Jogurt namesto kisle smetane?

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

tema odprta - 30. jun 2007 22:02 | ogledi: 12.518 | odgovori: 4

Živ,

se opravičujem, če je moje vprašanje neumno, ampak nisem tako zelo izkušena kuharica.

V kakšnem receptu zasledim, da se da nadomestiti redilno kislo smetano s čim drugim. Ampak kako bi šlo to z jogurtom? A to pomeni, da npr. ko delam kumare v omaki na koncu namesto kisle smetane dam žlico jogurta?

Hvala vam za kakšen nasvet ali mnenje.

LP,

Pija.

Pingvin

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

30. jun 2007 22:09

Jaz tudi naredim kumare z jogurtom. Tudi v dosti drugih receptih na primer slaščicah se da kislo smetano nadomestit z jogurtom. emily

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

1. jul 2007 0:22

Res je, jogurt lepo nadomešča kislo smetano, lahko jo nadomesti praktično vsepovsod :) katka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

1. jul 2007 7:19

Jaz francosko solato tudi naredim z jogurtom, se pravi lahko nadomesti tudi kalorično majonezo. Super, nisem pa vedela da lahko nadomesti tudi smetano. Teka

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

1. jul 2007 7:49

Jogurt mora biti čvrst in če hočeš, da je kremast kot kisla smetana, ga za dobre pol ure ali veš odcedi na gostem cedilu ali na gazi, da odteče odvečna tekočina madronsica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti