupila en voskasti produkt, v katerem si moral najprej vosek pogreti, potem zadevo nanesti, prilepiti in odlepiti. Tisti del, ko je bilo treba vosek ogreti, pa premazati - do tja mi je še šlo. Že pri lepljenju tkanine je nastala ena packarija. Seveda sem vosek predebelo nanesla in potem je vražje bolelo, ko sem odmikala papir in vosek se je že spet strdil. Nisem vedela, kaj naj storim, in sem poklicala največjega junaka na svetu - mojega očija. Ko se je oče čez kakih 20 minut pojavil, sem imela vosek že dokonca strjen in ohlajen. Še zdaj se spomnim očeta, kako je vzel očala, potem mirno sedel, neskončno dolgo bral navodila za uporabo voska, se potem odpeljal (1) in se vrnil s topili, krpami, časopisi...ker je bilo treba tisti vosek spet segreti in spraviti dol. Po treh urah je bil poseg končan, naredila sva depilacijo, tako kot je treba in na koncu je rekel: Ti, a tega pri kozmetičarki ne delajo, a nimaš denarja za tole, če nimaš, ti ga bom dal jaz. Kaj bi jaz brez očija.... Od takrat naprej to počne moja kozmetičarka vsake štiri tedne in po desetletju in pol te rutine je ugnobila že mnogo čebulic dlačic, tako da jih je sedaj že mnogo manj. Ekonomsko gledano se mi zdi, da redna depilacija do nule pri kozmetičarki ali pa nakupi depilacijskih krem (če kremo uporabiš enkrat na teden in si lepo našpohtlaš noge in včasih še roke), pa krem za zaviranje rasti dlačic - da to v enem letu več ali manj enako stane. Vendelina jr.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. jul 2007 15:20

Jaz uporabljam epilator že nekje 11 let. Po nekaj začetnih težavah sva vzpostavila uspešno komunikacijo, tako da sem sedaj zadovolja z njim in rezultatom, ki ostane po končanem posegu. Noge so cca 3 tedne gladke. LP katjushka

tjamat  

član od: 3.7.2007

sporočila: 24

6. jul 2007 16:10

Pozdravljene, drage dame! Sem "nova" v kul.slo., ampak samo med člani. Vaše komentarje zelo rada berem. Evo še moje mnenje: po mojih brivskih najstniških podvigih-predvsem na predelu nog- je bil rezultat enek kočevskemu medvedu-ne pretiravam. Brila sem se vsak dan, saj je drugače pikalo ko hudir, da o gnojnih, vraščenih, črnih dlakah na strnišču ne govorim. Zdaj že 10 leto hodim na depilacijo z voskom, moje noge pa so gladke 3-4 tedne. Kocine, ki zrastejo, so svetlejše, mehkejše, redkejše. Brila pa se zagotovo ne bom več nikoli. Pa tudi Brawnov epilator sem imela, pa sem ga po enem letu podarila, ker je bil pri mojih dlakah neuspešen. Saj bolečine pri depilaciji z voskom niso tako hude, se navadiš, pa je. Veliko uspeha pri odstranjevanju dlak! tjamat

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

6. jul 2007 16:36

Se sicer depiliram sama z epilatorjem. Če želiš res natančnost obošči kozmetičarko. ham-njam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti