Jagodna marmelada brez sladkorja

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

tema odprta - 23. maj 2007 12:19 | ogledi: 17.160 | odgovori: 8

Punce,

a katera dela marmelade brez sladkorja??

Jaz bi rada, ampak ne upam, da se mi ne bi pokvarila. A zaupate kakšne ideje?

lp

Noel

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

23. maj 2007 12:43

če imaš pasterizator je možno zmanjšati količino sladkorja.... moja tašča je lani naredila marmelade popolnoma brez sladkorja in do danes se še niso pokvarile...probaj lp sam da se kuha..

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. maj 2007 15:38

Ja, seveda se da, ampak niso pa tako okusne, ker sladkor podkrepi aromo sadja. Čim bolj zrelo in okusno je sadje, tem boljša bo marmelada. Moraš pa vedeti, da jagode spustijo veliko soka in bo morala marmelada dolgo vreti, da se bo zgostila. Drugače ne bo šlo. rimljanka

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

23. maj 2007 19:19

Noel, jaz jo kuham vsako leto. Jagode očistim, operem, narežem na koščke, posipam z diabetičnim prahom (kupim ga v Intersparu), kuham približno pol urce, dodam konservans in limonin sok ter še vročo nalijem v kozarčke. Še nikoli se mi ni marmelada pokvarila. galja

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

23. maj 2007 20:42

Ja, Galja, če dodaš konzervans se marmelada težko pokvari. Jaz jo kuham brez dodatkov in brez problema zdrži eno sezono. Potem jo pa itak pojemo. londonska rezina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. maj 2007 21:00

Malo za hec, pa ne popolnoma: spustite še jagode, pa naj bo jagodna marmelada brez jagod in brez sladkorja. A ni smisel marmelade da ima sadje in sladkor ( da je sladka in da ima okus po sadju ). V trgovimi redno pregledujem etikete in nikoli ne kupim izdelek z manj sladkorja ( ali maščobe........ ).

Drugač, glede konzervansa: če je izdelek ( marmelada ) pasteriziran ( toplotno obdelan ) po zaprtju v kozarce, ne potrebuje nobenega konzervansa in se lahko dolgo ohrani, edino po odprtju kozarec je trba hitreje porabiti. 

ežoj

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

24. maj 2007 10:25

Londonska rezina, a mi zaupaš, kakšen je pri tebi postopek izdelave? HVALA! Noel

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

24. maj 2007 10:56

jaz jagodni marmeladi za lepšo barvo dodam malo borovnic. klavdija

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

24. maj 2007 17:05

Moj način kuhanja marmelade: zdravo sadje narežem na koščke in ga dam kuhat. Ker imamo radi večje koščke sadja, ne kuham dolgo(odvisno od sadja). Proti koncu dodam navadni bel sladkor. Lani sem imela 4kg očiščenih marelic in sem dodala 25dag sladkorja.Kuham še toliko, da se sladkor stopi, marmelada zgosti(preizkusim s kapljico na krožniku). V čiste kozarce nalijem vročo marmelado, jih zaprem, pokrijem z odejo in pustim dva dni, da se počasi ohlajajo. Hranim jih v kleti, do sedaj se mi nikoli ni nič pokvarilo. Pred enim mesecem smo pojedli zadnji kozarec marelične marmelade. Žal ! londonska rezina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti